Sevgililer Günü Hediyenizi Kendiniz Yapın

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021

Her hediye özeldir ve değerlidir. Ancak kabul etmeliyiz ki üzerinde emek harcanarak hazırlanmış hediyelerin yeri apayrıdır. Sevgililer Günü’nde mağazadan alacağınız bir kazak veya kolye yerine, özenerek hazırlayacağınız bir hediye, sevgiliniz için çok daha kıymetli ve unutulmaz olacaktır. “Nasıl yapacağım?” diye telaşlanmayın. İhtiyacınız olanlar yalnızca birkaç kolay bulunabilir malzeme ve biraz vakit. Sevgililer Günü hediyesi kendin yap fikirlerimizi sizlerle paylaşırken şunu da söylemek isteriz ki bu hediyeleri kendinizin ve sevgilinizin beğenileri doğrultusunda özelleştirebilirsiniz. Bizim yaptığımız sadece fikir vermek, bu fikirlerden yola çıkarak yaratıcılığınızı konuşturmak ise tamamen size ait!

Polaroid Fotoğraflar ile Duvar Albümü

Fotoğraf: Sarandy Westfall

Bu hediye, hem oldukça romantik hem de dekoratif. İhtiyacınız olan malzemeler ise yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz bir eskitilmiş ahşap çerçeve, ahşap mandal ve sicim ipi. Sevgilinizle çekildiğiniz en güzel fotoğrafların polaroid çıktısını alın. Sicimi, çerçeveye tutturduktan sonra bu fotoğrafları mandallarla asın. Çerçeve yapma kısmı zor mu geldi? O zaman sevgilinizin evde olmadığı bir vakitte, sicimi ve fotoğrafları direkt duvara asarak ona sürpriz yapabilirsiniz. 

Sevgilinize Özel Kahve Kupası

Fotoğraf:  Helena Lopes

Çayı, kahvesi elinden düşmeyen bir sevgiliye sahipseniz bu hediye alternatifi tam da size uygun olabilir. Bunun için desensiz bir porselen kupa ve üzerinde çizim yapmaya uygun (yıkandığında çıkmayacak) bir kalem satın alın. Artık kupayı özelleştirmeye hazırsınız. Çiziminiz kuvvetliyse sevgilinizin çok sevdiği bir film veya oyun karakterini çizebilirsiniz. Daha kolay bir yöntem olarak kupada yine onun sevdiği bir söze yer verebilir veya ortak beğenilerinizi ifade edecek ufak çizimler yapabilirsiniz.

Yaşanmışlıklarınızı Kaleme Dökün

Fotoğraf:  Kelly Sikkema

Bunun için ihtiyacınız olanlar yalnızca küçük küçük kesilmiş kağıtlar, kalem ve bir kutu. Birlikte olduğunuz yıllar içerisinde yaşamış olduğunuz en romantik, en komik ve en saçma anlarınızı kağıtlara yazın. “Bu nasıl bir hediye olabilir ki?” diye düşünmeyin. Sevgiliniz kağıtları açıp anıları okudukça o zamanlara geri dönecek ve belki de saatler boyu sürecek bir muhabbete başlayacaksınız. Ayrıca yaşadığınız hiçbir şeyi unutmamış olduğunuzu da göstererek onu bir kere daha etkileyeceksiniz.

Portre veya Karikatür

Fotoğraf:  Martina Bulkova 

Bu elbette ki yetenek gerektiren; ancak bu yeteneğe sahip olanların kesinlikle düşünmesi gereken bir hediye. Kendi kendinize “Sevgililer günü hediyesi kendim ne yapabilirim?” diye soruyorsanız sevdiğinizin portresini veya karikatürünü çizip çerçeveletebilirsiniz. 

Aşk Kavanozu

Fotoğraf: Cottonbro

Bu kavanozlar dışarıda da satılıyor ancak şöyle düşünün; sevgilinize ulaştırmak istediğiniz notlar başka biri tarafından mı yoksa siz tarafından yazılırsa mı daha kıymetli olur? Bizce cevap çok açık. Bu yüzden alın bir kavanoz, başlayın sevgilinizin size hissettirdiklerini kaleme dökmeye. İçine istediğiniz sayıda not koymak tamamen size kalmış. Bu kavanozu sevgilinizin yatağının başına koyabilir ve her sabah bir kağıt açmasını isteyebilirsiniz. Muhteşem bir Sevgililer Günü hediyesi değil mi?

En Kolayı ve En Güzeli: Yemek Yapmak

Fotoğraf: Kaboompics.com

Evet, bence bu alternatifler içerisinden en güzeli yemek yapmak ve güzel bir sofra hazırlamak. Sevgilinizin en sevdiği yemeklerden oluşan şık bir sofra ve birkaç mum… Vakit geçirmeyi en çok sevdiğiniz insanla yapacağınız sohbete, lezzetli yiyeceklerin eşlik etmesinden daha güzel ne olabilir ki bu günde? Hele ki yemek yapmayı bilmeyen biri olup o sofrayı kurduysanız bu sevgiliniz için çok ama çok kıymetli olacaktır.