İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

İstanbul Bit Pazarları Nerede? – 2023 Bilgileri

İstanbul bit pazarları, yalnızca eskiye özlem duyanlara değil; gereksinimlerine işlevsel ve ucuz alternatifler arayanlar için de uğrak bir nokta olma özelliği taşıyor. Çünkü bu pazarlarda bir yaşanmışlığa sahip eşyalar, kimi zaman ufak dokunuşlarla kimi zamansa üzerinde tek bir oynama dahi yapılmadan fonksiyonel kullanımlar sunabiliyor. Bu sebeplerden dolayı birçok 2. el bit pazarı, İstanbul sakinleri için bir uğrak noktası haline geldi. İşte o farklı farklı semtlerde bulunan ve her hafta on binlerce müdavimi ağırlayan İstanbul bit pazarlarının listesi…

Bit Pazarından Nasıl Alışveriş Yapılır? Bit Pazarı Alışveriş Tavsiyeleri

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri
Fotoğraf: Pexels

Bit pazarları, ikinci el eşya satın almak için mükemmel yerlerdir. Yeni bir eşya almaktan daha uygun fiyatlara, birçok benzersiz öğe bulunabilir. Ancak, bit pazarlarında alışveriş yaparken dikkatli olmak önemlidir. İşte bit pazarlarında alışveriş yaparken dikkate alınması gereken bazı tavsiyeler:

 • Kendinize bir bütçe belirleyin: Bit pazarları, uygun fiyatlar sunsa da, kontrolsüzce alışveriş yapmak yanlış bir stratejidir. Kendinize bir bütçe belirleyin ve sadece buna uygun olan öğeleri satın alın.
 • Alışveriş listenizi hazırlayın: İhtiyacınız olan eşyaları belirleyin ve alışveriş listenizi hazırlayın. Böylece alışveriş yaparken doğru öğeleri bulmak için zaman kazanırsınız.
 • Değerli antika eşyalar için araştırma yapın: Bit pazarlarında antika eşyalar bulabilirsiniz. Ancak, değerli antika eşyaların neye benzediğini ve nasıl tanınabileceğini bilmek önemlidir. İnternet üzerinden araştırma yaparak ve kitaplar okuyarak antika eşyalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, bir antika uzmanından da yardım alabilirsiniz.
 • Elektronik eşyaların sağlamlığına bakın: Bit pazarlarında elektronik eşyalar da bulabilirsiniz. Ancak, bu eşyaların sağlamlığını kontrol etmek önemlidir. Eşyanın dışındaki hasarların yanı sıra, içindeki parçaların durumunu da kontrol etmek gerekir. Ayrıca, eşyanın fişini takarak çalışıp çalışmadığını kontrol etmek de önemlidir. Eğer elektronik bilginiz varsa yanınızda bir multimetre götürerek eşyanın elektronik aksamı hakkında doğru bilgiler elde edebilirsiniz.
 • Eşyaları inceleyin: Bit pazarında öğeleri satın almadan önce, her öğeyi yakından inceleyin. Öğenin durumu, işlevselliği ve fiyatı hakkında fikir sahibi olmak için zaman ayırın. En nadide parçalar en beklenmedik yerlerden çıkabilir.
 • Pazarlık yapın: Bit pazarları, pazarlık yapmak için mükemmel bir yerdir. Satıcılar genellikle fiyatlarında esnek olabilirler. Ancak satıcıyı da üzmeyecek şekilde orta yolu bulmak, bit pazarında doğru bir alışveriş yapmanın yegane kurallarından biridir.
 • Nakit para bulundurun: Bit pazarlarına göre ödeme yöntemleri değişebilir. Nakit para kullanmanız gerekebilir, bazı bit pazarları kredi kartı kabul edebilir. Ancak çoğu bit pazarında nakit para kullanıldığı göz önüne alındığında, ihtiyacınız dahilinde yeterli parayı mutlaka bulundurun. Bit pazarları, ATM gibi hizmetlerden uzakta kurulduğu için siz para çekene kadar satıcı beğendiğiniz ürünü satabilir.

İstanbul Bit Pazarları

Antika eşyaları arayanlar için en doğru noktalardan biri bit pazarları olarak öne çıkıyor. Genellikle eski sahipleri tarafından değeri bilinmeyen ve sokağa atılan bu eşyalar, doğru ve bilgili ellerin gözetiminde paha biçilemez eşyalara dönüşüyor. Hem tarihi hem de milyonlarca farklı insana ev sahipliği yapması sayesinde İstanbul bit pazarları, en nadide antik eşyaları ve ihtiyacınıza yarayan ürünleri bulabileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

Feriköy Antika Pazarı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Feriköy Antika Pazarı adresi: Cumhuriyet Mahallesi, Semt Pazarı No:8, Şişli/İstanbu

Web Site: Tıklayın! 

Instagram: Tıklayın!

Çalışma Saatleri: 

 • Pazar: 09.00-18.00

İstanbul bit pazarı denince akla ilk gelen yerlerden Feriköy Antika Pazarı, Şişli ilçesinin Feriköy semtinde yer alıyor. Avrupa Yakası’ndaki en büyük bit pazarlarıdan olan bu pazar, her hafta pazar günü kuruluyor. Yüz yıla yakın geçmişi olan eşyalardan kısa süre öncesine kadar her birimizin kullandığı araç gereçlere kadar çok sayıda farklı ürün, Feriköy Antika Pazarı’nda satışa sunuluyor. Pazarın etrafında konumlanan kafeler ve büfeler de ziyaretçilere uzun soluklu bir bit pazarı gezisi sırasında soluklanma fırsatı sunuyor. 

Kadıköy Antikacılar Sokağı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Kadıköy Antikacılar Sokağı adresi: Caferağa Mah. Tellalzade Sok. (Pavlonya sok.)

Feriköy’e nazaran daha ufak bir alanda konumlanmasına rağmen özellikle İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki sakinleri tarafından ilgiyle takip edilen bir pazar da Kadıköy’de yer alıyor. Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Eski Eşya ve Antika Sevenler Derneği iş birliğiyle kurulan pazar, her hafta cumartesi günleri antika tutkunlarıyla buluşuyor. Bölge tam mânasıyla Kadıköy bit pazarı olmasa da ne aradığını bilenler için bulunmaz bir nimete dönüşebilir.

Dolapdere Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Dolapdere Bit Pazarı adresi: Yenişehir Mahallesi, Hacı İlbey Sokak, No: 13, Beyoğlu

Çalışma Saatleri: 

 • Pazar: 07:00 – 19:00

İstanbul bit pazarları 2023 listemizde geri dönüşümü sevenler için muhteşem bir lokasyon var. Antika ürünlerden ziyade gerçekten eskimiş ve ucuz eşyalar ilginizi çekiyorsa rotanızı Dolapdere’ye çevirebilirsiniz. Uzun yıllardan beri haftanın her pazar günü kurulan pazarda sayısız eşya sergileniyor. Ancak diğer bit pazarlarına nazaran bu bölgenin daha az güvenli olduğunu da belirtmekte fayda var. Genellikle sabahın erken saatlerinde kurulan ve öğleden sonra kaldırılan tezgahlar arasında gezerken kişisel eşyalarınıza dikkat etmeniz tavsiye ediliyor. Tüm bunların yanında Dolapdere Bit Pazarı’nda oldukça uygun fiyatlara çok sayıda ürünü bir arada bulma şansınız da mevcut.

Horhor Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Horhor Antikacılar Çarşısı adresi: İskenderpaşa, Horhor Cad. Tulumba Sok. No:13, 34080 Fatih/İstanbul

Çalışma Saatleri: 

 • Cumartesi: 10:00–18:30
 • Pazar: 10:00–18:30
 • Pazartesi: 10:00–19:30
 • Salı: 10:00–18:30
 • Çarşamba: 10:00–18:30
 • Perşembe: 10:00–19:30
 • Cuma: 10:00–18:30

Horhor Antikacılar Çarşısı adıyla da anılan bit pazarı, İstanbul’un Fatih ilçesinde ve Aksaray semtinde konumlanıyor. 200’den fazla antika dükkanının bir arada bulunduğu mekan, bir bit pazarından çok eski tip bir çarşıyı andırıyor. İstanbul bit pazarı konumlarından biri olan altı katlı bir binada yer alan Horhor Bit Pazarı, İstanbul’un en önemli antika merkezlerinden bir tanesi konumunda.

Tuzla Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Tuzla Bit Pazarı adresi: İçmeler, D100 No:36 D:1, 34947 Tuzla/İstanbul

Instagram: Tıklayın!

Çalışma Saatler:

 • Cumartesi: 07:00-18:00
 • Pazar: 07:00-18:00

Not: Tuzla bit pazarı Mart 2023 tarihine kadar kapalı durumdadır. Gitmeden önce pazarın anlık durumu hakkında bilgi edinmeniz önerilir.

Her cumartesi ve pazar  sabah 07.00’dan akşam 18.00’a kadar birbirinden güzel eşyalara ev sahipliği yapan Tuzla Bit Pazarı, şehre uzak olmasına rağmen İstanbul sakinleri tarafından sıkça ziyaret ediliyor. İstanbul Anadolu Yakası’nın bir ucundaki bu pazar, hem hesaplı hem kullanışlı, hem de rengarenk bir ürün yelpazesine sahip. Bu açıdan da İstanbul bit pazarları arasında aradığınızı bulabileceğiniz bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Şu an için kapalı  olan Tuzla Bit Pazarı’nın 2023 Mart ayında yeniden açılacağı belirtiliyor.

Bakırköy Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Bakırköy Bit Pazarı adresi: Cevizlik mah. Hüsreviye Sokak, Biberoğlu Sağkol İş Merkezi No:16 Bakırköy/İstanbul 

Instagram: Tıklayın!

Çalışma Saatleri: 

 • Cumartesi: 11:00–21:30
 • Pazar: 11:00–21:30
 • Pazartesi: 10:00–19:00
 • Salı. 10:00–19:00
 • Çarşamba: 10:00–19:00
 • Perşembe: 10:00–19:00
 • Cuma: 10:00–19:00

Tam ismiyle Bakırköy Bit Pazarı ve Sanatkarlar Çarşısı, özellikle yüksek kalite eşyalar ve sanat eserlerince zengin bir pazar olarak farkını belli ediyor. Bu pazardaki eşyalar, sık sık mezatlarla da alıcılarıyla buluşuyor. Bu mezatlarda sanat eserlerini olabildiğince ucuz bir biçimde satın almak mümkün. 

Avcılar Ambarlı Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri
Fotoğraf: Peter Wang

Ambarlı Bit Pazarı adresi: Ambarlı Mahallesi, Siteler Bölgesi, Fevzi Çakmak Caddesi, 46A, 34315 AVCILAR

Web Sitesi: Tıklayın!

Çalışma Saatleri:

 • Cumartesi: 07:00–20:00
 • Pazar: 08:00–19:0

Avcılar’da geçtiğimiz kasım ayında kapatılan Ambarlı bit pazarı, 2021 aralık ayının sonundan itibaren tekrar açıldı. Her hafta 400’den fazla tezgah açılan bu “Nostalji ve Antika Pazarı”, pazar sabahı 05.00-20.00 arası faaliyet gösteriyor. Yeniden açıldığından beri her hafta kurulan Ambarlı bit pazarında giyim eşyalarından oyuncaklara kadar birçok eşya sergileniyor.

Çukurcuma Ağa Hamam Sokağı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri
Fotoğraf: Çukurcuma Müzayede Evi

Çukurcuma Ağa Hamamı Sokağı adresi: Kuloğlu, Ağa Hamamı Sk. No:19/1, 34443 Beyoğlu/İstanbul

Web Sitesi: Tıklayın!

İstanbul’un en eski semtlerinden Çukurcuma, bu tarihin hakkını verircesine antika eşyalara ve bu eşyalarla dolu mekanlara sahip. Özellikle Ağa Hamam sokağında yoğunlaşan bu mekanlarda ucuz ürünler kadar pahalı antikalar bulmak da mümkün. Bu antikalar sık sık semt içindeki çeşitli bölgelerde düzenlenen müzayedelerle kendine alıcı buluyor. Bir müzayede atmosferi tatmak veya bunca eşya arasında kendinize uygun olanları aramak isterseniz Çukurcuma’yı her daim ziyaret edebilirsiniz.

Mecidiyeköy Antikacılar Çarşısı

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri
Fotoğraf: Mecidiyeköy Antikacılar Pazarı

Mecidiyeköy Antikacılar Pazarı adresi: Kuştepe, 34387 Şişli/İstanbul

Çalışma Saatleri: 

 • Cumartesi: 09:00–18:00
 • Pazar: Kapalı
 • Pazartesi: 09:00–18:00
 • Salı: 09:00–18:00
 • Çarşamba: 09:00–18:00
 • Perşembe: 09:00–18:00
 • Cuma: 09:00–18:00

Mecidiyeköy’de her gün uğrayabileceğiniz bu çarşı, aslında bir pasaja benziyor. İki katlı bir binanın dükkanlarına yerleşen antikacılarda hem nadir parçalar, hem de ucuz ve günlük kullanıma uygun eşyalar bulmak mümkün. Pasaj, sabah 09.00’dan 18.00’e kadar açık kalıyor.

Bonus: Peramezat.com

İstanbul Bit Pazarları Nerede? - 2022 Bilgileri

Web Sitesi: Tıklayın!

Bit pazarlarına değinip online bit pazarı konseptine el atmamak olmaz. Peramezat web sitesinde türlere göre ayrılan ve ucuzdan pahalıya oldukça geniş bir yelpazeye sahip eski eşyalar, online müzayede mantığı ile satışa sunuluyor. Kartpostallardan antika vazolara kadar birçok ürünü ev ortamınızda inceleyip teklif yapmak için Peramezat’ın internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Peramezat’a ek olarak online bit pazarı arayanlar için aşağıdaki siteler de faydalı olabilir:

Kapak fotoğrafı: Giallo

 1. gate io diyor ki:

  I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir