İzleyeni Bol Bol Güldüren Netflix Komedi Dizileri

İzleyeni Bol Bol Güldüren Netflix Komedi Dizileri

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022

Evlerden çıkıp sosyalleşemediğimiz bu günlerde ruh halimiz de oldukça gelgitli. Bir gün mutlu hissediyorsak, ertesi gün yataktan çıkmayı dahi istemeyebiliyoruz. Haliyle vakit geçirmek için izlediğimizin dizilerin türleri de değişkenlik gösteriyor. Bu noktada yapacağımız Netflix dizi listeleriyle sizlere destek olmak istiyor ve serimizi, bol bol güldüren Netflix komedi dizileri ile başlatıyoruz!

Modern Family

Modern Family

2009 yılında yayınlanmaya başlayan Modern Family, Jay Pritchett ve çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett’in aileleri etrafında dönüyor. Aile babası Jay, genç ve güzel bir kadın olan Gloria ile evlidir, çocuğu Manny ise Gloria’nın ilk evliliğindendir. Kendini ‘cool baba’ olarak ifade eden Phil ile evli Claire’in birbirinden dertli üç çocuğu vardır. Dizinin eşcinsel karakteri Mitchell ise partneri Cameron ile evlat edinmeye karar vermiştir. Şu an 11. sezonunu oynayan Modern Family, son zamanların en başarılı komedi dizilerinden bir tanesi.

Community

Community

2009-2015 yılları arasında yayınlanan Community, klişe kolej dizilerinin çok daha ötesinde bir yapım. Dizide avukat Jeff Winger, lisansının iptal edildiğini öğrendikten sonra Greendale Vakıf Koleji’ne gider. Kolejde birbirinden çok zıt karakterlere sahip birkaç öğrenci, şans eseri aynı kulüpte bir araya gelir, Jeff de bu grubun içerisindedir. Başlarda ortaya garip bir görüntü çıksa da zaman içerisinde aralarında samimi bir ilişki başlayacaktır.

Yedi farklı inanca ve görüşe şahit olduğumuz Community, özellikle iyi işlenmiş yan karakterleriyle izlenmeyi kesinlikle hak eden bir dizi. 

Cuckoo

cuckoo

BBC komedi dizisi olan Cuckoo’da ailenin tek kızı olan Rachel, arkadaşlarıya Uzak Doğu’ya tatile gider. Bu tatilde gerçek adını kimsenin bilmediği, kendini Cuckoo olarak tanıtan, hayatını gezmeye ve evrenin ona verdiği enerjiyi insanlarla paylaşmaya adamış bir hippi ile tanışır. Sadece tanışmakla da kalmayıp evlenerek eve geri döner. Ailenin çalışmak istemeyen, tüm gününü meditasyon yapıp balinaların sesini dinleyerek geçiren bu yeni içgüveysi damada alışması bir hayli zor olacaktır. Bolca İngiliz aksanı içeren 5 sezonluk Cuckoo’yu izlenecek Netflix komedi dizileri listenize muhakkak ekleyin deriz.

Russian Doll 

Russian Doll

Russian Doll, 36. yaşını kutlamak için New York’ta bir partiye katılan ve esrarengiz bir şekilde buradan ayrılamayacağını hisseden Nadia’nın maceralarına odaklanıyor. Nadia, bu partinin sabahında geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle ölür ancak sonrasında hiçbir şey olmamış gibi uyanır. Hatta uyandığında yine o partinin tam ortasındadır. Her günün sonunda bir şekilde ölmeyi başaran Nadia, durumu düzeltmek ve o partiden uzaklaşmak için türlü şeyler dener. Peki, Nadia kendini bu kısır döngüden kurtarabilecek midir?

The Good Place

the good place

The Good Place, 90’lı yıllarda Friends ve Frasier gibi yapımlarla sitcom projelerinin en sağlam kalelerinden biri haline gelen NBC yapımı bir dizi. Aynı gün hayatını kaybeden binlerce insanla birlikte kendini ‘İyi Yer’de bulan Elenaor Shellstrop’un hikayesine odaklandığımız dizinin felsefi bir derinliği var. Sürekli tartıştığımız ölümden sonraki yaşam tasvirlerini; iyilik kötülük, paylaşma çatışma, kibir ve saflık gibi birbirine zıt kavramları görebiliyoruz Good Place’te.

Dizinin konusuna kısaca değinmemiz gerekirse; Eleanor İyi Yer’e gitmiş olsa da aslında hiçbir zaman burayı hak edecek bir yaşam sürmemiştir. İyilik ve mutlulukla dolu bu yere yanlışlıkla geldiğini öğrendikten sonra buraya ayak uydurmaya çalışır. Ancak bencilliği, küfür etme ve yalan söyleme alışkanlıkları onu bir hayli zorlayacaktır. 

Sex Education

sex education

En sevilen Netflix komedi dizileri arasında yer alan Sex Education, ergenliği çok farklı bir açıdan ele alıyor. Dizide, annesi seks terapisti olan ancak buna rağmen kendisi bu konularda çok utangaç davranan Otis’in yaşamına tanık oluyoruz. Etrafı ergenlikten muzdarip ve hayatlarına yeni giren cinsellikle başı belada olan arkadaşlarla çevrili Otis, belli bir süre sonra para karşılığı cinsel danışmanlık yapmaya başlar ve kendi utangaçlığının da üstesinden gelmeye çalışır. Arkadaşlık, aile ve aşk konularına gerçekçi bir dille yaklaşan Sex Education, sıradan bir gençlik dizinin çok daha ötesinde.

Lovesick

lovesick

20’li yaşlarında aşkı bulmaya çalışan Dylan, cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Bu noktadan sonra ne yazık ki amacı değişir: Hastalığın kimden bulaştığını bulmak ve hasta olduğunu ona söylemek. Flashback’lerle partneriyle olan geçmişlerine yolculuk ettiğimiz Dylan’a bu zor zamanlarda en yakın arkadaşı Luke destek olmaktadır. Luke, duygusal ve romantik Dylan’ın aksine tam bir çapkındır. Dizi bu noktada How I Met Your Mother sevenlerin Barney özlemine de ilaç olacak cinsten.