Oura Ring ve Gucci İş Birliği

Oura Ring ve Gucci’den Vücudunuzu Takip Eden Akıllı Yüzük

“İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta…” ile başlar pek çok güzel hikaye… Sadakatin ve bir ömür birlikteliğin sembolüdür o gün takılan yüzükler… Ve sonunda teknoloji, durdurulamaz gelişimiyle hayatımızın en romantik anlarından birine de ortak oldu…

Oura Ring ve Gucci İş Birliği

 

2013 yılında Finlandiya Helsinki’de kurulan Oura, Oura Ring markası ile akıllı yüzük alanında dünyanın en önemli şirketi. Markanın  arkasındaki felsefe ise sağlığın aslında günlük bir uygulama olduğu. 

Oura Ring, kişiselleştirilmiş anlayışlar ve rehberlikle daha dengeli bir yaşam sürmek için sağlığınızın gidişatını kontrol ediyor. Aynı zamanda uyku ve iyileşmenin tüm aşamalarını takip ediyor ve uzun vadeli iyileştirmeler yönünde pratik adımlar sağlamak için günlük aktiviteyi hesaba katıyor. 

Yüzüğün içine yerleştirilmiş yedi sensör ile Oura Ring yüzükleri; vücut ısınızı, kandaki oksijen değerinizi ve nabzınızı parmağınızdaki atardamardan ölçüyor. Yüzüğe sahip olduğunuzda telefonunuza indireceğiniz aplikasyon ile gün boyu sonuçlarınızı değerlendirerek size rapor olarak sunuyor. Bu hizmete aylık 5,99 $ karşılığında sahip olabiliyorsunuz. 

Oura Ring ve Gucci İş Birliği

Oura Ring’in popülerliği ilginç bir şekilde pandemi döneminde zirveye çıktı. Bu popülerliğin hikayesi ise şöyle:

Şirketin CEO’su Petri Hollmen, pandemi döneminde gün içinde sürekli vücut ısısıyla alakalı bildirim alınca şüphelenerek hastaneye gidip Covid testi yaptırıyor ve sonuç: Pozitif! 

Böylelikle Oura Ring yüzükleri, pandemide satışlarında büyük bir patlama yaparak Covid 19 salgınının en çok konuşulan akıllı cihazı oldu ve hatta NBA’in resmi Covid önleme planlarında da yer aldı. Şu anda birçok NBA oyuncusunun parmağında bu yüzüğü görebilirsiniz.

OuraRing Charger

Oura Ring’in felsefesinde yer alan uyku kalitesinin sağlığa doğrudan etkisini ölçüyor olması, Hollywood yıldızlarının da radarına girdi. “Goop” markasının kurucusu, oyuncu Gwyneth Paltrow ve TV yıldızı Kim Kardashian’ın instagram üzerinden uyku skorlarını birbirlerine atmasıyla başlayan rekabet, firmanın Hollywood camiasındaki satışlarını da bir anda patlattı. 

Gucci İmzasıyla Oura Ring

Gucci Akıllı Yüzük

Tüm bunlar 1921 yılında İtalya Floransa’da kurulan ve çalkantılı aile hayatının hikayesini geçen yıl Lady Gaga’nın müthiş oyunculuğuyla izlediğimiz Gucci markasının da dikkatini çekmiş olacak ki 2022 yılının mayıs ayında iki marka, “Gucci x Oura – Kendini Keşfetmenin Yolculuğu” ismiyle bir iş birliğine imza attı. 

Oura Ring’in Gucci versiyonu, şık tasarımı ve 18 kt altından oluşan ikonik G logosuyla birlikte geliyor. Standart Oura Ring’e 299 $ ücret ilesahip olabiliyorken, Gucci versiyonunun fiyatı 950 $. 

Tüm özellikleri aynı olan standart ve Gucci versiyonunun arasındaki tasarım harici en önemli fark ise Gucci imzalı modelin yaşam boyu aplikasyon üyeliğiyle beraber gelmesi. Böylelikle ürüne sahip olanlar her ay üyelik için ödenmesi gereken 5,99 $ ücreti ödemek zorunda kalmadan tüm raporları detaylı bir şekilde günlük olarak alabiliyor.