Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri | 2023

En İyi Netflix Türk Dizileri | 2024

Türkiye’de faaliyete başladığı andan itibaren Netflix, bünyesinde yerli yapımlara da yer vermeye başladı. Günden güne sayısı artan yerli diziler, izleyiciler tarafından da merakla bekleniyor. Netflix Türk dizileri, gösterime girdiği andan itibaren en çok izlenen içerikler listesinin ilk sırasına oturmayı başarıyor.

En Sevilen Netflix Türk Dizileri

Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri | 2023

Dram, polisiye, komedi, fantastik, tarihi veya distopik diziler… Netflix’te birbirinden farklı türlerde yerli yapımlar mevcut. İşte bu yapımlar arasından sizin için listelediğimiz en iyi Netflix Türk dizileri… 

Yaratılan | IMDB: 6.8

TürDram, Fantastik, Tarih
Bölüm Sayısı8
OyuncularErkan Kolçak Köstendil, Taner Ölmez, Şifanur Gül
İzlemek İçinTıklayın!

Osmanlı’nın son döneminde geçen hikaye, aslında bir Frankenstein anlatısı. Tıp konusunda oldukça tutkulu bir genç olan Ziya, ölüm konusu üzerinde sıklıkla düşünen ve buna çare bulmak isteyen bir genç. Peki, sonsuz yaşama dair bir kitabı tutkuyla arayan Ziya, ölümü ortadan kaldırabilecek mi? Gerçekleştirdiği eylemler ne gibi sonuçları beraberinde getirecek? Bu soruların cevapları bu Netflix mini dizisinde

Kübra | IMDB: 6.3

TürDram, Gerilim
Bölüm Sayısı9
OyuncularÇağatay Ulusoy, Ahsen Eroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Aslıhan Malbora
İzlemek İçinTıklayın!

2024 Netflix Türk dizileri arasında yer alan Kübra, inançla ilgili yeni sorguların kapısını açıyor. Kenar mahallede yaşayan ve kendi halinde bir genç olan Gökhan, ilahi biri olabilir mi? 

Bir gün Kübra isimli birinden aldığı mesajların aslında gelecekte olacaklarla ilgili olduğunu gören Gökhan, bunları çevresine anlatmaya başlıyor. Kısa bir süre içerisinde Gökhan gerçekten Allah’la konuştuğuna inanmaya başlıyor ve çevresinde toplanan kalabalık gittikçe büyüyor. Peki, gerçek aslında ne? 

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? | IMDB: 5.8

TürSuç, Dram, Gizem
Bölüm Sayısı7
OyuncularMelisa Sözen, Eylül Tumbar, Musa Uzunlar
İzlemek İçinTıklayın!

2024 en iyi Netflix Türk dizileri listemize Perihan Mağden’in romanından uyarlanan ve başrolleri Melisa Sözen ve Eylül Tumbar paylaştığı bir yapımla devam ediyoruz.. Sürekli olarak birilerinden kaçan ve lüks otellerde kalan anne kızın hikayesini anlatan suç dizisi, bir süre sonra genç kızın bu kaçışı sorgulaması ve geçmiş sırların ortaya çıkması ile heyecanlı bir hal alıyor.

Bir Başkadır | IMDB: 8.5 

TürDram, Gerilim
Bölüm Sayısı8
OyuncularÖykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit
İzlemek İçinTıklayın!

Berkun Oya’nın yazıp yönettiği Bir Başkadır, hikaye örgüsü ve görüntülerinin yanı sıra Öykü Karayel’in muhteşem oyunculuğuyla seyirciye 8 bölümlük harika bir seyir sunuyor. Farklı sosyal hayatlara, ekonomik konuma ve kültüre sahip bir grup insanın yollarının kesişmesini ve ayrı ayrı hikayelerini anlatan dizi, yerli Netflix dramaları arasında en başarılarından biri olarak gösteriliyor.  

Editörün Notu: Netflix Türk dizileri arasında favorimiz bu yapım! Çünkü dizide günlük hayata dair detaylar çok iyi yakalanmış. Özellikle diyaloglardaki doğallık, dizinin daha gerçekçi ve akıcı olmasını sağlıyor. 

Mezarlık | IMDB: 7.8 

TürSuç, Dram, Gizem
Bölüm Sayısı4
OyuncularBirce Akalay, Olgun Toker, Şehsuvar Aktaş
İzlemek İçinTıklayın!

Neredeyse her bölümü bir sinema filmi gibi olan ve yalnızca 4 bölümden oluşan Mezarlık, kadın cinayetleri ve bunları çözmeye çalışan bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Birce Akalay’ın başrolünde yer aldığı yapım, güncel bir sorunu ayrıntılı bir şekilde ele aldığı için seyirciyi yakalamayı başarıyor. 

Sıcak Kafa | IMDB: 7.2 

TürMacera, Dram, Gizem
Bölüm Sayısı8
OyuncularOsman Sonant, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı
İzlemek İçinTıklayın!

Netflix en iyi Türk dizileri listemizde distopik bir dünyaya ışınlanıyoruz. Konuşma ile yayılan bir salgın tüm ülkeyi sarmış durumda. Salgınla mücadele için kurulan SMK ise despotik kararları ile herkesi etkisi altına almış. Fakat bir dil bilimci bu hastalığa karşı bağışıklık kazanmış. Acaba Murat Siyavuş salgına çare olabilecek mi? 

Editörün Notu: Dizinin şu an için ikinci sezonu çekilmeyecek gibi görünüyor. Ancak yapım, Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlandı. Dilerseniz hikayenin devamını öğrenmek için bu kitabı satın alabilirsiniz. 

Şahmaran | IMDB: 5.2 

TürMacera, Dram, Fantezi
Bölüm Sayısı10
OyuncularSerenay Sarikaya, Burak Deniz, Mustafa Uğurlu
İzlemek İçinTıklayın!

2024 Netflix Türk dizileri listesinde kimilerinin çok sevdiği, kimilerinin ise acımasızca eleştirdiği bir yapım var. Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in başrolleri paylaştığı Şahmaran, Şahsu’nun dedesi ile yüzleşmek için bir kasabaya gitmesi ile başlıyor. Burada tanıştığı bir adama aşık olan Şahsu, zamanla aslında bu adamın bir insan değil farklı bir ırktan olduğunu keşfedecek. Mistik ögelerin fazlasıyla yer aldığı dizi, efsanelere ilgi duyanların izleyebileceği bir yapım. 

Atiye | IMDB: 7.0 

TürDram, Fantezi, Gizem
Bölüm Sayısı24
OyuncularBeren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun
İzlemek İçinTıklayın!

İlk Netflix yerli dizileri arasında yer alan Atiye, İstanbul’da yaşayan bir ressamın Anadolu’ya yaptığı yolculuğu anlatıyor. Sürekli aynı şekli çizen Atiye’nin yolu bir gün arkeolog Erhan’la kesişiyor. Kendini insanlık tarihinin en eski yapılarından birinde bulan Atiye, burada geçmişi ile de yüzleşiyor. 

Fi | IMDB: 7.8 

TürDram, Romantik
Bölüm Sayısı22
OyuncularOzan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür
İzlemek İçinTıklayın!

Azra Kohen’in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan Fi, yayınlandığı dönemde büyük bir ilgi gördü. Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya’nın rol aldığı dizi, 22 bölümlük iki sezonuyla platformda yerini almış durumda. Aşk ve ihtirasın ön planda olduğu dizi, içerisinde yer alan sanat ögeleriyle seyirciye görsel bir şölen de sunuyor.

Aşk 101 | IMDB: 7.4 

TürKomedi, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı16
OyuncularAlina Boz, Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka
İzlemek İçinTıklayın!

90’lı yıllarda genç olanlar toplansın! Bu dizi tam size göre! Netflix gençlik dizileri arasında oldukça eğlenceli iki sezonuyla yer alan Aşk 101, lise çağında bir grubun aşklarını, arkadaşlıklarını ve okuldaki hakimiyetlerini korumak için kurdukları planı anlatıyor. Özellikle müzikleri ile izleyiciyi geçmişe götüren Türk dizisi, gençliğini özleyenlerin yüzünde tatlı bir tebessüm bırakıyor. 

Editörün Notu: Dizinin ilk sezonu çok daha başarılı. Bu nedenle sanki tek sezon olarak planlanmış fakat beğenilince ikinci sezon çekilmiş gibi görünüyor. Ayrıca hikayedeki öğretmen-öğrenci ilişkisi 90’lardaki ilişkilerle pek benzerlik göstermiyor.

Kulüp | IMDB: 7.8 

TürDram
Bölüm Sayısı20
OyuncularGökçe Bahadır, Barış Arduç, Asude Kalebek
İzlemek İçinTıklayın!

1950’lerde geçen Netflix Türk dizisi, bir kulüp işletmecisi ve Yahudi bir kızın hikayesini anlatıyor. Müzik ve eğlencenin yanı sıra dönemin sosyal durumunu da gözler önüne seren yapımda, Türkiye’deki azınlık sorununa farklı bir açıdan bakılıyor. Salih Bademci, Asude Kalebek, Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Fırat Tanış gibi isimlerin yer aldığı dizi, iki sezon ve 18 bölümden oluşuyor. 

Masum | IMDB: 8.3 

TürSuç, Dram, Gizem
Bölüm Sayısı8
OyuncularHaluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık
İzlemek İçinTıklayın!

Blu TV için çekilen ve çok sevilen Masum, yayın haklarının alınması ile Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri arasında yer aldı. Genç bir polisin gizemli bir bölümü araştırmak için emekli bir komiserin evine gitmesi ile başlayan hikaye, küçük ipuçları ve yaşanan olaylarla yavaş yavaş aydınlanıyor. Bu hikayede kim suçlu, kim masum ayırt etmek oldukça zor. 

Editörün Notu: Dizi, son bölüme kadar merak duygusunu canlı tutmayı başarıyor. Karakterlerin bildikleri ya da anladıkları şeyleri gizlemeye çalışması ve birbirlerine karşı oynadıkları oyun, seyir keyfini artırıyor. 

Uysallar | IMDB: 7.1

TürKomedi, Dram
Bölüm Sayısı8
OyuncularÖner Erkan, Songül Öden, Haluk Bilginer
İzlemek İçinTıklayın!

Oldukça değişik bir ailenin evine konuk olmaya hazır mısınız? Onlar Uysallar olsa da aslında her biri gizlice farklı bir hayat yaşıyor. Sıkışmışlık hissi içerisinde kendilerine buldukları kaçış yolları, çoğu zaman aile üyelerini zor durumda bırakıyor. Sırlar ve punk ile dolu bu dizi, sekiz bölümlük keyifli bir seyir sunuyor. 

Yakamoz S-245 | IMDB: 6.2

TürAksiyon, Macera, Dram
Bölüm Sayısı7
OyuncularKıvanç Tatlıtuğ, Jerry Hoffmann, Özge Özpirinçci, Onur Ünsal
İzlemek İçinTıklayın!

Jason George’un yazar Jacek Dukaj’ın kitabın esinlenerek yarattığı Into the Night dizisi ile aynı evrende geçen Yakamoz S-245, distopik bir dünyanın Türkiye bölümünü ele alıyor. Güneşin artık insanlar için öldürücü olduğu bir zamanda bir denizaltında kalan bilim insanları, yaşadıkları sorunlara çare bulmak için arayışa giriyor. 

Editörün Notu: Dizinin ikinci sezonu ile ilgili ne yazık ki bir duyuru yapılmadı. Into the Night dizisi de şu an askıya alınmış gibi görünüyor. 

Erşan Kuneri | IMDB: 6.6

TürKomedi
Bölüm Sayısı9
OyuncularCem Yılmaz, Zafer Algöz, Ezgi Mola
İzlemek İçinTıklayın!

Cem Yılmaz’ın G.O.R.A. filminde yer alan Erşan Kuneri karakterinin hikayesi, Netflix Türk dizileri listesinde yerini alıyor. Zamanında oynadığı erotik filmler ile ünlenen fakat hayatına yapımcı olarak devam eden Erşan Kuneri, sektörde ayakta kalmak için farklı projelere kapısını açıyor. Her bölümde hem Erşan ve arkadaşlarının hikayesini hem de çektikleri bir filmi izlediğimiz yapım, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak dizilerden biri. 

Zeytin Ağacı | IMDB: 6.8 

TürDram, Romantik
Bölüm Sayısı8
OyuncularTuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz
İzlemek İçinTıklayın!

Üç arkadaşın hikayesini anlatan Zeytin Ağacı, son yıllarda sıkça söz edilen aile dizimi konusunda değiniyor. Kanser olan Sevgi’nin isteği üzerine onu kıramayan arkadaşları, aniden Ayvalık’a doğru yola çıkıyor. Burada yaşadıkları ile kendileri ve hayatları ile yüzleşen arkadaşlar, gelecek planlarını yeniden gözden geçiriyor. 

Editörün Notu: Dizi, aile dizimi ile ilgilenenlerin dikkatini çekebilir. Ancak dizideki bazı mesajlar çare arayan kişiler tarafından yanlış anlaşılabilir. İzlerken veya tavsiye edilirken dikkatli olunması gerekiyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı | IMDB: 7.0

TürDram, Tarih, Gizem
Bölüm Sayısı9
OyuncularSam Anzel, Kelly McPherson, Emre Şahin
İzlemek İçinTıklayın!

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri listemizde şimdi dünyaca ünlü bir otele konuk oluyoruz. Başta Agatha Christie olmak üzere birçok kişinin konuk olduğu Pera Palas ile ilgili bir hikaye yazmak isteyen Esra, geceyi otelde geçirir. Gizemli bir şekilde bir anda kendini 1919 yılında bulan Esra, bu zaman yolculuğunda tesadüfen bir suikast planına şahit olur. Şimdi artık o planı engellemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. 

Editörün Notu: Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın ikinci sezonu için IMDB 2023 tarihini gösterse de henüz çekimlerin yapıldığı veya dizinin iptal edildiği ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca dizi, yormayan ve keyifle izlenebilecek yapımlar arasında.

Kuş Uçuşu | IMDB: 6.4 

TürDram
Bölüm Sayısı16
OyuncularBirce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol
İzlemek İçinTıklayın!

Başarı için çok çalışmak mı gerekir yoksa en kısa yolu bulmak mı? Bir gazeteci ve stajyer arasında geçen mücadelede bu sorunun cevabını arıyoruz. Birce Akalay ve Miray Daner’in başrollerini paylaştığı Netflix dizisi, hırslı bir kızın amacına ulaşmak için başvurduğu yolları ve başına gelenleri anlatıyor. 

Andropoz | IMDB: 6.7

TürKomedi, Dram
Bölüm Sayısı6
OyuncularEngin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş
İzlemek İçinTıklayın!

İnsan her zaman kendini genç ve güzel hissetmek ister. Bu duygunun erkekler için en yoğun yaşandığı dönem ise andropoz. Sıradaki Netflix dizisi de bize Yusuf’un yaşadığı bu duygusal durumu ve kendini iyi hissetmek için başvurduğu yolları anlatıyor. Fakat bu durum Yusuf’un ailesi tarafından yanlış yorumlanıyor ve bir dizi tuhaf olay birbirini izliyor.

Fatma | IMDB: 7.4 

TürDram, Suç, Gerilim
Bölüm Sayısı7
OyuncularBurcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak
İzlemek İçinTıklayın!

Kendi halinde sıradan bir temizlikçi olan Fatma, yanlışlıkla bir seri katile dönüşür. Başrolünde Burcu Biricik’in yer aldığı dizi, çaresiz bir kadının kendine tutunacak bir dal ararken başına gelenleri ve kendini korumak için yaptıklarını anlatıyor.

Kardeş Payı | IMDB: 8.6

TürKomedi, Dram, Aile
Bölüm Sayısı35
OyuncularAhmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan
İzlemek İçinTıklayın!

Televizyonda yayınlandığı dönemde izleyiciyi kahkahaya boğan Kardeş Payı da tüm bölümleriyle Netflix’te yer alıyor. Tesisatçı iki kardeşin bor madeniyle çalışan motor yapma çabaları ve kimsenin onlara inanmaması dolayısıyla yaşadıkları durumlar, oldukça komik bir şekilde aktarılıyor. Her karakteri birbirinden eğlenceli olan dizi, keyifli vakit geçirmek isteyenler için harika bir seçim.

Editörün Notu: Dizi, özellikle yemek yerken izleyecek bir şeyler arayanlar için birebir. Her ne kadar içerisinde çok komik parçalar olsa da özellikle ilk sezonda dizinin dram dozu oldukça iyi ayarlanmış.