Doğayla İç İçe Organik Kahvaltı Mekanları

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2023

Günün en leziz öğünü kahvaltı üzerine şiirler, şarkılar yazılır. Güne başlamanın en güzel yolu olan kahvaltı masalarının hafta sonu için özel bir anlamı bulunuyor.

‘Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreya… Ne güzel demiş! Şehrin yorucu havasından bir nebze de olsa uzaklaşmak, doğayla bir araya gelip keyifli ve mutlu bir hafta sonu geçirmek için İstanbul’a yakın organik kahvaltısıyla ön plana çıkmış mekanları sizler için derledik.

İğdebağları Zeytin Butik Otel

Tekirdağ, Şarköy yakınlarında bulunan İğdebağları köyü, adını köyde bulunan iğde ağaçlarından bulunuyor. İstanbul 3-3.5 saat uzaklıkta bulunan bu köy, doğasıyla adeta büyülüyor. Bağların arasından kıvrıl kıvrıla yükselen bu şirin köyün içerisinde yer alan Zeytin Butik Otel isimli kocaman bir zeytinlik içerisinde muhteşem manzarasıyla dikkatleri çekiyor. Otelin içerisinde yer alan domates, biber, salatalığın dalından koparıp size sunuyorlar. Gastronomi ve otelcilik sektöründe deneyimli çiftin Haziran ayında açtığı otelin serpme kahvaltısı içerisinde yer alan her bir tabak lezzet dolu.

İğdebağları Zeytin Butik Otel

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: instagram.com/igdebaglarizeytinbutikotel/ 

Kulindağ Dağ Evi, Beykoz

İstanbul il sınırları içerisinde doğayla kavuşmaya imkan veren bir mekan, Kulindağ Dağ Evi… Beykoz Ormanı içerisinde yer alan, mekan kahvaltısıyla önce göze sonra mideye hitap ediyor. Hafta sonu 09:30-13:30 saatleri arasında açık büfe kahvaltınızı, ağaç ev terasında keyifle yiyebiliyorsunuz. Ormanın yansımalarını içeren dekorasyon ve mimarisiyle şehrin karmaşasından uzaklaştığınız mekanda birbirinden lezzetli organik ürünler sizi bekliyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: instagram.com/kulindag

Natürköy, Sapanca

Yeni normal dönemine özel hazırlıklarını tamamlamış doğanın kalbinde Sapanca’da yer alan Natürköy organik kahvaltısıyla kalabalık aileler için birebir. Her anlamda yenilenip dinlenme imkanı sunan Natürköy, yeşilin binbir tonunu barındıran bir vadinin içerisinde misafirlerini ağırlıyor. Leziz bir kahvaltınızı, Natürköy gölet çevresi veya yürüyüş parkurları etrafında huzurlu vakit geçirmenize imkan veren mekan, dünyada çok az görülen klimatik bir iklime sahip. Nem ve oksijen durumunun bitkilere uygunluğu, Sapanca gölünün etkisi ve zemin toprağındaki tuz oranının düşüklüğü çevrede yetişen bitki türlerinin çeşitliliğini destekliyor.

Fotoğraf / Randy Fath

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: instagram.com/naturkoysapanca

Otantik Kahvaltı, Uçmakdere

Eşsiz manzarası ve konumuyla yamaç paraşütü tutkunlarının vazgeçilmez noktası Uçmakdere, Tekirdağ sınırları içerisinde yer alan bir konuma sahip. Köy yoluna girerken karşı karşıya kaldığınız manzara adeta dünyanın güzelliklerini gözler önüne seriyor. Mavi ile yeşilin birleştiği, her mevsim başka bir güzelliğe sahip olan Uçmakdere içerisinde yer alan Otantik Kahvaltı, müdavimlerinin uğrak yeri haline gelmiş durumda. Tamamen köy ürünleriyle hazırlanan kahvaltının tadı, manzarayla birleşince hafta sonu kahvaltıları daha da keyifleniyor. 

Fotoğraf / Jennie Clavel

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: instagram.com/otantik_kahvalti_tekirdag