DİCE KAYEK AMBROSIAL

Dice Kayek ve Ambrosial’ın Renkli İş birliği

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Türkiye’nin, dünya çapında tanınan tasarım markası Dice Kayek, dünyanın bir numaralı lüks seyahat dergisi Conde Nast Traveller ve Çin’in en büyük hızlı tüketim ürünleri markası Ambrosial ile renkli bir tasarım işbirliğine imza attı. Dice Kayek’in daha önce Uludağ Premium ile yaptığı işbirliğinden doğan lacivert şişesinin ardından nasıl bir marka ile işbirliği yapabilecekleri merak konusuydu. Açıkçası bu 3’lü işbirliği gerçekten marka işbirliklerinde yeni bir çağın habercisi gibi.

Kolektif Bilinç ve Kolektif Hareket

Dünyada tüm dengelerin ve iş yapış şekillerinin ışık hızıyla değiştiği günümüzde artık ne insanlar ne de markalar kendi başlarına hareket etmeyecekler. Kolektif bilinç ve hareket ön planda olacak. Lüks bir seyahat dergisi, lüks bir moda markası ve bir yoğurt markasının iş birliği de bunun en iyi örneği.

Peki bu 3 tamamen farklı marka nasıl bir araya gelmiş. Onları bir araya getiren şey mavinin gücü. Conde Nast’ın Çin’deki binasının rengi, Ambrosial’ın kurumsal rengi ve Dice Kayek’in tasarımcıları Ece ve Ayşe Ege kardeşlerinin toprakları yani Türkiye’nin temsili rengi, hepsi mavi. Bu sebeple işbirliği kapsamında ortaya çıkan tasarımlar mavinin tonlarında.

Artık markaların sattıkları ürünlerden öte anlattıkları hikayelerin öneminin konuşulduğu bir dönemdeyiz. Avrupa’da çok sıradan olan meyveli yoğurtların Çİn’de, gençler tarafından yeni yeni ”cool” bir besin maddesi olarak görülmeye başlamış. Ambrosial’ın kendi markasını cool olmanın ötesinde ”couture” olarak konumlama vizyonu da şişe tasarımları için, 1994’den beri Fédération de la Haute Couture et de la Mode üyesi olan Dice Kayek’i seçmesinden daha doğal ne olabilir ki? Projede şişe tasarımına ek bir de eşarp olması da projenin moda tarafına gönderme yapıyor. Conde Nast Traveller Çin ise Ambrosial işbirliğiyle yayınlanan, Paris Moda Haritası haritası ile projenin içinde yer alıyor.

Eyfel’e Geometrik Yorum

DICE KAYEK AMBROSIAL

Ece ve Ayşe Ege kardeşler, Paris’in imzası olarak anılan Eiffel Kulesi’ne çok perspektifli bir bir bakış açısıyla yaklaşarak Ambrosial meyveli yoğurtların şişelerini geometrik şekillerle süslemişler. Mavinin baş rolde olduğu şişe tasarımları, Ambrosial markasının kahve aromalı, portakal-greyfurt-arpa aromalı ve kivi-yeşil üzüm aromalı yoğurtlarında tüketicinin 5 duyusuna hitap ediyor.