İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

İstanbul’daki Sağlıklı Yemek Restoranları

,İyi hissetmenin ilk adımı iyi beslenmekten geçiyor. Diyet yapıyor, kilonuzu kontrol etmeye çalışıyor ya da sadece sağlıklı beslenmeye çalışıyor olun; bir noktada menülerimiz tıkanıyor ve kendimizi sürekli aynı yemekleri yerken buluyoruz. Bu noktada sağlıklı yemek restoranları imdadımıza yetişiyor. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ya da İstanbul’u ziyaret etme niyetiniz varsa, şehirde sağlıklı ve lezzetli yemekler bulabileceğiniz çok sayıda günlük sağlıklı yemek restoranı mevcut. Hepsi yazımızın devamında.

Anadolu Yakası Sağlıklı Restoranları 

İstanbul Anadolu Yakası yeme-içme sektörü açısından büyük bir değişimden geçiyor. Anadolu Yakası’nda Kızıltoprak’tan Caddebostan’a, Kavacık’tan Kadıköy’e kadar ziyaret edebileceğiniz diyet yemekleri yapan çok sayıda restoran bulunuyor. İşte Anadolu Yakası’nın sağlıklı yemek restoranları:

Inkase | Fenerbahçe

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Fenerbahçe, Dr. Faruk Ayanoğlu Cd. no:31, 34726 Kadıköy/İstanbul
 • Instagram: @inkase.tr

Kadıköy ilçesinin sahil şeridindeki en güzel semtlerinden biri olan Fenerbahçe’de yer alan Inkase, tek kasede pek çok sağlıklı lezzeti bir arada sunan geniş bir menüye sahip. Falafel, pancar mücver, tofu kase gibi vegan opsiyonları da sunan Inkase, çorbadan başlangıca, ana yemekten sağlıklı tatlıya kadar her öğünde damak tadınıza uygun bir tarif bulabileceğiniz fit restoranlar arasında. 

Fit House | Caddebostan

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Caddebostan, Ogün Sk. 3/B, 34726 Kadıköy/İstanbul
 • Instagram: @fithouseistanbul

Yüksek proteinli mutfak mottosuyla yola çıkan, sporcular ve beslenmesine özen gösterenler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Fit House, İstanbul Anadolu Yakası’nın en iyi sağlıklı yemek restoranları arasında. Fit House menüsünden ziyaretçilerin beğenisine sunulan tarifler katkı maddesi, koruyucu, renklendirici, yapay aroma ve rafine şeker içermemesiyle öne çıkıyor. Mekanın web sitesinde menüdeki yiyeceklerin hesaplanmış makro değerlerini de bulabilirsiniz. Fit House Burger, Protein Bowl ve sağlıklı Vişneli Brownie, Fit House’un mutlaka denenmesi gereken lezzetlerinden. 

Voi Cadde | Suadiye

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Suadiye, Bağdat Caddesi Mücahit Sokak Bahar apt No:5 Dükkan 1, 34740 Kadıköy
 • Instagram: @voi.coffee

Açıldığı günden bu yana Bağdat Caddesi’nin en çok tercih edilen restoranlarından biri olan Voi Cadde, Anadolu Yakası’nın özenli diyet yemek restoranları arasında. Özel tariflerini sağlıklı beslenmek isteyen kişilere paket servisle de gönderen mekanın menüsünde pek çok fit kahvaltı ve fit tatlı seçeneği bulunuyor. Menüdeki yiyeceklerin yanına kalori değerlerinin yazılmış olması da Voi Cadde’yi diyetine dikkat edenler ve sporcular için uğrak nokta haline getiriyor.

Çiya Sofrası | Caferağa

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sok, 34710 Kadıköy/İstanbul
 • Instagram: @ciyasofrasi

Dünyaca ünlü şef Musa Dağdeviren’in Anadolu’nun yerel malzeme, teknik ve tariflerini bir araya getirdiği Çiya Sofrası, İstanbul’un hem yerliler hem de turistler tarafından en çok ziyaret edilen ev yemeği restoranları arasında. Çiya’nın her gün taze taze hazırlanan menüsünde sağlıklı beslenenlerin tercih edebileceği çok sayıda çorba, salata ve et yemeği seçeneği bulunuyor. 

The Pantry | Anadolu Hisarı

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Göztepe, Göztepe Sk. No:13/A, 34815 Beykoz/İstanbul
 • Instagram: @thepantryistanbul

Sağlıklı beslenme restoran seçenekleri arasında farklı beslenme tiplerine uygun tarifleriyle öne çıkan The Pantry Beykoz’da bulunuyor ve yakın bölgelere paket servisle de hizmet veriyor. The Pantry, menüsünde yer alan vegan, glütensiz, rafine şekersiz ve raw tariflerle her damak tadına uygun yiyecek seçenekleri sunuyor. Mekanın diğer sağlıklı yemek restoranları arasında öne çıkmasını sağlayan bir diğer özelliği de tariflerinde üretim süreci bilinen, yerel üreticilerden gelen malzemelerin kullanılması. 

Avrupa Yakası Sağlıklı Restoranlar

İstanbul nüfusunun büyük kısmını oluşturan ve aynı zamanda turistler tarafından da çok daha fazla tercih edilen İstanbul Avrupa Yakası, formuna dikkat ederken lezzetten de ödün vermek istemeyenlere hitap eden çok sayıda sağlıklı yemek restoranına ev sahipliği yapıyor. Yazımızın devamında derlediğimiz Avrupa Yakası sağlıklı yemek restoranları, menülerini keşfetmeniz için sizleri bekliyor. 

Chop’t | Maslak

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Maslak Mah. Dereboyu Caddesi 2, Nazmi Akbacı Ticaret Merkezi No:84, 34398 Sarıyer/İstanbul
 • Instagram: @choptistanbul

Sağlıklı beslenmeyi kolaylaştırma misyonuyla yola çıkan Chop’t, hafif beslenirken de farklı tarifler keşfetmek isteyenlere geniş bir menü ile hizmet veriyor. Maslak sağlıklı yemek restoranları içinde en çok tercih edilenlerden biri olan Chop’t menüsünde kendi damak tadınıza göre özelleştirebileceğiniz salatalar, doyurucu wrapler, kaseler, çorbalar ve fit tatlı seçenekleri bulunuyor. Paket servis ile evlere de sağlıklı tariflerini ulaştıran Chop’t’un ayrıca Nişantaşı, Ortaköy (ghost kitchen) ve Bağdat Caddesi’nde de şubeleri bulunuyor. 

Bi Nevi Deli | Etiler 

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Etiler, Dilhayat Sk. No:10/1, 34337 Beşiktaş/İstanbul
 • Instagram: @binevideli

Bitki bazlı yaratıcı mutfak Bi Nevi Deli, misafirlerine vegan, glütensiz, paleo ve ketojenik diyet dostu tarifler sunuyor. Mekan, menüsünde sunduğu taze malzemelerle hazırlanmış yemeklerin yanı sıra, catering hizmeti de sağlıyor. 2014’ten bu yana Etiler’de hizmet veren sağlıklı restoran Bi Nevi Deli’nin menüsünde fit kahvaltılar, vegan başlangıçlar ve bowl’ların yanı sıra belirli süreliğine sunduğu Raw Pad Thai, Shiitake Greens Bowl, Ratatouille Tart gibi özel tarifler bulunuyor. 

Le Fika | Arnavutköy 

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Arnavutköy, Beyazgül Sk. 51/B, 34345 Beşiktaş/İstanbul
 • Instagram: @lefika.istanbul

Avrupa Yakası sağlıklı yemek mekanları arasında bitkisel bazlı, glütensiz, rafine şekersiz ve laktozsuz tarif seçenekleriyle iddialı bir yere sahip olan Le Fika, tüm gün kahvaltı felsefesini benimseyen son derece keyifli bir mutfağa sahip. Mekanın menüsünde yer alan tariflerin besin değerini koruması için yemekler ya düşük ısıda pişiriliyor ya da hiç pişirilmiyor. Sağlıklı besinleri yeni bir gözle keşfetmek için Le Fika İstanbul’un en iyi diyet restoranları arasında. 

Pokemate | Teşvikiye

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

Hawaii’nin birbirinden lezzetli Poke kaselerini misafirlerinin beğenisine sunan Pokemate, İstanbul’un en güzel sağlıklı yemek restoranlarına ev sahipliği yapan Teşvikiye bölgesinde bulunuyor. Pokemate’nin kaseler, noodle’lar, kahvaltılar içeren geniş menüsünde vegan ve vejetaryen tarif opsiyonları da bulunuyor. İstediğiniz lezzetleri ekleyebileceğiniz Kendi Poke’ni Kendin Yarat seçeneği mekanın en çok sevilen konseptleri arasında. 

Minval | Akatlar

İstanbul'daki Sağlıklı Yemek Restoranları

 • Adres: Akat, Zeytinoğlu Caddesi, Yaren Sk. No:6 D:12, 34335 Beşiktaş/İstanbul
 • Instagram: @minval.ist

Avrupa Yakası sağlıklı yemek restoranları arasında doğaya ve zanaate saygılı üretim konsepti ile öne çıkan Minval Artisanal Food Creation, Beşiktaş Akatlar bölgesinde yer alıyor. Temiz, adil, gerçek malzemelerle yaratılan özel lezzetler mottosuyla misafirlerine hizmet sunan Minval’in menüsünde Lavanta Yağlı Şeftalili Burrata, Enginar Carpaccio, Bezelyeli ve Otlu Yasemin Pilavı gibi sağlıklı gıda ile lezzeti birleştiren pek çok özel tarif bulunuyor.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash | Louis Hansel