En İyi Netflix Reality Showları - Yarışmaları

Netflix’in En İyi Reality Showları

Netflix’i nasıl bilirsiniz? Hayır, hemen korkmayın; Netflix aramızdan ayrılmadı. (En azından şimdilik!) Dizi-film izleme platformu olarak bilinse de aslında Netflix içerikleri yalnızca bu tip yapımlarla sınırlı değil. Belgeseller, stand-up gösterileri, reality show’lar ve yarışmalar da Netflix platformunda yer alıyor. Biz de sizler için Netflix yarışma ve reality show içeriklerini derledik. İşte Netflix öneri listelerinde dizi veya filmlerden başka içerikler de görmek isteyenlere ilaç gibi gelecek bir liste: Netflix Reality Show içerikleri…

100 Humans

Sosyal deneyler dört bir yanımızı sardı… Netflix de bu konuda sessiz kalmak istememiş olacak ki geniş kapsamlı bir sosyal deney programıyla oldukça keyifli konuları irdelemeye karar vermiş. 100 Humans, Netflix reality show programları arasında en ilgi çekici olanlardan bir tanesi. Programda farklı yaş, cinsiyet, kilo, ırk ve sosyal statüden 100 adet insan bir araya geliyor. Programın sunucuları ise kalıplaşmış düşüncelerin gerçekliğini bu 100 insanla gerçekleştirdikleri sosyal deneylerle sorguluyor. Örneğin gerçekten yaşlı insanlar kötü mü kokar? Ya da üniformalar seksi midir? İşte bu tip soruların cevaplarını merak ediyorsanız 100 Humans tam size göre bir program olabilir.

The Circle

Black Mirror dizisini bilmeyen yoktur. Dizinin birçok farklı bölümünde dijitalleşmenin ikili ilişkilerde yaratacağı devrim ele alınmıştı. The Circle ise geleceği birazcık daha yakınımıza getirmeyi hedefleyen programlardan biri. Netflix yarışmaları arasında oldukça popüler programlardan biri olan The Circle’ın bugün itibarıyla platformda üç farklı versiyonu bulunuyor. Yarışmacıların birbirleriyle yalnızca bir aplikasyon vasıtasıyla iletişim kurduğu programın özellikle ABD versiyonu oldukça eğlenceli.

Too Hot To Handle

Netflix show programları dendiğinde ıssız adalara alışkınız. Ancak Netflix yarışmaları arasında en fazla ses getirenlerden biri olan Too Hot To Handle’da bizim alışkın olduğumuz ıssız ada sefaletini görmeniz pek mümkün değil. Genelgeçer estetik yargıları tam anlamıyla karşılayan bir grup erkek ve kadın, Too Hot to Handle yarışmasında bir adaya gönderiliyor. Ada, lüks ve ihtişamla dolu. Ancak tek bir kural var: Seks yasak! Programın kurgu olduğu her halinden belli olsa da Too Hot To Handle, “Issız ada olmadan asla!” diyenler için uygun bir reality show.

Love is Blind

Televizyonların hayatımıza girişinden beri çöpçatanlık programları farklı versiyonlarıyla her zaman alıcı buldu. Modern çağın çöpçatanlık programı ise Netflix’te Love is Blind adıyla yayınlanıyor. Adından da anlaşılacağı üzere birbirlerini görmeyen bir çiftin başlaması muhtemel aşklarına odaklanan program gerçekçilikten biraz uzak olsa da izleyenlere keyifli vakit geçirtmeyi başarıyor.

RuPaul’s Drag Race

Eğlence dünyasında en ilgi çeken kişiler olan Drag Queen’lerin hayatını hiç merak ettiniz mi? Netflix programları arasında yer alan RuPaul Drag Race, hem oldukça eğlenceli sahne şovları hem de Drag Queen’lerin o gösterişli geceye hazırlanma maceralarını evlerimize taşıyor. 

Tattoo Redo

Gençtiniz, heyecanlıydınız ve bir çılgınlık yapmak istediniz. Sonuçta ortaya yıllarca pişmanlığını yaşayacağınız bir dövme çıktı. Fakat üzülmeyin, Tattoo Redo size bu çok kötü dövmenin nasıl bir sanat eserine dönüşebileceğini gösteriyor. En iyi dövme sanatçılarının yer aldığı reality show, hayallerdeki dövmeye giden yolu izleme şansı tanıyor. 

Bullsh*t The Gameshow

Türkçeye ‘Milyon Dolarlık Blöf’ olarak çevrilen program için aslında bir bilgi yarışması denebilir. Fakat bu yarışmada tek bir doğru cevap yok. Seçtiğiniz yanlış cevap doğru olarak kabul edilebilir fakat bir şartla. Rakiplerinizi o cevabın doğru olduğuna ikna etmeniz gerekiyor. 

Instant Hotel

Dünyanın en güzel AirBNB evlerini görmeye hazır mısınız? Netflix tarafından gösterilen programlar arasında en ilginçlerinden biri belki de Instant Hotel. Evlerini AirBNB olarak kullanan kişilerin katıldığı yarışmada en güzel ve konforlu evi seçiyoruz. Elbette bu sırada bambaşka yerlere gidip yarışmacıların yaşadıkları deneyimleri de izleme şansı buluyoruz. 

The Final Table

Son dönemin yükselen trendi yemek yarışma programları. Bu alanda çok daha küresel bir yapım izlemek istiyorsanız Netflix yarışmaları arasında en fazla ilgi çeken yapımlardan biri olan The Final Table aradığınız program. Dünyanın dört bir yanında yer alan ülkelerden gelen şefler, The Final Table’da hünerlerini sergiliyor. Ancak bu programda alışık olduğumuz yemek yapma yarışmalarının aksine bağırıp çağıran jüriler ya da dramatize edilen yarışmacı hikayeleri yok. Hem göze hem de damağa hitap eden lezzetli yemekler, farklı coğrafyaların mutfak kültürleri ve oldukça centilmence bir rekabet ortamı The Final Table’da bir araya geliyor. 

Kapak Fotoğrafı: Thibault Penin