En Güzel İzmir Piknik Alanları

En Güzel İzmir Piknik Alanları

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’in adeta her tarafı cennet! Hazır bahar ayları yaklaşırken çiğdeminizi alıp kendinizi yeşilliklere atmak istediğinizi biliyoruz. İşte sizin için derlediğimiz en güzel İzmir piknik alanları listesi…

İnciraltı Kent Ormanı – Balçova

En Güzel İzmir Piknik Alanları
İzmir piknik alanları: İnciraltı Kent Ormanı

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Serin ve temiz havanın tadını çıkarayım ama şehirden de uzaklaşmayayım diyorsanız İnciraltı Kent Ormanı tam size göre. Kolay ulaşımı, büyük otoparkı, deniz manzarası ve ağaçlık alanları gibi birçok avantaja sahip olan İnciraltı Kent Ormanı, vazgeçilmez İzmir piknik alanları arasında yer alıyor. Ormana giderken fotoğraf makinenizi ve bisikletinizi yanınıza almayı unutmayın! Çünkü burada yapılabilecek çok fazla şey var.

Hasanağa Bahçesi – Buca

En Güzel İzmir Piknik Alanları
İzmir piknik alanları: Hasanağa Bahçesi

Fotoğraf: İzGazete

İzmir’in en kalabalık ilçesi olan Buca’da yeşil alan bulmak oldukça zor. Fakat bir yer var ki tüm İzmir piknik alanları içerisinde kendini belli ediyor. Tarihi, Cumhuriyet’in kuruluşuna kadar dayanan Hasanağa Bahçesi, gündelik kahvaltılar ve koşu için de çok uygun. Direkt olarak Buca’nın merkezinde bulunması sebebiyle havanın güzel olduğu her gününüzü Hasanağa’da rahatlıkla geçirebilirsiniz. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesine yakınlığı sebebiyle tüm ihtiyaçlarınızı yakındaki market ve restoranlardan karşılayabilirsiniz. Hasanağa Bahçesi ayrıca içinde tenis kortu, basketbol sahası ve kayak parkına da ev sahipliği yapıyor. Yaz akşamlarında Bucalıların uğrak noktası Hasanağa Bahçesi, binlerce kişiyi ağırlıyor! 

Kaynaklar – Buca

En Güzel İzmir Piknik Alanları
İzmir piknik alanları: Kaynaklar

Fotoğraf: tirmanis.org

İzmir piknik alanları içerisindeki en güzel bölgelerden biri olan Buca Kaynaklar, doğası ile ziyaretçilerini mest ediyor. Otobana yakın olması sebebiyle çok kolay bir şekilde Kaynaklar’a ulaşabilirsiniz. Her tarafı ağaçlarla kaplı, dört mevsim güzelliklerle dolu olan bu bölgede ayrıca yerel ürünleri tadabileceğiniz eski Kaynaklar Köyü de bulunuyor. Kampseverler içinse Kaynaklar’da bir kamp alanı da mevcut.

Teleferik Tepesi – Balçova

En Güzel İzmir Piknik Alanları
İzmir piknik alanları: Teleferik Tepesi

Fotoğraf: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Siz de panoramik manzaraların hayranıysanız Teleferik Tepesi tam size göre. Neredeyse tüm İzmir’i ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz bir tepede olan bölge, yeşil ile mavinin uyumunu hissetmenizi sağlıyor. Doğayla fazlasıyla iç içe olmasına rağmen bölgede restoran ve market gibi tesisler de bulunuyor. İster güzel bir kahvaltıdan sonra yürüyüşe çıkın, ister restoranda tadına doyulmaz bir mangal ziyafeti çekin. Teleferik Tepesi’nde ne yapmak istediğiniz tamamen size kalmış ama biz, rahatlatıcı ve kaliteli bir gün geçireceğinizi garanti ediyoruz!

Karagöl – Menemen

En Güzel İzmir Piknik Alanları
İzmir piknik alanları: Karagöl

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Fotoğraf tutkunları yeni yerler aramayı bırakın! Çünkü sizin için muhteşem lokasyonu bulduk. 

Kartpostallara konu olacak kadar güzel bir doğaya sahip olan Karagöl tam size göre. Yeşil ile mavinin muhteşem dansını unutulmaz kılmak istiyorsanız mutlaka Karagöl’ü ziyaret etmelisiniz. Fotoğraf bir kenara dursun, Karagöl başlı başına görülmesi gereken bir bölge. Göl dibine kurulan ahşap masalarda güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Paytak yürüyüşleriyle yanınıza kadar gelen ördekleri besleyebilirsiniz. Karavanınızı alıp göl yakınındaki ayrılmış alana park edebilir, 4-5 günlük uzun bir tatili planlayabilirsiniz. Karagöl’de yapılacak çok şey var, hangisini yapacağınızı bulmak size kalmış!

Yiğitler Piknik Alanı – Kemalpaşa

En Güzel İzmir Piknik Alanları
İzmir piknik alanları: Yiğitler Piknik Alanı

Fotoğraf: Alev’in Dünyası

Ege’yi konu edinen dizilerin vazgeçilmez mekanlarından olan dere üstüne kurulmuş mesire alanlarını görünce herkes bir iç çeker. Kemalpaşa’da bulunan Yiğitler Piknik Alanı, bu imkanı tüm misafirlerine sağlamak istiyor. Özellikle yaz aylarında İzmir piknik alanları içerisinde en ilgi gören mekanlardan biri olan Yiğitler Piknik Alanı, kahvaltı tutkunlarının unutulmaz bir sabah için sıkça tercih ettiği tesislerden biri. 

Kapak Fotoğrafı: Alimcvk