WELL-BEING

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız “Well Being” terimi, İngilizcede “iyi olmak” anlamına geliyor. Ancak bu terim,  aslına bakılırsa çok daha geniş bir alanı ifade ediyor. “Bütünsel sağlık” veya “bütünsel iyi olma hali” gibi çevirileri de bulunan kavram, temelde iyi hissetmek ve sağlıklı bir yaşama sahip olmak anlamına geliyor.

Fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak iyi olma halini üç ayrı parametre olarak değerlendiren ve tüm bunların bir arada bulunmasını “Well-Being” terimiyle açıklayan yaklaşım, günümüzde oldukça popüler. Aynı zamanda well-being yaklaşımında bu üç değişkenin kendi aralarında bir denge kurması ve kişinin hayatına bir ahenk ile eşlik etmesi amaçlanıyor. Üç farklı alana odaklanan Well-Being, kişisel gelişim önerilerinden spor aktivitelerine, anti-aging uygulamalarından aromaterapi masajlarına kadar çok geniş bir alanı kapsıyor.

Well-Being Yaklaşımları ile Daha Kaliteli Bir Yaşam

Osmanlı ve Fransız reçetelerinden aldığı ilhamla wellness ürünleri tasarlayan Amantara sponsorluğunda hazırlanan Well-Being kategorisi, PlumeMag’de okuyucularla buluşuyor. Fiziksel sağlığınıza yönelik önerilerden hücre yaşlanması hakkında bilinmesi gerekenlere kadar birçok alanda hazırlanan içerikler, modern yaşamın koşuşturmasında daha iyi hissetmeye zaman ayırmak isteyen kişilere bir yol gösterici niteliği taşıyor. Siz de PlumeMag’de yer alan Well-Being kategorisini takip ederek bütünsel sağlığınızı artıracak önerilerden haberdar olabilir, yenilebilir kozmetikmasaj çeşitleri veya evde yapabileceğiniz basit egzersizler gibi birçok konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.