ART Deco’nun Mücevher Hali

ART Deco’nun Mücevher Hali

Güncelleme Tarihi: 3 Ocak 2022

Melis Goral, tasarımlarında geometri ve art-deco’yu barındıran mücevherleriyle , yeni koleksiyonu olan Deep Space ile kuzey ışıkları ve uzaydan aldığı ilhamı değerli taşlarla buluşturdu.

Rose altının onyx, malachite, lapis ve pırlantanın bir araya gelerek gökyüzünün ışıltısını mücevhere dönüştüren parçalar birer limited edition özelliği taşıyor. Melis Goral’ın kuzey ışıklarının imgesel romantikliğini yansıttığı bu tasarımlarına Bebek Showroom, Beymen mağazaları, Moda Operandi ve Ounass.com’dan ulaşılabiliyor.

Melis Goral Hakkında

Melis Goral hem hayal dünyasını hem de ailesinin 3.kuşak temsilcisi olarak kültürel mirasını mücevher tasarımlarında yansıtıyor. Koleksiyonlarında sanattan, mimari yapılardan, farklı kültürlerden etkilenmekle birlikte düşünsel ve manevi değerlerden ilham alıyor. Erişilebilir lüks anlayışını özümseyen Melis Goral, Instituto Europeo Di Milano’da mücevher tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’a dönerek adını taşıyan markasını 2014 yılında kurdu. 

Marka estetiğinin temelinde Art Deco akımının poetik duyarlılığı ve geometrik görü yatıyor. Göz alıcı renkli taşların, yalın formlarda değerli taşların ve opak mine detaylarının birbirinden farklı zengin pırlanta kesimleri ile bir araya geldiği Melis Goral tasarımları rose gold ve beyaz altın şıklığı eşliğinde mücevher sektöründeki imzasını belirginleştiriyor.

Özgünlüğü lineer, yapısal ve akışkan formları uyum içerisinde bağdaştırarak soyut olmanın yanı sıra göz alıcı ve modern tasarımlar yaratmasına dayanıyor. Birlikte çalıştığı zanaatkârların tecrübesi ve mirası sayesinde mücevherat sanatına güncel ve rafine bir anlayış katıyor.