istanbul dans kursları

İstanbul’un En İyi Dans Kursları ve Okulları

Duyguların ve sanatın fiziksel aktivite ile buluştuğu eşsiz bir sanat türü olan dansı her insan, hayatının bir noktasında mutlaka denemeli! Bu yolculukta ise doğru eğitim büyük önem taşıyor. Peki, nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? Sizin için en iyi İstanbul dans kursları ve okullarını listeledik.

Avrupa Yakası Dans Kursları

Avrupa Yakası dans okulu ve kursları, dansın her türünde eğitim veren eşsiz kurumlardan oluşuyor. Bu kurumlarda hem sosyalleşebilir, hem de dans eğitiminize ilk adımınızı atabilirsiniz.

İstanbul Dance Life

istanbul dans okulu
Fotoğraf: Unsplash | Rainier Ridao
AdresBarbaros Blv. Değer Palas Apt. No:37 K:5 Beşiktaş İstanbul
Instagram@istanbuldancelife
Fiyat600-750 TL aylık (Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın!)
Dans TürleriSalsa Bachata, Bachata Kizomba, Zumba, Belly Dance, Kids Dance

İstanbul dans okulları arasında en bilinenlerden biri olan İstanbul Dance Life, birbirinden farklı türde dans eğitimleri ile her yaştan katılımcılarını bekliyor. Her gün farklı mekanlarda gerçekleştirilen dans etkinlikleri arasında Salsa Bachata, Bachata & Kizomba ve Zumba gibi türler yer alıyor. 14 kişilik sınıflarda katılımcıların bire bir eğitim alabildiği dersler, işte çalışanlara uygun olarak akşam saatlerinde düzenleniyor. Bunun dışında oryantal dans eğitimi almak isteyenler için Belly Dance ve çocuklara yönelik olarak tasarlanan Kids Dance de kurumun eğitim katalogu içerisinde yer alıyor.

Dersler, Beşiktaş’ta yer alan kursun özel mekanında düzenleniyor. Yaklaşık olarak 90 dakika süren dersler, cumartesi günleri düzenlenen pratik gecesi ile pekiştiriliyor. İstanbul Dance Life dans kursları, hem bireysel hem de çift katılımcıları kabul ediyor.

Esta Dans Akademi

istanbul tango kursu
Fotoğraf: Unsplash | Preillumination SeTh
AdresZeytinlik, Halkçı Sk. No.30 D:4.Kat, 34140 Bakırköy
Instagram@estadans
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriTango, Salsa Bachata

Kurucuları arasında Murat Elmadağlı ve Eşref Tekinalp gibi başarıları ile öne çıkan profesyonel dansçıların yer aldığı Esta Dans Akademi, dans yeteneklerini bir adım ileriye taşımak isteyenler için biçilmiş kaftan. Türkiye’nin en büyük tango okulu ile edindikleri tecrübeyi estaDANS Akademi ile taçlandıran ekip, TDSF onaylı dans akademileri arasında yer alıyor.

Arjantin tango dalında en çok Türkiye şampiyonu çıkarma ünvanını elinde bulunduran Esta Dans Bakırköy Dans Kursu, haftada 2 ders ve 1 pratik ile bireysel olarak katılımcıları ile ilgileniyor. Aynı zamanda eğer dans eğitiminizi iyi almadığınızı düşünüyorsanız ve derslerin %75’ine katıldıysanız istediğiniz zaman eğitiminize ücretsiz olarak tekrar başlayabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra şirketler veya okullar için koreografi çalışması, grup dersleri, açılış ve özel geceler için dans gösterileri gibi hizmetleri de bulunuyor.

Mavidans Akademi

istanbul dans akademisi
Fotoğraf: Unsplash | Serhii Kindrat
AdresTeşvikiye, Deryadil Sokağı No: 104/b, 34655 Şişli
Instagram@mavidansakademi
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriModern Dans, Konservatuara Hazırlık, Klasik Bale, Latin-Amerikan Dansları, Arjantin Tango

En iyi İstanbul dans kursları listemizde sırada Mavidans Akademi yer alıyor. MEB onaylı modern dans öğrenmek isteyenlerin tercih edebileceği kurum; bale kursu, bale okulları ve yetişkinler için bale gibi kurslara sahip. 

İlk olarak 2005 yılında faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’nin en önemli bale okullarından biri olan Mavidans Akademi; Ayda Zorlu Nebioğlu ve Nurhan Nebioğlu gibi bale dünyasının tanınan isimlerinin tecrübeleri çerçevesinde yürütülüyor. Yıl sonu, çocukların katılımıyla her sene bale gösterisi düzenleniyor. Bale asıl odak noktası olsa da kurum içerisinde neredeyse her modern dans türüne yönelik eğitim bulunuyor. Bunun yanı sıra çiftler için düğün dans eğitimleri de gerçekleştiriliyor.

Sanat Akademi

istanbul dans eğitimi
Fotoğraf: Unsplash | Dolo Iglesias
AdresKartaltepe, Alpay İzer Sk 4/B, 34145 Bakırköy
Instagram@sanatakademisanatkursu
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriSosyal Latin, Salsa, Tango, Bachata, Swing, Vals, Hip Hop, Street Jazz, Rock’n Roll, Oryantal, Zeybek, Sirtaki, Bale, Zumba, Modern Dans, High Heels

İstanbul’da sanatsa aktiviteler için önemli duraklardan biri olan Sanat Akademi, uzun yıllardır sürdürdüğü dans kursları ile binlerce kişiye dansı sevdirmeye devam ediyor. Donanımlı eğitmen kadrosu ile her geçen yıl repertuvarını güçlendiren kurum, isteyen herkese uygun türde danslara ev sahipliği yapıyor. 

Yetişkin dans kursu programları içerisinde klasik Sosyal Latin, Salsa, Tango ve Bachata gibi türlerin yanı sıra Sirtak, ve High Heels gibi dans türleri de bulunuyor. 12 hafta ve toplamda 12 saat olarak planlanan derslerin kontenjanı ise 12 kişilik. Kurs sonunda ise katılımcılara MEB onaylı sertifika veriliyor.

Anadolu Yakası Dans Kursları

Anadolu Yakası dans okulu ve kursları, birbirinden farklı türde dans eğitimleri ile katılımcılarını bekliyor. İşte sizin için derlediğimiz bazı dans kursları…

Cadde Sanat

kadıköy dans kursu
Fotoğraf: Unsplash | Ardian Lumi
AdresBağdat Caddesi, Kazım Özalp Sk. No:17, 34740 Kadıköy
Instagram@caddesanat
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriHigh Heels, Modern Dans, Hip Hop, Bale, Street Jazz, Pop, Tango, Zumba

Kadıköy dans kursu arayanlar için iyi bir tercih olabilecek olan Cadde Sanat, yılların getirdiği tecrübe ile hem çocuk hem de yetişkin dans kursları hizmeti veriyor. Tam anlamıyla bir sanat merkezi olan Cadde Sanat, dans eğitiminin yanı sıra resim ve müzik eğitimleriyle de dikkat çekiyor.

Kurumun dans repertuvarı; çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere üçe ayrılıyor. Yetişkin sınıfı içerisinde latin dans kursları, yetişkin bale ve hip hop dans gibi türler bulunuyor. Haftalık olarak 50 dakika şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcı sayısı sınıf başına 15 kişi olarak sınırlandırılmış durumda. Aynı zamanda kursu tamamlayan katılımcılara MEB onaylı sertifika da veriliyor.

Yıldız Dans & Müzik Akademi

istanbul bale kursu
Fotoğraf: Unsplash | Joy Real
AdresKoşuyolu, Koşuyolu mah. Dinlenç Cad, Arda Sk No 4/A, 34718 Kadıköy
Instagram@yildizdansakademi
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriSalsa, Bachata, Merengue, Cha Cha Cha, Rueda, Samba, Rumba, Pasodoble, Jive, Vals, Quick Step, Foxtrot, Bale, Modern Dans, Tango, K-Pop, Hip Hop, Street Jazz, Break Dance, Disko, Dancehall, High Heels, Swing, Oryantal, Sirtaki, Zeybek, Roman Dansı, Flamenko, Zumba, Düğün Dansı

Kadıköy’e yakın dans kursları içerisinde yer alan Yıldız Dans & Müzik Akademi, profesyonel dans eğitimi mantalitesi ile katılımcılarına büyük olanaklar sağlıyor. Deneyimli eğitmen kadrosunun birey bazlı eğitim konseptiyle ilerlemesi ve geniş stüdyolar kurumun öne çıkan özellikleri arasında. Yeliz Yıldız ve Serkan Yıldız tarafından kurulan kurum, şimdiye kadar müzik ve dans kursları dahil olmak üzere 15.000’den fazla öğrenciyi ağırlamış.

Kurumun dans repertuvarı ise oldukça geniş. Klasik sosyal Latin danslarının yanı sıra modern dans türleri ve serbest stil dans kursları da alınabiliyor. Aynı zamanda halk dansları ve konservatuara hazırlık sınıfları da bulunuyor. Eğitimler haftalık olarak gerçekleştiriliyor ve eğitimlerin yanı sıra dans geceleri de düzenleniyor.

Dans Cadde

Fotoğraf: Unsplash | Atharva Tulsi
AdresSuadiye, Bağdat Caddesi, Kazım Özalp Sk. No:17, FLOOR:3 Kadıköy
Instagram@danscadde
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriHip Hop, High Heels, Modern Dans, Street Jazz, Bale, Pop, Zumba, Tango

Bağdat Caddesi’nde yer alan ve her geçen gün büyüyen Dans Cadde, kendini dansın ateşine bırakmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Oldukça iyi bir şekilde tasarlanan geniş stüdyoda MEB onaylı olarak eğitim veren kurum, hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere yönelik kurslara sahip.

Kurumun yetişkin eğitimleri arasında Hip Hop, High Heels, Zumba, Tango ve Street Jazz gibi dans türleri yer alıyor. 

Dans Keyfi Altunizade

Fotoğraf: Unsplash | Gordon Cowie
AdresAltunizade, Üniversite Sok. No:5, 34662 Üsküdar
Instagram@danskeyfialtunizade
FiyatBuraya Tıklayın!
Dans TürleriBachata, Salsa, Zumba, Oryantal, Hip Hop, Flamenko, Düğün Dansı, Tango

1998 yılında Üsküdar Altunizade’de hayatına başlayan Dans Keyfi Altunizade, profesyonel dans eğitimi veriyor. 2012 yılında 198 çift ile Türkiye Bachata Guiness Largest rekoruna imza atan kurum, özellikle Latin dansları ile öne çıkıyor. Her dans türü için özel olarak tasarlanan dört farklı salondan oluşan bu büyük okulda hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller eğitim alabiliyor.

Yetişkinlerin yanı sıra 5-12 yaş arası çocuklara yönelik dans kursları da bulunuyor. Ayrıca düğünde sergilemek üzere özel dans kursları da veriliyor. Dersler, haftalık olarak akşam saatlerinde bir veya iki saat olacak şekilde gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda cumartesi günleri kendini geliştirmek isteyenler için genel pratik dersleri de veriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir