Utku Yılmaz’dan 5 Ekolojik Ürün Önerisi

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Geçen haftalarda, sürdürülebilir yaşam üzerine çalışmalar yapan ve hepimizi zehirsiz bir hayat yaşamaya teşvik eden Utku Yılmaz’ın artık her ay beş favori ürünüyle PlumeMag’de olacağının müjdesini sizlere vermiştik. Bu vesileyle kendisine tavsiye ettiği beş ekolojik ürünü sorduk. Siz de zehirsiz ve ekolojik bir hayata adım atmak isteyenlerdenseniz Utku Hanımın beş ürün önerisine sizler için derlediğimiz bu yazıdan ulaşabilirsiniz. 

Mis Bahçe Nemlendirici Güneş Koruyucu Krem

Yaz mevsiminin bitmesi güneş kremi kullanmaya ara vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Sizler de dört mevsim güneş kremi kullanmaktan hoşlananlardansanız Mis Bahçe’nin nemlendirici güneş koruyucusunu tercih edebilirsiniz. Bu güneş kremini vücudunuzda, ellerinizde ve hatta yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kremin diğer zehirsiz güneş koruyucularından farkı şu: sürmesi ve temizlenmesi oldukça kolay. Çabasız bir şekilde yüzde dağılıyor ve zaman harcamadan en verimli performansı elde etmenizi sağlıyor. Kullanımının kolay olmasının yanında makyaj bazı olarak da tercih edebileceğiniz bir ürün. Pigmentasyon dolayısıyla bu ürünü makyaj bazı olarak kullandığınızda renklerin daha net ve kalıcı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Sizler de birden fazla ürünü aynı anda yüzünüzde taşımaktan hoşlanmıyorsanız, Mis Bahçe’nin güneş koruyucu kremine bir şans vermelisiniz. Bu ürünü Mis Bahçe’nin asıl yeri olan Ayvalık’tan alabilir, internetten sipariş edebilir ya da İstanbul Kadıköy’de bulunan bazı mağazalardan satın alabilirsiniz.

Atölye Patika Cadı Kazanı Acılı Ovma

Gerilen kaslarınıza oldukça iyi gelecek acılı ovmanın kullanımı da oldukça kolay. Kas gevşetici olarak kullanabileceğiniz ovmayı temiz ellerinizle vücudunuza uyguluyor ve sonrasında ince bir havluyla, ovmayı uyguladığınız bölgenin üstünü kapatıyorsunuz. İki üç dakika içinde etkilerini hissetmeye başlayacağınız ovma, mentol içerdiğinden vücudunuzda hafif bir karıncalanma hissetmenize neden oluyor. Bu karıncalanma kaslarınız gevşemeye başladığı anlamına geliyor. Atölye Patika’nın yeri de Ayvalık’ta, eğer yolunuz düşerse buraya uğrayabilir ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayvalık’a hiç yolunu düşmeyenlerdenseniz üzülmenize hiç gerek yok çünkü Patika, internet üzerinden de satış yapıyor, üstelik ürünleri de plastiksiz kargoyla gönderiyorlar!

Mediflora Katı Deodorant

Zehirsiz yaşam ürünlerine yeni geçiş yapıyorsanız başlangıç adımı için katı deodorant uygun bir seçenek olabilir. Bu katı formdaki ürünler sıkıştırılmış olduklarından likit ürünlere göre çok daha uzun süre kullanılabilirler. Önceleri katı olmaları ilginç hissettirse de kullandıkça diğer ürünlerden hiçbir eksik yanları olmadığını göreceksiniz. Hepinizin aklına kıyafette lekelenme problemi geldiğini duyar gibiyiz. Bu ürünler zehirsiz olduklarından lekelenme gibi problemler yaratmıyorlar. Kullanımı çok kolay olan bu ürün, duştan çıktığınızda temiz cildinize uygulanmalı. Unisex bir ürün olması dolayısıyla herkesin tercih edebileceği bir deodorant. Abartılı veya parfümlü bir kokusu yok, duştan sonra kullandığınızda bir tam gün sizi idare edebilecek bir ürün. Üstelik seyahatlerde yanınızda taşımak için birebir çünkü katı formda! Artık uçağa binerken deodorantınız likit ürün olmadığından endişelenmenize gerek yok. Bodrum’da yer alan Mediflora dükkanına gelerek bu ürünü satın alabilir ya da internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Ekolojik Dönüşüm Bakır Dil Temizleyici

Bazı nedenlerden dolayı çelik dil temizleyiciler diğerlerine göre daha yaygın olarak tercih ediliyor. Fakat bakır dil temizleyicisinin çelik olanlara göre çok daha büyük avantajları var. Üretiminden tüketimine kadar doğaya saygılı ve geri dönüştürülebilir bir ürün. Üstelik bu ürünün %100 bakır olduğunu da mutlaka vurgulamak gerekiyor çünkü diğer bakır olarak geçen ürünler bakır kaplama oluyor ve içinde diğer bazı metalleri de barındırıyor. “Bakır ürün kararır mı?” sorusu aklınızı kurcalıyorsa bunu kendinize dert edinmenize gerek yok. Ürün, ıslak bırakılmazsa %100 bakırdan üretildiğinden kararma gibi bir durum söz konusu olmuyor. Siz de dil temizleme alışkanlığına sahip olanlardansanız bu ürünü deneyerek farkı hissedebilirsiniz. Üstelik ürünü Ekolojik Dönüşüm’ün web sitesinden sipariş verebildiğinizden ürüne ulaşmak da çok kolay.

Otama Diş Macunu

Dil temizleyicisinin ardından diş macunu önermeden olmazdı. İlk etapta diş macununuzu değiştirirken zorlanabilirsiniz, bu çok normal. Bazı zehirsiz diş macunları köpürmediklerinden sizlere alışkın olmadığınız bir his yaşatıyor olabilir fakat zehirsiz bir ürünle ağız temizliğinizi yapmaya alıştığınızda eskiden kullandığınız ürünlerden farkını anlayacaksınız. “Ben köpürtmeden yapamam!” diyenlerdenseniz, tablet diş macunlarını da deneyebilirsiniz. Otama macunun kullanımı da oldukça kolay: Diş fırçanızı ıslatmadan diş macuna daldırır ve az miktarda macunu fırçanıza alarak kullanırsanız ürünün diğerlerinden farkını net bir şekilde hissedeceksiniz. Üstelik Otama diş macunu cam kavanoz içinde sizlere sunuluyor ve plastiksiz kargoyla evlerinize ulaştırılıyor.