Yeni Başlayacak 2022 Dizileri

Yeni Başlayacak 2022 Dizileri

Her alanda olduğu gibi dizi sektörü de yeni yıla hazırlanıyor. Haberi kulaktan kulağa yayılan ve uzun süredir beklenen pek çok dizi, yeni yılla birlikte seyircisiyle buluşacak. Yıllar geçtikçe bütçelerin de devasa rakamlara ulaşması, bu sene de seyircilerin görsel bir şölen yaşayacağının habercisi niteliğinde. İşte sizin için derlediğimiz yeni başlayacak 2022 dizileri listesi…

House of the Dragon

Belki de dizi tarihinin en sansasyonel yapımlarından olan Game of Thrones, 2019 yılında son sezonuyla birlikte final yapmıştı. Fakat usta yazar George R.R Martin’in yarattığı fantastik evrende hikayeler bitmiyor! 

Spin off olarak tasarlanan bu yeni dizi, bildiğimiz Game of Thrones dünyasının 300 yıl öncesini konu alıyor. Yazarın 2018 yılında kaleme aldığı Ateş ve Kan romanından uyarlanacak olan yapım, Game of Thrones evrenindeki en ünlü ailelerden olan Targaryenlerin tarihini anlatacak. Ejderhalar, taht kavgaları, komplolar ve daha nicelerine hazır olun.

HBO’nun yapımcılığını üstlendiği dizinin hangi tarihte yayınlanacağı kesin değil. Ancak yapımcılar dizinin 2022 dizileri arasında yer bulacağını taahhüt etti. 

The Lord of the Rings

Yeni Başlayacak 2022 Dizileri
Yeni başlayacak 2022 dizileri: LOTR

Fotoğraf: Paxillop

2022 dizileri arasında fantastik dünyaların öne çıkacağı söylenebilir. Bir diğer büyük usta J.R.R Tolkien’in kaleme aldığı, yönetmen Peter Jackson tarafından beyaz perdeye aktarılarak büyük başarılar elde eden The Lord of the Rings’in dizisi 2 Eylül 2022’de geliyor!

Amazon Prime için özel olarak üretilen dizi, daha şimdiden en yüksek bütçeye sahip yapımlar arasına girdi bile. 2017 yılından beri üstünde çalışılan yapımın 465 milyon dolardan daha fazla bir maliyeti olduğu düşünülüyor. 

Şimdilik dizinin konusu tam olarak belli değil. J.R.R Tolkien tarafından yazılan kitaplardaki hikayeleri direkt olarak işlemeyeceği, ancak yaratılan evrene saygılı bir şekilde paralel bir hikayeye sahip olacağını biliyoruz. Usta yazarın oğlu Christopher Tolkien de diziye danışmanlık yapıyor. Yapılan sızıntılara göre öğrenebildiğimiz en iyi bilgiler; hikayenin Hobbit hikayelerinden 1000 yıl öncesinde geçtiği ve ilk üçlemenin kahramanlarından Aragorn’un soyunu konu aldığı oldu. 

The Devil in the White City

Yeni Başlayacak 2022 Dizileri
Yeni başlayacak 2022 dizileri: The Devil in the White City

Görsel: CQ 

Usta yönetmen Martin Scorsese, bu sefer bir dizi için koltuğa geçiyor. Açlık Oyunları romanının yazarı Erik Larson tarafından senaryosu kaleme alınan dizide ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio da yer alıyor. Mini dizi tarzında tasarlanan yapım Hulu’da yayınlanacak.

The Devil in the White City’de 1893 yılında, Chicago’da işlenen seri cinayetler ve cinayetlerin ardındaki gizemi aydınlatmaya çalışan bir dedektif konu alınıyor. Alınan duyumlara göre ise Leonardo DiCaprio dizide seri katil Dr. H.H Holmes’u canlandıracak.

Dizi aslında bir film olarak tasarlanmıştı ve 2010’lu yıllardan beri geliştiriliyordu. Fakat bir türlü nihayete ermeyen yapım, yayın haklarını Hulu’nun almasıyla dizileştirildi. Eğer bir sorun çıkmazsa 2022 yılında yayında olması bekleniyor. 

How I Met Your Father

Unutulmaz sitcom dizisi How I Met Your Mother’ın uyarlaması olarak planlanan yapım, 18 Ocak 2022’de Hulu’da yayına giriyor. 

How I Met Your Father dizisinde oğluna babasıyla nasıl tanıştığını anlatan Sophie’nin hikayesine şahit oluyoruz. Dünyanın en canlı kentlerinden New York’ta, modern çağın getirdiği dijital ilişkilere adapte olmaya çalışan Sophie ve arkadaşları, hikaye boyunca hem kendilerini hem de gerçek aşkı bulmaya çalışacak. 

Dizinin resmi tanıtımında How I Met Your Mother’da Barney karakteriyle özdeşleşmiş “Wait for it” repliğinin kullanılması da gözlerden kaçmadı. 

1899

Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olan Dark’ın yapımcılarından yeni bir proje geliyor. Aynı Dark’ta olduğu gibi gizem ve bilim kurgunun bir arada ilerlediği dizi, 2022 dizileri arasında büyük ses getirecek gibi duruyor. 

Dizide 1899 yılında Amerika’ya doğru yola çıkan ve yolculuk sürecinde hayatları değişen Avrupalı göçmenlerin hikayesi konu ediliyor. Denizde seyahat eden farklı uluslardan göçmenler, açık denizde sürüklenen başka bir gemiyle karşılaşınca kabus gibi bir bilmecenin içinde kendilerini buluyor.

Dizinin henüz yayın tarihi belli olmasa da 2022 yılı içerisinde izleyici ile buluşacağı kesin.