farklı düğün konseptleri

Yaratıcı Fikirler Arayanlara: Farklı Düğün Konseptleri

Hayattaki en özel günlerden biridir düğün günleri… Gelin ve damat, iyi günde kötü günde, her zaman sevgiyle yan yana olmaya söz verirken, ışıldayan bir sürü göz bu büyülü ana şahitlik eder. Yalnız bu büyülü ana ulaşmak biraz zahmet ister… Düğün organizasyonunu düşününce gerilen kasları rahatlatmaya ve şöyle zevkli bir araştırma süreci yaşamaya ne dersiniz? Salonlarda yapılan klasik düğünlerden farklı düğün konseptleri neler olabilir, gelin birlikte keşfedelim. 

Doğa Dostu Düğün Konsepti

doğa dostu düğün

Ne mutlu ki son yıllarda doğa dostu olmak için sarf edilen gayret gitgide artıyor. Düğün organizasyonları da bu akıma dahil! Yeni düğün fikirleri neler diye araştırınca kır, bağ, bahçe düğünleri, börtü böcekler ve doğal çiçekler çekilen düğün fotoğrafları karşımıza bol bol çıkıyor. Oh mis!

Gözleri dinlendiren, şifalı renk yeşilin düğün konsepti için başrolde olması fikri hoşunuza gidiyorsa doğa dostu düğün konsepti çerçevesinde düğün gününüzü organize edebilirsiniz. 

Doğa dostu düğün organize ederken öncelikle doğal bir alan seçmek şart. Sonrasında ise içinde tohum olan doğa dostu davetiyeler, saksıda doğal çiçeklerle süslü masalar, sürdürülebilirlik temalı nikah şekerleri, organik ürünlerden bir düğün menüsü hazırlamaya geçebilirsiniz… 

Daha fazla neler olabilir diye beyin fırtınasına devam etmek isterseniz Doğa Dostu Düğün Organize Etmek İçin 8 İpucu yazısına göz atabilirsiniz. Bir de doğa iyi hoş da doğal düğün konseptinde nasıl bir gelinlik seçmeli diye düşünmeniz oldukça doğal! Kır Düğünü Gelinlikleri ile Düğün Konseptiniz Stilinize Yansısın yazısında yol gösterici öneriler bulabilirsiniz. 

Bohem Düğün Konsepti

değişik düğün

Bohem tarz; özgür ve doğal olmayı seven gelin ve damatların son yıllarda çok tercih etmeye başladığı ilginç düğün konseptleri arasında yer alıyor. “Yarını pek düşünmeden, anın tadını çıkararak, tasasız yaşam” tanımı içinizi ferahlatıyorsa bohem düğün konsepti size göre olabilir.

Genelde yapılması gerekenlerle dolu ve birazcık strese sokan düğün organizasyon listesini bohem rahatlık ile biraz esnetebilirsiniz! Zaten tam da bu özelliğiyle bohem düğün yeni neslin yeni düğün fikirleri arasında oldukça popüler.

Bu konseptte düğün yeri olarak kırlar, bahçeler ve sahil bohem düğün için oldukça uygun. Mesela yazlığın bahçesi bile yumuşak sarı tonlarda mini ışıklarla samimi bir düğün yerine dönüşebilir! Düğün alanında dekoratif objeler olarak makrome el işleri, danteller, hasır veya jüt süs eşyaları tercih edebilirsiniz.

Bohem düğünde, düğünde yapılacak eğlenceli şeyler arasında bol bol dans etmek kesinlikle ilk sırada! Bu yüzden ayakkabılar kesinlikle rahat olmalı. Gelin ve damadın kostümleri biraz salaş olabileceği için sandalet giymek de serbest! Gelinin kuaföre bile gitmesine gerek yok; annesine güzel örgüler yaptırıp, doğal çiçeklerle duvağını takabilir. 

Yeni düğün fikirleri için harika şekilde alan açan bohem akım, iyi ki varsın!

Nostaljik Düğün Konsepti

ilginç düğün

Hani düğünde annesinin gelinliğini giymek isteyenler vardır ya, işte bu konseptin aşıkları onlardır!

Eski fotoğraflarla slayt şov nostaljik düğün konsepti için olmazsa olmazları arasında. Eski Türk filmlerinden aşk sahneleri kesitlerden sonra slayt şovu başlatarak bu fikri daha da zengin hale getirebilirsiniz.

Nostaljik konseptte başka yaratıcı düğün fikirleri neler olabilir derseniz, mesela masalara gelin ve damadın çocukluklarında çekilmiş aile ve akraba fotoğrafları konabilir. Düğünde çalınacak şarkılar listesine bol bol nostaljik parçalar serpiştirmeniz de konsepte bütünsel bir yaklaşım sağlar.  Menüyü de eski köy düğünleri yemeklerini inceleyerek hazırlayabilirsiniz.

Pupa Yelken Tekne Düğünü Konsepti

düğün fikirleri

Düğünde ortam zaten sıcak bari mekan havadar olsun diyorsanız tekne düğününü tercih edebilirsiniz.

Tekne düğünü organize ederken bir tekne kiralama firmasıyla anlaşmanız gerekeceği için öncelikle seçenekler arasında dikkatli inceleme yapmanız lazım. Ardından hava şartları açısından en uygun dönemi belirledikten sonra organizasyonunu eğlenceli bölümüne geçerek deniz temalı süsler araştırmasına başlayabilirsiniz.

Düğün için ilginç sürprizler arasında misafirlere sahte deniz kabukları içerisinde nikah şekeri dağıtmak ve suda eriyen kağıtlara güzel dilekler yazıp denize bırakma aktivitesi yapmak sayılabilir. Tekne düğünü konsepti hoşunuza gittiyse daha detaylı bilgi için Tekne Düğünü Nasıl Organize Edilir yazısına balıklama atlayabilirsiniz!

Gökyüzü Tukunlarına Farklı Düğün Konseptleri

düğün için fikirler

Evlenirken iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta birlikte olma sözü sizin için yetmiyorsa gözünüz daha yükseklerde ise yerde ve gökte, her yerde birlikte olacağız diyorsanız göksel düğün konseptine ne dersiniz? 

Göksel düğün konsepti ilginç düğün fikirleri arasında ilk sıralarda sayılabilir. Değişik düğün fikirleri arıyorsanız, kalıpları aşan bir çiftseniz uzay temalı bir konseptte düğününüzü organize edebilirsiniz. 

Bu konseptte düğünde yapılacak eğlenceli şeyler oldukça fazla çünkü uzay sınırsız ve sonsuzdur! Takımyıldızlarıyla dolu bir ziyaretçi yorum defteri, galaksiden ilhamla hazırlanan bir düğün pastası, değişik ışık gösterileri hatta belki gelin ve damadın düğün alanına paraşütle inmesi! Kendinizi kısıtlamayın ve göksel düğününüzde gönlünüzde eğlenmenin tadını çıkarın. 

İlham almak için o meşhur aşk şarkısını hatırlayalım: “Benim gönlüm sarhoştur yıldızların altında, sevişmek ah ne hoştur yıldızların altında…”

Sanatsal Düğün Konsepti

sanatsal düğün

Evlenen kişiler sanatçıysa ya da sanat aşığıysa farklı düğün konseptleri araştırması yapılması farz olur. Sanatçı ruhlar öyle klasik düğünlerle yetinemezler, düğünde dokunaklı detaylar gerekir… İşte, ilginç düğün konseptleri arasında sayılabilecek sanatsal düğün konsepti burada imdada yetişir. 

Şiirlerle süslü davetiyeler, sanatsal şekilde dizayn edilmiş özel fotoğraf çekilme alanları, tüm davetliler kısa notlar yazacağı ve sonra tablo olarak kullanılacak büyük bir tuval… Daha nice fikir sanatçıların yaratıcılığı ile kolaylıkla ortaya çıkacaktır. Böyle bir düğünün davetlileri gerçekten çok şanslı!  

Sanatsal düğünde gelinlik seçimi de ekstra önem taşır. Gelin adayları en uygun gelinliği bulmak için Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir yazısına bakabilirler.  

Seyru Sefa Düğün Konsepti

Yaratıcı düğün fikirleri hoşunuza gidiyorsa ve gezmeyi seven bir çiftseniz günübirlik düğün organizasyonu yapmaya ne dersiniz. Şöyle ki; düğün konvoyu için bir rota ve bazı mola yerleri belirliyorsunuz, gün sonunda akşam ulaşılan son nokta ise düğün alanı oluyor! 

Unutulmayacak anılar biriktirme garantili bu konsept sayesinde düğün için ilginç sürprizler hazırlamanıza bile gerek yok! Zira tüm organizasyon başlı başına sürpriz duraklar içeriyor olacak! Mesela rotayı bir kahvaltı alanı, sonrasında lunapark, ardından akşamüstü molası ise tatlı bir çay bahçesi, akşam ise düğün yeri olarak bir fasıl mekanı olarak çizebilirsiniz. 

Düğün Bahane Yardım Şahane Konsepti

doğa dostu davetiye

Farklı düğün konseptleri konusunda çıtayı oldukça yükselten bir seçenek de yardım temasıyla düğünü organize etmek. Sevgiyle birleşen ellerinizi düğün vesilesiyle yardım gereken yerlere de uzatabilirsiniz…

Yardım temalı düğün kapsamında davetiyelerinizi sivil toplum kuruluşlarının sunduğu seçeneklerden tercih edebilirsiniz. Nikah şekerleri dağıtmak yerine yardım kuruluşlarından nikah magnetleri, mumlar veya kitap ayraçları satın alabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgiyi Nikah Davetiyeniz ve Hediyeleriniz Değer Taşısın yazısında bulabilirsiniz. 

Bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız büyük ihtimal ciddi bir düğün hazırlığı içindesiniz! Eh, farklı ve ilginç düğün fikirleri yanında balayı konusu da muhtemelen gündemdedir. Balayı İçin Tercih Edebileceğiniz 10 Rota yazısı size yardımcı olabilir. Nerede olursak olalım, düğünlerde kahkahalar bol, gönüller hep bir olsun, her daim aşk olsun, sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir