Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediyeler

Sevgililer Günü yaklaşırken ne hediye alacağınız konusunda kararsızsanız bu yazı tam size göre! Birbirinden farklı alternatiflerin arasında gidip gelirken, bir hevesle kullanıp atılacak bir hediye almak yerine uzun süre kullanılabilecek sürdürülebilir hediyeler almak çok daha anlamlı olabilir. İşte Sevgililer Günü’nde alabileceğiniz sürdürülebilir hediye önerileri…

Tema ile Fidan Bağışı Yapın

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: @temavakfi

Tema Vakfı’nın bağış kampanyası ile Sevgililer Günü’nde partneriniz adına yapacağınız fidan bağışı sayesinde hem ormanlarımızın büyümesine katkıda bulunabilir hem de alacağınız sertifika ile bu doğa dostu hediyeyi hatıra olarak saklayabilirsiniz. 

Sevgililer Günü fidan bağışı yapmak için tıklayın.

WWF ile Nesli Tehlike Altında Olan Canlıları Evlat Edinin

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: @wwf_turkiye

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’na yapacağınız bağış ile nesli tehdit altında olan bir canlı türünü evlat edinebilirsiniz. Böylelikle, partnerinize olan sevginizi doğal yaşam alanlarının korunmasına destek olup dünyamıza bir katkı yaparak gösterebilirsiniz. Yapacağınız bağış miktarına göre e-sertifikanızı; tohumlu kartpostal seti, peluş oyuncak ve bez çanta gibi hatıralarla da zenginleştirebilirsiniz.

Evlat edinmek için tıklayın.

Su Matarası

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: @su.co

Sürdürülebilir hediyeler denince plastik kullanımını en aza indirmek için kullandığımız su mataralarını saymazsak olmaz. SuCo mataralar sayesinde tek kullanımlık pet şişe atıklarına son! Sevgililer Günü’nde hediye edeceğiniz SuCo matara, BPA içermemesi ile plastik şişeye göre hem çok sağlıklı bir hediye olacak, hem de beyaz sirkeyle temizleyebileceğiniz mataralar tekrar kullanılabilir olduğu için atık oluşumunu en aza indirecek. Çokça renk ve desene sahip olan mataralardan partnerinizin en çok sevebileceğini bulabilirsiniz. 

SuCo mataralara göz atmak için tıklayın. 

Kahve Termosu

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: Unsplash | Jonas Jacobsson

Kahve çoğumuzun günlük hayatının vazgeçilmez bir parçası… Peki her gün defalarca içtiğimiz kahveler için kullandığımız kağıt bardaklar ile ne kadar çok atık oluşturduğumuzun farkında mıyız? Sevgililer Günü’nde partnerinize doğa dostu bir hediye etmek istiyorsanız kahveseverler için termos harika bir fikir olabilir. 

En çok tercih edilen termos markalarından biri olan Stanley termosları görmek için tıklayın. 

Sustainable Bags

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: @susbagofficial

Poşetlere veda ettiğimiz, bez çanta kullanımının giderek yaygınlaştığı bu dönemde sevgilinize alacağınız güzel bir bez çanta çok kullanışlı bir çevre dostu hediye olabilir. Dahası, tamamen geri dönüştürülmüş materyallerden üretilen Susbag’lerin etiketlerindeki tohumları toprağa ekebilir ve saksınızda fesleğen yetiştirebilirsiniz. Atıksız ve sürdürülebilir modaya ilgi duyan partneriniz için çok düşünceli bir hediye seçeneği olabilir. 

Susbag’lere göz atmak için tıklayın.

Saksı Çiçekleri

Fotoğraf: Unsplash | Annie Spratt

Sevgililer Günü’nün en çok tercih edilen hediyelerinden biri şüphesiz ki bir demet güzel çiçektir. Bu klasik jesti doğa dostu Sevgililer Günü hediyesi haline getirmek için ise saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Böylece sevdiğiniz kişiye vereceğiniz çiçek vazoda kısa sürede solmaktansa, saksıda çok uzun bir süre yaşayabilir ve hediyeniz çok daha anlamlı bir hale gelebilir.

Saksıda çiçek önerileri için tıklayınız.

Sürdürülebilir Tekstil Ürünleri

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: www.atolyeren.com

Son dönemde sürdürülebilir tekstil ürünlerini birçok marka koleksiyonlarında tercih etmeye başladı. Atölye Ren ise odağına sorumlu giyinme ve yavaş üretim kavramlarını almış, sürdürülebilir giyim anlayışıyla hareket eden bir giyim markası yaratmış. Eğer Sevgililer Günü için partnerinize sürdürülebilir tekstil ürünleri almayı düşünüyorsanız Atöyle Ren’in ürünlerine buradan göz atabilirsiniz. 

Sürdürülebilir Mutfak Gereçleri

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri
Fotoğraf: @bambum

Eğer partneriniz mutfakta vakit geçirmekten keyif alıyorsa, sürdürülebilir mutfak ürünleri sizin için doğru hediye alternatifleri olabilir. Hem sağlıklı hem de doğa dostu bambu ürünler; ekolojik, organik ve çok sağlıklı… 

Bambum mutfak gereçlerini incelemek için tıklayın.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | Matt Nelson