Adler’den İlhamını Tarihten Alan Işıltılı Mücevherler

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2023

Adler, büyüsünü tarihin en gizemli var oluşundan aldığı yeni koleksiyonuyla göz dolduruyor. Sizi soğuk, mavi suların kucağından hafif, mis kokulu yeşilliklerin arasına usulca bırakan bu setler, içinizdeki ışıltılı enerjiyi dışarıya yansıtmakta en büyük yol arkadaşınız olacak.

Derin Maviye Büyülü Bir Yolculuk: Bora Bora

Adler’in Bora Bora adlı seti bizleri Fransız Polinezyası’nın büyüleyici manzarasının kalbine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Farklı tonlardaki natürel safirlerin görkemi ve karaya vuran dalgaları anımsatan pırlantaların ışıltısıyla, Bora Bora göz kamaştırıyor. 

Bora Bora, gözler önündeki cenneti keşfetmek adına seçilen en doğru adreslerden biri; tıpkı ışıltısıyla pastoral bir rüya esintisi bırakan Adler’in aynı adlı kolyesi gibi. Açık denizlerin en mavi yanı sizi büyülü yolculuğa davet ediyor. Bırakın pırlantalardan oluşan ışıltılı dalgalar sizi alıp sürüklesin, mavi denizde süzülün ve safirlerin serinletici degrade damlalarını teninizde hissedin. Elektrik mavisinden okyanus mavisine kadar lagünleri boyayan mavinin tüm tonları görenleri adeta büyülüyor. 

Aynı su damlaları gibi damla kesim safirler de açıktan koyuya doğru, farklı boyutlarda ve tonlarda seçilmişler. Adeta bir görsel şölen yaratan bu tonlama, sığ sularla açık denizin ton sür ton buluşmasını çağrıştırıyor. Taşlar ardı ardına, şamandıra gibi su yüzeyine çıkıyorlar. Herhangi bir montüre ihtiyaç duymadan doğal yerlerine yerleşiyor gibiler. Mücevherin akışkan çizgileri ise avuç içinden yolunu bulup usulca akan suya gönderme yapıyor.

Derin Maviye Büyülü Bir Yolculuk: Bora Bora

Bora Bora adlı kolye, 40.47 karat damla kesim safir ve 12.74 karat 106 adet pırlantadan oluşuyor. Kolyeyi tamamlayan küpeler ise, 16.50 karat 10 adet damla kesim safir ve 2.68 karat 40 adet pırlantalı.

Tanrıçanın Uyanışı: Artemis

Adler’in Artemis adlı kolyesi, aşk mevsiminin geldiğini bizlere fısıldıyor. 

En kadim Yunan tanrıçalarından biri olan Artemis, Zeus ile Leto’nun kızıdır. Vahşi doğa, avcılık, okçuluk ve ay tanrıçası olarak da bilinir ve saf ışık tanrıçası olarak hafifliği sembolize eder. Aynı zamanda Artemis’in genç kızların koruyucusu olduğuna inanılır. İnanca göre bu cesur avcı elinde altın yayıyla ormanda gezinirken her adımında bastığı yerdeki tomurcuklar yeşerir, çiçek açarmış.

Adler, pırlanta sarmaşıklarının üzerine yerleştirdiği, canlılıkları ve parlaklıkları sayesinde adeta canlılığını hissettiğiniz tomurcuk formundaki damla zümrütlerle bu efsaneye hayat veriyor. Ay ışığında çiğ damlası gibi ışıldayan her bir pırlanta yaprağı, doğanın natürel halini vurgulamak amacıyla farklı açılarla serpiştirilmiş ve mükemmel bir asimetri yaratılmış.

Beyaz altın üzerine, 6.13 karat, 5.44 karat ve 5.34 karat 3 adet damla kesim zümrüt, 9.99 karatlık 59 adet damla pırlanta ve 524 adet pırlantadan oluşan zarif ve güçlü başyapıt Artemis, dekoltenin kavisine kusursuz bir şekilde oturuyor. Nefesleri kesen bu mücevher, içinizde var olan tanrıçayı uyandıracak.

Zaman ve Mekanın Ötesinde Bir Vizyon

Zaman ve Mekanın Ötesinde Bir Vizyon

Zamanı bilinmeyecek kadar eski geleneklerin ve yeni eğilimlerin füzyonu olan Adler mücevherleri, zaman ve mekan kavramlarının ötesinde yaşamaya devam ediyor. Farklı kültürler, zanaatçılık, malzemeler, mimari, tekstil ve duygular ilham kaynaklarından bazıları… İlham kaynakları sayesinde her bir mücevher düşsel bir destanı, perilerle ilgili bir efsaneyi, farklı bir soluğu olduğu kadar samimi bir karşılaşmayı, uzaklara yapılan bir yolculuğu ya da hoş bir duyguyu temsil ediyor. 

Tarihin en gizemli yanından tözünü alan Adler mücevherleri bırakın teninizde Artemis’in hafifliğiyle, Bora Bora’nın ışıltılı maviliğiyle buluşsun.