Netflix Stand Up Önerileri

Netflix Stand Up Önerileri

Dizi, film, dizi, film nereye kadar! Sizce de biraz gülmeye hepimizin ihtiyacı yok mu? Dijital platformların yaygınlaşmasıyla artık tüketmek istediğimiz her türlü video içeriğe evimizin konforunda kolayca ulaşabiliyoruz. O halde Netflix stand up gösterileri içerisinde bol kahkahalı bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? İşte farklı tarzlarıyla tüm dünyayı kahkahalara boğan Netflix’in en iyi komedyenleri ve Netflix stand up önerileri listemiz…

Dave Chappelle  

Netflix Stand Up
Netflix stand up önerileri: Dave Chappelle

Netflix stand up show’ları dendiğinde ilk akla gelen isim hiç şüphesiz ABD’li komedyen Dave Chappelle! Ofansif mizahın uç noktalarında gezdiği tavrı ve beklenmedik esprileriyle tüm dünyayı kendine hayran bırakan Chapelle’in Netflix’te pek çok özel gösterisi var. Son olarak 2021 yılının ekim ayında yayınlanan stand up gösterisi Dave Chappelle The Closer, yine çokça ses getirmeyi başardı. Ayrıca henüz izlemediyseniz Chappelle’in; Sticks &Stones, The Age of Spin, Equanimity & The Bird Revelation gibi gösterilerini de mutlaka izlemelisiniz.

Mizahını ABD’deki siyahilerin tarihte ve günümüzde yaşadığı ayrımcılık üzerine temellendiren Chappelle, kimilerine fazlaca sert gelecek bir espri anlayışına sahip olsa da kesinlikle Netflix’in en iyi stand up’ları arasında olmayı hak ediyor.

Louis C.K.

Netflix Stand Up önerileri
Netflix stand up önerileri: Louis C.K.

Netflix stand up gösterileri arasında öne çıkan bir diğer isim olan Louis C.K.’in tam üç farklı gösterisine ulaşabilirsiniz. Son dönemde adı taciz skandallarıyla anılsa da Louis C.K.’in son yılların en başarılı komedyenlerinden biri olduğunda şüphe yok. ABD’li ünlü komedyenin Hilarious, 2017 ve Louis C.K. Live at The Comedy Store isimli stand-up şovları, yalnızca ABD kültürüne değil evrensel konulara da değiniyor. 

Ricky Gervais

Ricky Gervais
Netflix stand up önerileri: Ricky Gervais

Netflix stand up önerileri listemizde sıra yazarın favorisinde! İngiliz komedyen Ricky Gervais’in Netflix’te yalnızca bir stand up gösterisi var ancak bu öyle başarılı bir gösteri ki tekrar tekrar bile izlenebilir. Son dönemde After Life isimli Netflix dizisi ile de popülerliğini artıran Gervais, kendine özgü tarzıyla gerçekten son dönemin en başarılı komedyenlerinden bir tanesi. Ofansif mizahtan hoşlanıyor, İngiliz esprilerinin soğuk fakat vurucu tarzı ilginizi çekiyorsa Gervais’in Humanity isimli programını mutlaka izleyin!

Jerry Seinfeld

Netflix Stand Up önerileri
Netflix stand up önerileri: Jerry Seinfeld

Ve karşınızda bir stand-up efsanesi! Seinfeld dizisiyle uzun yıllar boyunca tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği Jerry Seinfeld’in 90’lı yılların sonu 2000’li yılların başından itibaren gösterime koyduğu pek çok stand-up şovunu Netflix’te bulabilirsiniz. Tüm dünyaya sitcom’u sevdiren dizilerin başında gelen Seinfeld efsanesini ilgiyle takip ettiyseniz Jerry Seinfeld’in stand up şovları da mutlaka beğeninizi kazanmayı başaracaktır!

Bo Burnham

Netflix Stand Up önerileri
Netflix stand up önerileri: Bo Burnham

Netflix stand up önerileri listemizin son sırasını ise yeteneği ile adeta ışıldayan, listedeki diğer isimlere göre çok daha genç bir stand-up sanatçısına ayırıyoruz. Bo Burnham, yalnızca esprileriyle değil, bu esprileri birleştirdiği müzik yeteneğiyle de fazlasıyla öne çıkıyor. Son dönemin hızla yükselen stand up’çıları arasında yer alan Burnham, 31 yaşında ABD’li bir komedyen. Netflix üzerinden Inside ve Make Happy isimlerindeki iki farklı şovunu izleyebileceğiniz Burnham’ı keşfettiğinizde kendisinin hayranı olacağınıza emin gibiyiz…

Bonus: Best of Stand Up 2020

Netflix Stand Up önerileri
Best of Stand Up 2020

Böyle bir liste tabii ki bonussuz olamaz! Netflix stand up şovları arasında en iyilerinin bir araya geldiği Best of Stand Up 2020, farklı gösterilerden en komik anları izleyiciye sunuyor. Jerry Seinfeld, Leslie Jones, Tom Segura gibi pek çok ünlü komedyenin en başarılı esprileri Best of Stand Up 2020 programında bir araya geliyor. Tek tek Netflix’teki stand up şovlarını izlemek yerine dilerseniz en iyilerden oluşturulmuş bu derlemeye de göz atabilirsiniz.