Utku Yılmaz’dan Ocak Ayı İçin 3 Saç Bakım Ürünü Önerisi

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021

Kış tam da kapıyı çalmak üzereyken saçlarımızın nemlendirilmeye ve ilgiye en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerden birine girdiğimizi söyleyebiliriz. Hâl böyle olunca Utku Yılmaz’dan doğaya ve cildimize dost birkaç ürün tavsiyesi aldık. İşte karşınızda saç tipi fark etmeksizin kullanmaktan memnun kalacağınız üç ekolojik saç ürünü!

1) Baboon Zeytin Katı Şampuan


Fotoğraf: Localmakers

Her sabunun temiz ürün olmadığı bugünlerde, sabuna benzeyen fakat sabun olmayan Baboon katı şampuan sizlere doğa dostu ve cilt için faydalı bir deneyim sunuyor. Bu şampuan; tehlikeli, zehirli atıklardan uzak ve kuru bir yapıya sahip. İçinde su bulunmaması sayesinde sizlere, diğer şampuanlara göre daha uzun bir kullanım ömrü vadediyor. Tüm bu özelliklerine ek olarak eğer siz de katı şampuanı yeni deneyenlerdenseniz ve verdiği hisse alışmaya çalışıyorsanız Baboon katı şampuan tam da size göre! Yeni başlayanlar için ideal olan Baboon şampuan, alışık olduğunuz köpürme hissine ulaşmanızı sağlıyor.

2) Mediflora Katı Şampuan


Fotoğraf: Yukadükkan

Ülkemizde üretilen ilk katı şampuanın üreticisi olan Mediflora’nın katı ürünler konusunda uzman olduğunu söyleyebiliriz. Katı şampuan konusunda da oldukça iddialı bir Bodrum markası olan Mediflora katı şampuan, büyüklüğü sayesinde de oldukça uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün. Farklı cilt tiplerine hitap eden birden çok ürüne sahip bu markayı kullanmaya başlamak, karbon ayak izinizi azaltmaya yönelik attığınız ilk adım olabilir!

3) Mediflora Katı Saç Kremi

 

Katı ürünler üretmede oldukça girişimci olan Mediflora’nın ürettiği bir diğer ürünse katı saç kremi. Aslında katı şampuan kullanımının ardından saçlar yeterince yumuşak ve parlak oluyor fakat siz yine de saçlarınızın kreme ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız Mediflora saç kremini edinebilir ve saçlarınıza uygunluğu deneyebilirsiniz. Bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta; saçlarınızı iyice durulamanız gerekmesi. Saçlarınızı iyice durulamadığınız takdirde üründen memnun kalmayabilir, saçlarınızın sertleştiğini düşünebilirsiniz fakat aslında Mediflora saç kremi, ideal kullanımda saçlarınızı yumuşacık yapacak bir ürün!

Katı Ürün Avantajları


Fotoğraf: Baboon Natural

Bugün sizlere sunduğumuz üç ekolojik ürün, tamamıyla ülkemizde üretiliyor ve plastiksiz kargo ile tüketicilere iletiliyor. Üç ürünü tek bir değerlendirme çatısı altında ele almak gerekirse üçünün de katı formda olması onları birçok açıdan avantajlı konuma getiriyor. 

1) En temelde, katı bir ürün kullanmanın en büyük faydası, içinde su barındırmaması sayesinde ürünün kullanım ömrünün oldukça uzaması ve hatta geçen uzun süreye rağmen ürünlerde bozulma görülmemesi.

2) Likit ürünlerin seyahatlerde taşınma açısından problem çıkartmaları ve bavul içinde çokça yer kaplamaları yüzünden istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz olması. Hacmi sayesinde az yer kaplayan katı ürün kullanımına özen göstererek can sıkıcı ihtimallerin önüne geçebilirsiniz.

3) Katı formu sayesinde ambalaja ihtiyaç duymadan da postalanabilen bu ürünler sayesinde, plastiksiz gönderim hareketine katkıda bulunabilir ve karbon ayak izinizi azaltabilirsiniz!