İstanbul’daki Hayvan Dostu Kafeler

İstanbul’daki Hayvan Dostu Kafeler

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021

Köpeğinizle ufak bir gezintiye çıktığınız zaman oturup kahve içecek bir yer mi arıyorsunuz? İstanbul’daki hayvan dostu kafeler sizin için birebir! İşte sizin için derlediğimiz İstanbul’daki kedi ve köpek dostu kafeler listesi…

Pati Durağı – Suadiye

İstanbul'daki hayvan dostu kafeler
İstanbul’daki hayvan dostu kafeler: Pati Durağı

İstanbul’daki köpek dostu kafeler içinde en ünlülerinden biri olan Pati Durağı, 2018 yılında kurulmuş. Konsept olarak hayvanlar üzerine ilerleyen kafe, aynı zamanda petshop ve pet kuaförü olarak da hizmet veriyor. 

Köpeğinizin tıraşını izlerken çayınızı kahvenizi alıp bekleyebileceğiniz, o sırada da hayvan bakımı hakkında ipuçları öğrenebileceğiniz bir mekan. Bostancı Mahallesi, Turşucudere Sokağı’nda bulunan kafe, 10.30 – 20.30 saatleri arasında açık. 

Kaktüs Kafe – Cihangir

İstanbul'daki hayvan dostu kafeler
İstanbul’daki hayvan dostu kafeler: Kaktüs

Cihangir’in en işlek sokaklarından birinde bulunan Kaktüs Kafe, zengin menüsü ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda kafenin sürekli müdavimi olan kediler ve köpekler de mevcut. Kaktüs Kafe’ye gittiğinizde bir yandan kahvenizi içebilir, diğer yandan da evcil hayvanınızın özgürce türdaşlarıyla oynamasını seyredebilirsiniz. Kafenin hayvanlı konsepti ise Instagram’da yüzlerce like alacak fotoğraflar için birebir!

Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Cihangir Caddesi’nde bulunan kafe, 09.00 – 04.00 saatleri arasında hizmet veriyor. 

Cup of Joy – Bebek

İstanbul'daki hayvan dostu kafeler
İstanbul’daki hayvan dostu kafeler: Cup of Joy

Üçüncü dalga kahveciliğin en iddialı mekanlarından biri olan Cup of Joy, birçok kahvesever tarafından tam not almış bir kafe. Eşsiz kahveler, kahvaltılar ve tatlılar sunan mekan, aynı zamanda hayvan dostu kafeler içinde de yer alıyor. 

Cevdetpaşa Caddesi’nde yer alan kafe, 08.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Roots Cafe & Botanique – Kadıköy

İstanbul'daki hayvan dostu kafeler
İstanbul’daki hayvan dostu bitki temalı kafe: Roots&Botanique

Adından da anlaşılabileceği üzere bitkiler üzerine bir temaya sahip olan bu şirin mi şirin kafe, güler yüzlü çalışanları ve hayvan dostu politikalarıyla ziyaretçilerini bekliyor. Hoş ve sakin bir müzik eşliğinde bir yandan köpeğinizi severken diğer yandan da bilgisayardan işlerinizi halledebilirsiniz. Kendi yapımları olan tatlıları ve cookie’leri de denemeyi unutmayın deriz. 

Recaizade Sokak’ta bulunan kafe, 08.00-22.00 saatleri arasında tüm kahveseverleri bekliyor. 

Bronwyn – Nişantaşı

İstanbul hayvan dostu kafe
İstanbul’daki hayvan dostu konseptli kafe: Bronwyn Nişantaşı

Farklı tasarımı, hayvan dostu konseptleri ve zengin menüsüyle dikkat çeken Bronwyn, İstanbul’daki hayvan dostu kafeler listesine kesinlikle girmeyi hak ediyor. Bronwyn, bir alışveriş sonrası soluk almak için uğrayabileceğiniz tatlı mı tatlı bir mekan.

Gittiğinizde mutlaka mekanın çeşit çeşit meşhur sandviçlerinden denemeyi unutmayın. Ayrıca Bronwyn, mesai saatleri sonrası kalan yemekleri sokak hayvanlarına dağıtarak israfı engelliyor, minik dostlarımıza büyük yardımda bulunuyor. Akkavak Sokak’ta yer alan mekan, pazar günleri dışında 09.30 – 21.45 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kapak Fotoğrafı: Pxhere Commons