Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri | 2023

Netflix’ten İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri | 2023

Müziği, sineması ve kültürüyle Kore son yılların parlayan yıldızlarından. Bu parlama hayatımıza en net şekilde Netflix içerikleriyle yansıyor. Miyonlarca abonesi olan dijital platformda Netflix Kore dizileri sayısı günden güne artıyor ve izleyici kitlesi genişliyor. Her ay bir yenisi eklenen içerikler arasından seçim yapabilmek içinse Netflix en iyi Kore dizileri listeleri, izleyiciye önemli ölçüde yardımcı oluyor. 

Netflix Kore Dizisi Önerileri

Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri | 2023
Fotoğraf: Unsplash | Sebastian Pociecha

Kore kültürüne aşina değilseniz ve bu gitgide yükselen bu akıma adım atmak istiyorsanız Netflix Kore dizisi önerileri işinize yarayabilir. Biz de sizi düşünerek farklı türlerde en sevilen yapımları listeledik. Kağıt ve kalemleriniz hazırsa başlayalım! 

Squid Game | IMDB: 8.0 

Netflix Kore dizi önerisi listemize tüm dünyada büyük ses getiren bir yapımla başlamasak olmazdı. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren konusu, karakterleri ve kullanılan ögelerle ikonik bir hal alan dizide, büyük para ödülünü kazanmak için bir oyuna katılan bir grup insan konu ediliyor. Fakat bu yarışmanın kısa bir süre içerisinde ölümcül bir oyun olduğu ortaya çıkıyor. 

The Glory | IMDB: 8.1

İntikam gerçekten soğuk yenen bir yemek midir? The Glory için bu sorunun cevabı kesinlikle evet! Bir kadın, lise yıllarında korkunç bir istismara uğruyor ve bu olay karşısında yalnız başına kaldığı için bütün hayatı altüst oluyor. Fakat hayatına devam etmek için yeni bir amaç belirliyor ve oldukça detaylı bir intikam planı geliştiriyor. Yıllar geçtikten sonra ve doğru zaman geldiğine inandığında ise bu planı uygulamaya koyuyor. 

Crush Landing on You | IMDB: 8.7 

Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki savaşı bilmeyen yoktur. İki ülke sınırları birbirine kapalı, hükümetler arasındaki iletişim sınırlıdır. İşte Netflix Asya dizileri arasında yer alan yapım da tam da bu konudan yola çıkmış. Yamaç paraşütü yaparken rüzgarın etkisiyle Kuzey Kore’ye iniş yapan bir kadın, burada saklanmak için çeşitli yollar arar. Elbette karşısına onu koruyacak yakışıklı bir subay çıkar. 

All of Us are Dead | IMDB: 7.5

Kore Netflix diziler koleksiyonu oldukça geniş. Tabii ki bu koleksiyon içerisinde zombiler olmazsa olmaz. All of Us are Dead, okulda zombilerle kapalı kalan bir grup öğrenciyi konu alıyor. Okul laboratuvarından yayılan bu salgına karşı öğrenciler, kendilerini heyecanlı bir koşuşturmanın ortasında buluyor. 

Little Women | IMDB: 7.8

Hayatları boyunca para sıkıntısı çekmiş üç kız kardeşin hayatına konuk olduğumuz K-drama Netflix yapımları arasında yer alan Little Woman, gizem ögeleriyle besleniyor. Kendilerini bir anda güç ve zenginlikle ilgili bir komplonun ortasında bulan kardeşler, başlarına gelen olayları çözmek için el ele veriyor. 

It’s Ok to Not Be Ok | IMDB: 8.6 

Eğer siz de Netflix Kore dizileri yeni izleyiciler arasındaysanız romantik komedilerle işe başlayabilirsiniz. It’s Ok to Not Be Ok, tam da anlamda bu içinizi ısıtacak ve size Kore dizileri sevdirecek yapımlardan biri. Dizide bir çocuk kitabı yazarı ve psikiyatri koğuşunda çalışan bir bakıcının yolları bir anda kesişiyor. Bu karşılaşma, farklı olaylar örgüsüyle ikilinin yavaş yavaş yakınlaşmasına neden oluyor. 

My Name | IMDB: 7.8 

Listemizde sıradaki yapım yine bir intikam hikayesi üzerine şekilleniyor. Babasını korkunç bir şekilde kaybeden genç bir kadın, katili bulmak için harekete geçiyor. Bunun için bir mafya patronu ile iş birliği yapıyor ve onun yönlendirmesiyle polis teşkilatında işe başlıyor. Bu intikam planı elbette birçok tehlikeli durumu da beraberinde getirmeye gebe… 

Lovestruck in the City | IMDB: 7.6

Yaz aşkı kısa bir macera mıdır yoksa bir ömür sürer mi? Lovestuck in the City, bir mimarın yaşadığı yaz aşkını unutamamasını anlatıyor. Yapımdaki kahramanımız olan mimar, yolları bir şekilde ayrılan kadını aramak için çeşitli yollara başvuruyor. 

Signal | IMDB: 8.5

Farklı zamanlarla iletişim kurabilseydiniz ne yapardınız? Sıradaki Netflix Kore dizi önerisi Signal’de, farklı zaman dilimi ile iletişim kurabilen bir telsiz var. Tesadüfen çöpten bulunan bu cihaz, 2015 ve 1989 arasında bağlantı kuruyor. Kahramanlarımız bu sayede çözülmemiş suçların peşine düşüyor. 

Secret Garden | IMDB: 8.1 

Netflix Kore dizileri listemizde son sırada oldukça eğlenceli bir içerik var. Klasik zengin adam-fakir kız hikayesi gibi görünse de bu dizi biraz farklı. Birbirine aşık olan bu iki gencin ruhları, tuhaf bir şekilde birbirlerinin bedenine gidiyor. Bir anda kendilerini alışık olmadıkları bir hayatta bulan çift, böylece aşık oldukları kişinin tüm sırlarını da öğrenmeye başlıyor. 

Kapak fotoğrafı: Unsplash | Riza Gabriela