Mücevher & Saat

Mücevherler, insanlık için eski çağlardan bu yana var olan vazgeçilmez bir tutku. Eski Yunan döneminde dahi kıymetli taşların takı haline getirilip kullanıldığı biliniyor. Özellikle Eski Mısır’da ve Roma İmparatorluğu döneminde mücevherler önemli bir statü göstergesi sayılıyordu. Atalarımızdan kalan bu miras, bugün de geçerliliğini korumaya devam ediyor. Mücevher sektöründe üretilen ürünlerin çoğunlukla kadınlara hitap ettiği ise bir diğer gerçek. Ancak erkekler de estetik görünümlere sahip aksesuarlar kullanmaktan geri kalmıyor. Kadınların sıklıkla tercih ettiği mücevher ürünleri, erkeklerde saat tutkusuyla karşılık buluyor. Ancak bu iki ürün grubunu da herhangi bir cinsiyetle tamamen bağdaştırmak çok doğru bir genelleme olmaz. Erkekler için mücevher ürünleri üretildiği gibi oldukça estetik tasarımlara sahip kadın saatleri de raflardaki yerini alıyor.

En Yeni Takı Trendleri ve Aksesuarlar PlumeMag’de!

Modanın önemli bir parçasını oluşturan aksesuar ve takı sektörü, hızla değişen trendlere sahne oluyor. Dünyaca ünlü mücevher ve saat markaları tarafından hazırlanan ürünler, farklı konseptlerle birlikte şık kombinler için harika bir tamamlayıcı görevi görüyor. Erkek kol saati veya bileklik ürünleri sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alırken kadınlarda gümüş kolye çeşitleri ve kıymetli taşlarla bezenen şık yüzükler ya da küpeler oldukça popüler.

PlumeMag’de yer alan saat&mücevher kategorisi ile dünyaca ünlü markaların en yeni takı modelleri hakkında bilgi sahibi olabilir, erkek ve kadın kol saati ürünlerindeki popüler trendleri takip edebilirsiniz.