CHANEL J20

Cesur ve İnovatif Chanel J12 20 Yaşında

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2023

Chanel’in 2000 yılında, Jacques Helleu tarafından tasarlanan ve bugün 20. Yaşını kutlayan J12 modeli saat tarihinin önemli bir dönüm noktasıdır.

Neden mi?

Çünkü, o yıllar Chanel’in kreatif direktörü olan Jacques Helleu, J12 modelinde seramik kullanarak, oldukça cesur ve inovatif bir tavır sergilemenin yanı sıra, seramiği lüks saat segmentinde kullarak bu malzemeyi lüks bir malzeme sınıfına taşımıştır.

Günün ruhunu yakalamak ve inovatif malzemelerle sıra dışı yeniliklerle ikonik tasarımlara imza atmak markanın DNA’sında var.

Mesela, Gabrielle Chanel’in 1916 yılında, o dönem sadece erkek iç çamaşırlarında kullanılan jarse kumaşı, haute couture elbiselerinde kullanması da moda tarihinde devrim niteliğinde bir hamledir.

İnovatif J12 20 Yaşında

Gabrielle Chanel’in 1916’da kullandığı jarse kumaş da, Jacques Helleu’nün J12 modelinde kullandığı seramik de, ilk anda şok etkisi ile karşılanıp, ardından coşkuyla alkışlanan 2 farklı inovasyon.

Chanel J12 Automatic

Yüzyıllara meydan okuyup, her yaşında daha genç ve cesur adımlar atan markaların ortak özelliğinin cesaret ve vizyoner bakış açıcı olduğunu ve her zaman oyuna açık bir alan yarattıklarını söylemek mümkün.

J12’nin de 20. Yaşını kutlamak için oyuna çağrı yapıyor. 2.55 çanta, kamelya, N°5 parfüm şişesi ve hatta tvit ceket gibi Chanel’in 20 ikonik sembolünü kadran tasarımına katıyor.

J12’nin sonsuz özgürlük ruhuna gönderme yapan bu eğlenceli tasarımdan sadece 2020 adet, modelin yüksek saat versiyonundan da sadece 5 adet üretilmiş.

J12 hikayesinin devamını heyecanla bekliyoruz.