sürdürülebilir hediye önerileri

Sevgililer Günü İçin Sürdürülebilir Hediye Önerileri

Sevgililer Günü hediyesi hakkında hala kararsızsanız bu yazı tam size göre! Birbirinden farklı alternatiflerin arasında gidip gelirken, bir hevesle kullanıp atılacak bir hediye almak yerine partnerinizin uzun süre kullanabileceği ve baktıkça sizi hatırlayabileceği sürdürülebilir hediye almak çok daha anlamlı olabilir. Özellikle partneriniz doğaya duyarlı, çevre bilinci gelişmiş bir kişiyse… İşte 2024 Sevgililer Günü için tercih edebileceğiniz sürdürülebilir ve doğa dostu hediye önerileri…

Soğuk Kış Günleri İçin Giyilebilir Battaniye

sevgiliye hediye
Fotoğraf: Helena Lopes

Partnerinize olan sevginizi göstermenin en iyi yollarından biri, onun iyiliğini düşündüğünüzü hissettirmek olabilir. Sevgilinizi soğuk kış günlerinde üşümekten kurtaracak, yumuşacık ve sımsıcak tutan giyilebilir battaniyeler, doğa dostu Sevgililer Günü hediyesi için harika bir alternatif olacak.

  • Trendyol giyilebilir battaniye modellerine buradan göz atabilirsiniz.

WWF ile Nesli Tehlike Altında Olan Canlıları Evlat Edinme

wwf evlat edinme hediye

Doğal Hayatı Koruma Vakfına yapacağınız bağış ile nesli tehdit altında olan bir canlı türünü sembolik olarak evlat edinebilirsiniz. Böylelikle partnerinize olan sevginizi doğal yaşam alanlarının korunmasına destek olup dünyamıza bir katkı yaparak gösterebilirsiniz. Yapacağınız bağış miktarına göre e-sertifikanızı; tohumlu kartpostal seti, peluş oyuncak ve bez çanta gibi hatıralarla da zenginleştirebilirsiniz.

 

Çevre Dostu Kişisel Bakım Ürünleri 

sevgiliye hediye
Fotoğraf: Karolina Grabowska

Sürdürülebilir hediye düşünürken birçok kişinin aklına kişisel bakım ürünleri almak geliyor olabilir. Bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu; partnerinizin ihtiyaçları doğrultusunda seçimler yapmanız ve doğal içerikli, cilde zarar vermeyen ürünleri tercih etmeniz olacaktır. 

Sevgilinize bu yıl Sevgililer Günü hediyenizi verirken, sürdürülebilir içerikli ve doğa dostu kişisel bakım ürünlerini tercih ederek hem partnerinize olan sevginizi hem de doğaya olan saygınızı gösterebilirsiniz.

  • L’ocittane’in doğal ve sürdürülebilir içerikli bakım ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Su Matarası

su matarası
Fotoğraf: @su.co

Sürdürülebilir hediyeler denince plastik kullanımını en aza indirmek için kullandığımız su mataralarını saymazsak olmaz. SuCo mataralar sayesinde tek kullanımlık pet şişe atıklarına son! 

Sevgililer Günü’nde hediye edeceğiniz SuCo matara, BPA içermemesi ile plastik şişeye göre hem çok sağlıklı bir hediye olacak, hem de beyaz sirkeyle temizleyebileceğiniz uzun ömürlü mataralar atık oluşumunu en aza indirecek. Çokça renk ve desene sahip olan mataralardan partnerinizin en çok sevebileceği renk ve desenleri bulabilirsiniz. 

 

Doğal Mum 

hediye mum
Fotoğraf: Katrin Bolovtsova

Hem ev dekorasyonu için çok şık bir aksesuar hem de yandığı zaman güzel kokusuyla odaya huzur getiren doğal mumlar… “Sevgililer Günü için ne hediye alacağım?” diye düşünüyor ve partnerinizin yanı başında durabilecek bir hediye arıyorsanız bu sene bir farklılık yapıp doğal mumlardan oluşan şık bir kutu hazırlayabilirsiniz.

  • Çeşit çeşit kokularıyla birbirinden güzel doğal mumlar için Local Makers’a göz atmayı unutmayın!

Tema ile Fidan Bağışı 

tema ağaç bağışı

Tema Vakfı’nın bağış kampanyası ile Sevgililer Günü’nde partneriniz adına yapacağınız fidan bağışı ile hem ormanlarımızın büyümesine katkıda bulunabilir hem de alacağınız sertifika ile bu doğa dostu hediyeyi hayat boyu hatıra olarak saklayabilirsiniz. 

Kahve Termosu

termos hediye
Fotoğraf: Jonas Jacobsson

Kahve çoğumuzun günlük hayatının vazgeçilmez bir parçası… Peki her gün defalarca içtiğimiz kahveler için kullandığımız kağıt bardaklar ile ne kadar çok atık oluşturduğumuzun farkında mıyız? Bu sene Sevgililer Günü’nde partnerinize doğa dostu bir hediye vermek istiyorsanız kahveseverler için termos harika bir fikir olabilir. Eminiz ki partneriniz termosunu yanından ayırmayacak ve her baktığında sizi hatırlayacak…

  • En çok tercih edilen termos markalarından biri olan Stanley termosları görmek için tıklayın

Seramik Ürünler 

sevgililer günü hediyeleri
Fotoğraf: Ali Kazal

Seramikten yapılan tabaklar, kahve bardakları, dekoratif ürünler ve daha niceleri… Birbirinden farklı desenlerdeki seramiklerin arasından partnerinizle aranızda anlamı olan bir yazı veya şekil, baktıkça sizi hatırlatacak bir renk ve desen bulabilirsiniz! 

  • MEM Studio’nun el yapımı seramik tasarımlarına yakından bakmadan karar vermeyin.

Sürdürülebilir Kağıt Çantalar

çanta hediye
Fotoğraf: @epidotte

Poşetlere veda ettiğimiz ve bez çanta kullanımının giderek yaygınlaştığı bu dönemde sevgilinize alacağınız yıkanabilir kağıttan üretilen çantalar; hem şık hem kullanışlı hem de farklı bir hediye olabilir. Çevreye duyarlı ve geri dönüştürülebilir kağıt çantalar, atıksız ve sürdürülebilir modaya ilgi duyan partneriniz için çok düşünceli bir hediye seçeneği olabilir. 

  • Epidotte’un yıkanabilir kağıt çantalarına göz atmak için tıklayın. 

Saksı Çiçekleri 

hediye çiçek
Fotoğraf: Annie Spratt

Sevgililer Günü’nün en çok tercih edilen hediyelerinden biri şüphesiz ki bir demet güzel çiçektir. Bu klasik hediyeyi doğa dostu bir hale getirmek için ise saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Böylece sevdiğiniz kişiye vereceğiniz çiçek, vazoda kısa sürede solmaktansa, saksıda çok uzun bir süre yaşayabilir ve hediyeniz çok daha anlamlı bir hale gelebilir. 

Sürdürülebilir Hediye İçin Moda ve Tekstil Ürünleri

sevgili hediye önerileri
Fotoğraf: www.atolyeren.com

Son dönemde sürdürülebilir tekstil ürünlerini, birçok markanın koleksiyonlarında görmeye başladık. Atölye Ren ise odağına sorumlu giyinme ve yavaş üretim kavramlarını almış, sürdürülebilir giyim anlayışıyla hareket eden bir giyim markası yaratmış. 

Sürdürülebilir Mutfak Gereçleri

bambu ürünler
Fotoğraf: @bambum

Eğer partneriniz mutfakta vakit geçirmekten keyif alıyorsa, sürdürülebilir mutfak ürünleri sizin için doğru hediye alternatifleri olabilir. Hem sağlıklı hem de doğa dostu bambu ürünler ekolojik, organik ve çok şık…

Kapak Fotoğrafı: Joel Overbeck