Netflix'ten İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri | 2023

Netflix’ten İzleyebileceğiniz En İyi Kore Dizileri | 2024

Güncelleme Tarihi: 5 Şubat 2024

Müziği, sineması ve kültürüyle Kore son yılların parlayan yıldızlarından. Bu parlama hayatımıza en net şekilde Netflix içerikleriyle yansıyor. Miyonlarca abonesi olan dijital platformda Netflix Kore dizileri sayısı günden güne artıyor ve izleyici kitlesi genişliyor. Her ay bir yenisi eklenen içerikler arasından seçim yapabilmek içinse Netflix en iyi Kore dizileri listeleri, izleyiciye önemli ölçüde yardımcı oluyor. 

Netflix’teki En İyi Kore Dizileri

netflix kore dizileri
Fotoğraf: Sebastian Pociecha

Kore kültürüne aşina değilseniz ve bu gitgide yükselen bu akıma adım atmak istiyorsanız Netflix Kore dizisi önerileri işinize yarayabilir. Biz de sizi düşünerek farklı türlerde en sevilen yapımları listeledik. Kağıt ve kalemleriniz hazırsa başlayalım! 

Squid Game | IMDB’si: 8.0 

TürAksiyon, Dram, Gizem
Bölüm10
OyuncularLee Jung-jae – Park Hae-soo – Yasushi Iwaki

Netflix Kore dizi önerisi listemize tüm dünyada büyük ses getiren bir yapımla başlamasak olmazdı. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren konusu, karakterleri ve kullanılan ögelerle ikonik bir hal alan dizide, büyük para ödülünü kazanmak için bir oyuna katılan bir grup insan konu ediliyor. Fakat bu yarışmanın kısa bir süre içerisinde ölümcül bir oyun olduğu ortaya çıkıyor. Şu sıralar ikinci sezonun çıkması beklenen yapım, en çok izlenen kore dizileri arasında.

The Glory | IMDB’si: 8.1

TürDram, Gizem, Gerilim
Bölüm16
OyuncularSong Hye-kyo – Lee Do-hyun – Lim Ji-yeon

İntikam gerçekten soğuk yenen bir yemek midir? The Glory için bu sorunun cevabı kesinlikle evet! Bir kadın, lise yıllarında korkunç bir istismara uğruyor ve bu olay karşısında yalnız başına kaldığı için bütün hayatı altüst oluyor. Fakat hayatına devam etmek için yeni bir amaç belirliyor ve oldukça detaylı bir intikam planı geliştiriyor. Yıllar geçtikten sonra ve doğru zaman geldiğine inandığında ise bu planı uygulamaya koyuyor. 

Crush Landing on You | IMDB’si: 8.7 

TürKomedi, Macera, Romantik
Bölüm19
OyuncularHyun Bin – Son Ye-jin – Seo Ji-hye

Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki savaşı bilmeyen yoktur. İki ülke sınırları birbirine kapalı, hükümetler arasındaki iletişim sınırlıdır. İşte Netflix Asya dizileri arasında yer alan yapım da tam da bu konudan yola çıkmış. Yamaç paraşütü yaparken rüzgarın etkisiyle Kuzey Kore’ye iniş yapan bir kadın, burada saklanmak için çeşitli yollar arar. Elbette karşısına onu koruyacak yakışıklı bir subay çıkar. 

All of Us are Dead | IMDB’si: 7.5

TürAksiyon, Dram, Fantastik
Bölüm13
OyuncularPark Ji-hu – Chan-Young Yoon – Yi-Hyun Cho

Kore Netflix diziler koleksiyonu oldukça geniş. Tabii ki bu koleksiyon içerisinde zombiler olmazsa olmaz. All of Us are Dead, Kore lise dizileri arasında farklı bir konuyu ele alıyor. Okulda zombilerle kapalı kalan bir grup, buradan kurtulmak için çeşitli yollar deniyor. Okul laboratuvarından yayılan bu salgına karşı öğrenciler, acaba kendilerini kurtarabilecek mi?

Little Women | IMDB’si: 7.8

TürAksiyon, Dram, Gizem
Bölüm12
OyuncularKim Go-eun – Nam Ji-hyun – Wii Ha-joon

Hayatları boyunca para sıkıntısı çekmiş üç kız kardeşin hayatına konuk olduğumuz K-drama Netflix yapımları arasında yer alan Little Woman, gizem ögeleriyle besleniyor. Kendilerini bir anda güç ve zenginlikle ilgili bir komplonun ortasında bulan kardeşler, başlarına gelen olayları çözmek için el ele veriyor. 

It’s Ok to Not Be Ok | IMDB’si: 8.6 

TürKomedi, Dram, Romantik
Bölüm16
OyuncularKim Soo-hyun – Seo Ye-Ji – Oh Jung-se

Eğer siz de Netflix Kore dizileri yeni izleyiciler arasındaysanız romantik komedilerle işe başlayabilirsiniz. It’s Ok to Not Be Ok, tam da anlamda bu içinizi ısıtacak ve size Kore dizileri sevdirecek yapımlardan biri. Dizide bir çocuk kitabı yazarı ve psikiyatri koğuşunda çalışan bir bakıcının yolları bir anda kesişiyor. Bu karşılaşma, farklı olaylar örgüsüyle ikilinin yavaş yavaş yakınlaşmasına neden oluyor. Kore aşk dizileri arasında bu yapım, bize aslında istediğimizde tüm engelleri kaldırabileceğimizi gösteriyor.

My Name | IMDB’si: 7.8 

TürSuç, Dram, Aksiyon
Bölüm8
OyuncularHan So-hee – Hee-soon Park – Kim Sang-Ho

Listemizde sıradaki yapım yine bir intikam hikayesi üzerine şekilleniyor. Babasını korkunç bir şekilde kaybeden genç bir kadın, katili bulmak için harekete geçiyor. Bunun için bir mafya patronu ile iş birliği yapıyor ve onun yönlendirmesiyle polis teşkilatında işe başlıyor. Bu intikam planı elbette birçok tehlikeli durumu da beraberinde getirmeye gebe… 

Lovestruck in the City | IMDB’si: 7.6

TürDram, Romantik
Bölüm17
OyuncularJi Chang-wook – Kim Ji-won – Kim Min-Suk

Yaz aşkı kısa bir macera mıdır yoksa bir ömür sürer mi? Lovestuck in the City, bir mimarın yaşadığı yaz aşkını unutamamasını anlatıyor. Yapımdaki kahramanımız olan mimar, yolları bir şekilde ayrılan kadını aramak için çeşitli yollara başvuruyor. 

Signal | IMDB’si: 8.5

TürSuç, Dram, Fantastik
Bölüm16
OyuncularLee Jehoon – Kim Hye-su – Cho Jin-woong

Farklı zamanlarla iletişim kurabilseydiniz ne yapardınız? Sıradaki Netflix Kore dizi önerisi Signal’de, farklı zaman dilimi ile iletişim kurabilen bir telsiz var. Tesadüfen çöpten bulunan bu cihaz, 2015 ve 1989 arasında bağlantı kuruyor. Kahramanlarımız bu sayede çözülmemiş suçların peşine düşüyor.

A Time Called You | IMDB’si: 7.8

TürRomantik, Dram, Fantastik
Bölüm12
OyuncularAhn Hyo-Seop – Jeon Yeo-been – Kang Hoon

En yeni Kore dizileri arasında yer alan A Time Called You, yine bir zaman yolculuğunu konu alıyor. Erkek arkadaşını bir yıl önce kaybeden ve yas tutan bir kadının hikayesini anlatıyor. Sakin ve içine kapanık bir hayat süren kadın, ilginç bir biçimde 1998 yılına geri dönüyor ve burada kaybettiği erkek arkadaşına çok benzeyen biriyle tanışıyor. Romantik kore dizileri içerisinde kısa bir sürede oldukça beğeni kazanan yapım, izleyicilere sıcacık bir hikaye vadediyor.

Destined with You | IMDB’si: 7.7 

TürRomantik, Dram, Fantastik
Bölüm16
OyuncularKim Ro Woon – Jo Bo-ah – Ha-Jun

Yüzlerce yıldır bir lanetle baş etmek zorunda olduğunuzu düşünün. Bu lanetten kurtulmak için tek yolunuz ise genç bir devlet memuru. 

Bu iki farklı kişinin yollarını kesiştiren lanet, bir süre sonra romantik bir yakınlaşma yaşamalarına neden olacak. Bu yapımla birlikte Kore dizileri 2023 yılını için aşk dolu bir hava yakalamış oluyor.

Extraordinary Attorney Woo | IMDB’si: 8.6

TürDram
Bölüm16
OyuncularPark Eun-bin – Kang Tae-oh (Resmi Müzik Videosu) Park Eun-bin – Kang Tae-oh (Resmi Müzik Videosu)

Babası tarafından büyütülen otizm spektrumlu Woo, yakın arkadaşı tarafından zorbalıklardan korunuyor ve başarılı bir öğrencilik hayatı geçiriyor. Hukuk fakültesinden birincilikle mezun olan Woo’nun iş bulma ihtimali oldukça düşükken babası bağlantılarını kullanıyor ve büyük bir firmada işe başlamasına sağlıyor.

Woo, iletişim yöntemleri farklı olduğu için iş arkadaşları ve mahkemede çeşitli zorluklar yaşıyor. Fakat sahip olduğu fotografik hafıza ve zekası sayesinde en karmaşık davalarda bile bir çıkış yolu bulmayı başarıyor. Bu özelliği, Woo’nun günden güne işinde ilerlemesine yardımcı oluyor. 

Mask Girl | IMDB’si: 7.3

TürDram, Gerilim, Komedi
Bölüm7
OyuncularElaine Wang – Victoria Grace – Harrison Xu

Sıradan bir ofis çalışanı olan Kim, çirkin olduğunu düşünüyor ve yaşadığı öz güven sorunu nedeniyle içine kapanık bir hayat sürüyor. Fakat Kim’in güzel olduğunu bildiği bir yeri var: Vücudu! 

Bu nedenle akşamları yüzüne bir maske takan ve internetten yayın yapan Kim, kısa sürede bir fenomene dönüşüyor. Gece yaşadığı bu sanal hayat ona çok iyi hissettirse de bir süre sonra talihsiz bir dizi olan Kim’in hayatını altüst ediyor. 

Business Proposal | IMDB’si: 8.1 

TürKomedi, Dram, Romantik
Bölüm12
OyuncularAhn Hyo-Seop – Se-Jeong Kim – Seol In-ah

Kore dizileri romantik komedi konusunda oldukça başarılı. Business Proposal, bir patron ve çalışan arasındaki ilişkinin bir anda değişmesini ve profesyonel yaşamdan romantik bir seviyeye geçmesini anlatıyor. 

Büyükbabası tarafından evlenmeye zorlanan bir adam, artık yeni randevulara çıkmamak için sıradaki kör randevusuyla evlenmeye karar verir. Ha-ri ise arkadaşı Jin’in yerine geçerek randevuya gitmeyi kabul eder ve bu randevuda adamı kendinden soğutmayı planlar. Fakat bir anda karşısında patronunu görünce ve patronu ona evlenme teklif edince işler karışır.

Reply 1988 | IMDB’si: 9.2

TürKomedi, Dram, Aile
Bölüm20
OyuncularLee Hyeri, Go Kyung-pyo, Ryu Jun-Yeol

Zamanda bir yolculuğa ne dersiniz? 80’lerin sonunda Türkiye nasıldı biliyoruz ancak Kore hakkında çok fikrimiz yok. İşte bu dizi bizi o dönemin Kore’sine götürüyor. 

Beş arkadaş ve onların aileleri etrafında dönen hikaye, farklı karakterlere sahip çocukların maceralarıyla birlikte dönemin müzikleri ve modasına da değiniyor. 

Kingdom | IMDB’si: 8.3

TürAksiyon, Dram, Korku
Bölüm12
OyuncularJu Ji-hoon, Bae Doona, Kim Sungkyu

Kore dizileri arasında genellikle romantik yapımlar öne çıksa da korku yapımları da önemli bir yer kaplıyor. Bu yapımlar elbette her zaman günlük hayatı ele almıyor. Sırada, kraliyet ailesini anlatan bir dizi var. 

Krallıklardan en zor dönemler yönetimin değiştiği zamanlar olabilir. Kralın hastalığı bir yandan ülkeyi sarsmışken gizemli bir salgın da halkı tehdit etmeye başlar. Ülkenin güvenliği ve geleceği için tek umut ise veliaht prenstir. 

Couple on the Backtrack | IMDB’si: 8.2

TürDram, Fantezi, Romantik
Bölüm12
OyuncularJang Na-ra, Son Ho-joon, Jang Ki-yong

Yine bir Güney Kore dizisi, yine bir zamanda yolculuk! Bu kez yolculuğun nedeni ise aşkı yeniden bulmak!

Evli ve zamanla yıpranmış bir çift, artık hayatlarında mutsuzdur. Evliliklerinin sonuna geldiklerini düşünürken bir anda kendilerini ilk karşılaştıkları yıllara, üniversite zamanlarına dönerler. Burada hem aşkı hem de kendilerini yeniden keşfedecekler. 

Vagabond | IMDB: 8.1

TürAksiyon, Gizem, Gerilim
Bölüm16
OyuncularLee Seung-gi, Bae Suzy, Moon Jeong-Hee

Sıradan bir adam yaşadıklarından sonra çok tehlikeli bir görevi başarıyla atlatabilir mi? Dublör olarak çalışan Cha Dal Geon, tam da bu işe soyunuyor.

Yeğeni ile ilgilenen Cha Dal Geon, beklenmedik bir uçak kazasında yeğenini kaybediyor. Cenaze için Fas’a yolculuğuna çıkan adam, bu sırada yeğeninin son gönderdiği videoda bir gariplik fark ediyor. Uçak kazasının ardında başka şeyler olduğundan şüphelenen adam, bir istihbarat ajanıyla iş birliği yaparak bu olayı çözmeye çalışıyor. 

Something in the Rain | IMDB’si: 8.1

TürDram, Romantik
Bölüm16
OyuncularSon Ye-jin, Jung Hae-in, Joo Min-Kyung

Sıcacık bir romantik hikayeye ne dersiniz? 30’lu yaşlarında bir kadın ve genç bir erkeğin karşılaşması, büyük bir aşka dönüşüyor.

Bugüne kadar erkeklerle bir ilişki yaşamamış bir kadın, yıllar sonra en yakın erkek arkadaşının kardeşiyle karşılaşıyor. Bu buluşma, romantik bir aşk hikayesinin başlamasına neden oluyor. Sizce farklılıklar bu aşkın önünde durabilecek mi? 

Secret Garden | IMDB: 8.1 

TürKomedi, Dram, Fantastik
Bölüm20
OyuncularHa Ji-Won – Hyun Bin – Yoon Sang-Hyun

Netflix Kore dizileri listemizde son sırada oldukça eğlenceli bir içerik var. Klasik zengin adam-fakir kız hikayesi gibi görünse de bu dizi biraz farklı. Birbirine aşık olan bu iki gencin ruhları, tuhaf bir şekilde birbirlerinin bedenine gidiyor. Bir anda kendilerini alışık olmadıkları bir hayatta bulan çift, böylece aşık oldukları kişinin tüm sırlarını da öğrenmeye başlıyor. 

Kapak fotoğrafı: Unsplash | Riza Gabriela