sürükleyici filmler

Netflix’ten İzleyebileceğiniz En Sürükleyici Filmler

Oturup bir solukta izlediğiniz sürükleyici filmler listeniz vardır. Onlara yenilerini eklemek ister misiniz? 

Hem hikaye hem de kurgu bakımından başarılı olan filmler, neredeyse herkesi ekrana kilitlemeyi başarıyor. Öyle ki ne hazırladığınız atıştırmalıklar aklınıza geliyor, ne de zamanın nasıl geçtiğini anlıyorsunuz. Biz de sizin için bu tür filmlerden oluşan bir liste hazırladık. 

Netflix’teki En Sürükleyici Filmler

en akıcı filmler

Netflix film önerileri birçok kategoride karşımıza çıkıyor. Bilim kurgu, gerilim, aksiyon gibi bu kategoriler arasında aşırı sürükleyici filmler de yer alıyor. Peki, bu filmler hangileri öğrenmek ister misiniz? O halde sizi hemen listemize alalım. 

Now You See Me (2013) | IMDB: 7.2

TürSuç, Gizem, Gerilim
Süre1 s. 55 dk.
YönetmenLouis Leterrier
OyuncularJesse Eisenberg, Common, Mark Ruffalo, Morgan Freeman
İzlemek İçinTıklayın!

Dünyanın en iyi sihirbazları muhteşem bir gösteri sırasında aynı zamanda banka soyabilir mi? Üstelik bunu bütün seyircilerin gözü önünde yapıp sonra da bu parayı onlara dağıtırsa…

Türkçeye “Sihirbazlar Çetesi” olarak çevrilen film, bu ekibin sergilediği muhteşem illüzyon gösterilerinin yanı sıra FBI ekiplerinin soygunun sırrını çözmeye çalışması ile renkleniyor. Gözlerinizin önünde olan bir insanın başka bir ülkede banka soyduğunu nasıl kanıtlarsınız? Akıl oyunlarını seviyorsanız bu filmde de çok eğleneceksiniz.

Editör Notu: Yapımın bir devam filmi de bulunuyor ve Netflix üzerinden yayınlanıyor. 

Mirage (2018) | IMDB: 7.4

TürDram, Fantastik, Gizem
Süre2 s. 08 dk.
YönetmenOriol Paulo
OyuncularAdriana Ugarte, Chino Darín, Javier Gutiérrez
İzlemek İçinTıklayın!

Türkçeye Fırtına Anı olarak çevrilen, orijinal ismi ise Durante la Tormenta olan İspanya yapımı film, bir televizyon sayesinde 25 yıl öncesi ile bağlantı kuran bir kadının hikayesini anlatıyor.

Yaşadıkları evde bir kaset bulan ve bu vesileyle evin eski sahipleri hakkında bilgi edinen kadın, bir gece fırtına anında televizyonda bu evde eskiden yaşayan çocuğu görüyor. Kurduğu iletişimle çocuğun hayatını kurtaran kadın, ertesi gün hayatının tamamen değiştiğini görüyor ve kızını kaybediyor. Bu aşamadan sonra kadın kızını bulmak için her yola başvuruyor. 

In Time (2011) | IMDB: 6.7

TürBilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim
Süre1 s. 49 dk.
YönetmenAndrew Niccol
OyuncularJustin Timberlake, Amanda Seyfried, Cillian Murphy
İzlemek İçinTıklayın!

Bir an için hep 25 yaşında gibi göründüğünüzü düşünün. Kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi? In Time, tüm karakterlerinin yaşını 25’te sınırlamış ancak yaşayacakları süre değişiyor.

Bilim kurgu filmleri arasında yer alan yapım, paranın ortadan kalktığı ve yalnızca zamanın satın alınabildiği bir dönemde geçiyor. Yani çalışmalarınız karşılığında hayatınıza ekstra süre ekleniyor. Alışveriş mi yaptınız? Hayatınızdan belirli bir süreyi kaybetmeniz gerekiyor.

Zenginlerin sonsuza kadar yaşadığı, fakirlerin ise çok daha erken öldüğü filmde, elbette hırsızlıklar da insan ömrü üzerinden gerçekleşiyor. Bu heyecanlı dünyada Will, işlemediği bir cinayetle suçlandığında bir kaçış macerası başlıyor ve In Time en sürükleyici filmler listesine hızlı bir giriş yapıyor. 

Murder on the Orient Express (2017) | IMDB: 6.5

TürSuç, Dram, Gizem
Süre1 s. 54 dk.
YönetmenKenneth Branagh
OyuncularKenneth Branagh, Penélope Cruz, Willem Dafoe, Johnny Depp
İzlemek İçinTıklayın!

İstanbul’dan kalkıp Paris’e doğru yol alan ve yalnızca özel yolcuları taşıyan lüks bir tren. Seyir sırasında yolculardan biri öldürülüyor. Ama neyse ki trende dünyanın en iyi dedektifi de var: Hercule Poirot.

Agatha Christie’nin ünlü romanından uyarlanan film, oldukça zeki bir dedektifin kendine has yöntemleri ile cinayeti çözme sürecini anlatıyor. Bunu yaparken de üstün zekası ve dikkati sayesinde izleyiciyi şaşırtmayı başarıyor. Çünkü bu dava çok zor ve bu davada trendeki herkes şüpheli.

Editör Notu: Kitap, ilk olarak 1974 yılında sinemaya uyarlandı. Tekrar ve modern tekniklerle çekilen bu versiyon, ilkinin gölgesinde kaldığı için IMDB izleyicileri tarafından yeterli takdiri görmedi. Her zaman “İkli kadar güzel değil” sözüne aşına olsak da 2017 yapımı Doğu Ekspresinde Cinayet’in de başarılı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. 

Upgrade (2018) | IMDB: 7.5

TürAksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Süre1 s. 40 dk.
YönetmenLeigh Whannell
OyuncularLogan Marshall-Green, Melanie Vallejo, Steve Danielsen
İzlemek İçinTıklayın!

Geçtiğimiz günlerde bir insanın beynine çip takıldığını ve bu çip sayesinde sinyallerin bir makineye başarılı şekilde aktarıldığını duymuşsunuzdur. Eğer bu haber sizi heyecanlandırdıysa sizi bu durumun bir adım ötesine taşıyalım. 

Netflix’te en çok izlenen filmler arasında yer alan Upgrade, uğradığı bir saldırı sonucu felç kalan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bir teknoloji şirketi sahibi, bu adamın beynine bir çip yerleştirmeyi teklif ediyor. Böylece ayağa kalkabileceğini öğrenen adam teklifi kabul ediyor. 

Ancak çip takıldıktan kahramanımız, üstün yeteneklere sahip olduğunu görüyor. Bu yetenekleri kullanarak sevdiği kadının intikamını almak isteyen adam, heyecan dolu bir maceraya atılıyor.  

Kill Bill (2003) | IMDB: 8.2

TürAksiyon, Suç, Gerilim
Süre1 s. 51 dk.
YönetmenQuentin Tarantino
OyuncularUma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah
İzlemek İçinTıklayın!

Aksiyon sürükleyici filmler konusunda uzman bir isimle devam ediyoruz. Evet doğru tahmin ettiniz, sırada Tarantino ve Kill Bill var. 

The Bride lakaplı eski bir suikast görevlisi, eski patronu ve çetesi tarafından düğününde vuruluyor. Bebeğini kaybeden ve beş yıl komada kalan The Bride, uyandıktan sonra intikam almak için detaylı bir plan yapıyor ve peş peşe tüm eski arkadaşlarını ziyaret ediyor. 

Editör Notu: Kill Bill, aslında tek bir film olarak planlanıyor Tarantino tarafından. Ancak çekimler sonrası yaklaşık olarak dört saate ulaşınca filmi iki parça olarak yayınlamaya karar veriyor.  

The Trial of the Chicago 7 (2020) | IMDB: 7.7

TürDram, Tarih, Gerilim
Süre2 s. 09 dk.
YönetmenAaron Sorkin
OyuncularEddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen
İzlemek İçinTıklayın!

Netflix sürükleyici film listesi elbette yalnızca aksiyon türü yapımlardan oluşmuyor. İçerisinde gerçek hikayelerden oluşan ve dram türünde filmler de var. 

1968 yılında Demokratik Ulusal Konferansı sırasında gerçekleşen protestolar sonucu, bu protestoları organize ettiği düşünülen 7 kişi tutuklandı. Bu film, protestonun düzenlemesinden önce yaşananları ve sonrasında gerçekleşen mahkeme sürecini anlatıyor. Ancak bu 7 kişi birbiriyle çok ilgili kişiler olmayınca elbette film de oldukça eğlenceli bir hal alıyor. 

Okja (2017) | IMDB: 7.3

TürAksiyon, Macera, Dram
Süre2 s.
YönetmenBong Joon Ho
OyuncularTilda Swinton, Paul Dano, Ahn Seo-hyun
İzlemek İçinTıklayın!

Hem masalsı, hem duygu dolu hem de sürükleyici bir filme ne dersiniz? Yönetmen koltuğunda Bong Joon Ho’nun oturduğu Okja, bir süper domuz ve küçük bir kızın arkadaşlığını anlatıyor.

Gözlerden uzak bir yerde yaşayan küçük kız ve arkadaşının ilişkisi, büyük bir şirketin süper domuzu ele geçirmesi ile tehlikeye giriyor. Aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eden kız, en yakın arkadaşını kurtarmak için büyük bir maceraya atılıyor. 

The Outfit (2022) | IMDB: 7.2

TürSuç, Dram, Gizem
Süre1 s. 45 dk.
YönetmenGraham Moore
OyuncularMark Rylance, Zoey Deutch, John Gumley-Mason
İzlemek İçinTıklayın!

Bir terzinin hikayesi ne kadar ilginç olabilir ki? Eğer bu terzi gangsterlere elbise dikiyorsa oldukça hareketli bir hayatı olabilir.

Amerika’ya taşınan İngiliz terzi Leonard, burada gangsterlerin radarına girer ve onlardan iş alır. Zaten başına gelenler de tam olarak bu ilişkilerinden kaynakların. Tek mekanda geçen filmler ilginizi çekiyorsa bu yapımı da çok seveceksiniz. 

Enola Holmes (2020) | IMDB: 6.6

TürAksiyon, Macera, Suç
Süre2 s. 03 dk.
YönetmenHarry Bradbeer
OyuncularMillie Bobby Brown, Henry Cavill, Sam Claflin
İzlemek İçinTıklayın!

Sherlock Holmes’u hepimiz seviyoruz değil mi? Sürükleyici filmler arasında yer alan bu yapım, Holmes ailesinde en az ağabeyleri kadar zeki olan Enola’nın hikayesini anlatıyor.  

Doğum günü sabahı uyanan Enola, annesinin ardında garip bir hediye bırakarak kaybolduğunu fark ediyor. Ardında başka bir ipucu bırakmayan annesini bulmak için Enola, çözümü imkansız gibi görünen bir bulmacının peşine düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir