İstanbul’un En İyi Vegan Restoranları

İstanbul’un En İyi Vegan Restoranları

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021

Bu içeriğimizde iki farklı hedef kitleye odaklanmak istedik. Birincisi, halihazırda vegan olan ve İstanbul’da en iyi vegan restoranlar hangileri diye merak edenler. İkincisi ise vegan olma niyeti bulunan ve vegan yemekler nerede yenir sorusuna yanıt arayanlar. Eğer ilk kısımdaysanız en iyi vegan restoranlar listemizdeki bazı işletmeleri zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak ikinci kısımdaysanız size harika bir haberimiz var: İstanbul vegan restoranlar bakımından artık neredeyse bir gastronomi cenneti! O halde lafı fazla uzatmadan İstanbul’un en iyi vegan restoranları listemize geçelim…

İyi Lokanta (Paket Servis) | Sapphire AVM

İstanbul’un En İyi Vegan Restoranları
İstanbul’un en iyi vegan restoranları: İyi Lokanta

Adres: Emniyetevleri Eski Büyükdere Cd. 1-1 34415 Kâğıthane/İstanbul

Instagram: @iyilokanta

Yalnızca paket servis, %100 vegan mutfak ve muhteşem lezzetler… Yalnızca birkaç kelimede İyi Lokanta’yı bu şekilde tanımlayabiliriz. Kağıthane ilçesindeki Sapphire AVM içerisinde bulunan işletme, sadece paket servisle hizmet vermesine rağmen İstanbul’un en iyi vegan restoranları arasında sayılıyor. Dönemsel olarak değişen menüde ise iki şey sabit: Lezzet ve vegan malzemeler!

Mahatma | Kadıköy

İstanbul vegan restoranları
İstanbul’un en iyi vegan restoranları: Mahatma Cafe

Adres: Rasimpaşa Mahallesi Karakolhane Caddesi Macit Erbudak Sk. No: 50/A Kadıköy/İstanbul

Instagram: @mahatmaacafe

Kadıköy vegan restoran arayışında olanlar için seçenek bol! Fakat bu seçenekler arasında en fazla öne çıkanlardan birini Mahatma oluşturuyor. Kadıköy Yeldeğirmeni’nde yer alan mekan, bölgenin en iyi vegan ve vejetaryen restoranları arasında. Menüsündeki lezzetlerde %100 vegan ve %100 mevsiminde ürünleri kullanan Mahatma Cafe, köfteden dürüme, humustan kurabiyeye kadar çok geniş bir lezzet skalasına sahip.

Veganİstanbul | Taksim

İstanbul vegan restoranları
İstanbul’un en iyi vegan restoranları: Veganİstanbul

Adres: Firuzağa Mah. Türkgücü Cad. No:51/A Cihangir Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @vegan_istanbul

İstanbul vegan restoranlar listesinde rotamızı yeniden Taksim’e çevirelim ve isminden de anlaşılacağı üzere İstanbul’da vegan yemek arayan herkesin ilk göz atacağı yerlerden biri olan Veganİstanbul’a uzanalım. Taksim Cihangir’de yer alan Veganİstanbul, hem vegan restoran hem de organik vegan market olarak hizmet veriyor. Vegan kahvaltı tabağından zeytinyağlılara, birbirinden lezzetli salatalardan vegan döner çeşitlerine kadar çok sayıda lezzeti bir arada sunan Veganİstanbul, İstanbul’un en iyi vegan restoranları arasında yer almayı kesinlikle hak ediyor.

Tahin | Kadıköy

İstanbul vegan restoranları
İstanbul’un en iyi vegan restoranları: Tahin Kadıköy

Adres: Caferağa, Caferağa mah. Dr. Esat Işık cad, Dalga Sk. No:2/A, 34000 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @tahintr

İstanbul’da vegan restoran arayışında bir oraya bir buraya gitmekten yorulmadıysanız tekrar Kadıköy’e doğru yol alabiliriz. Kadıköy’ün en iyi restoranları arasında gösterilen Tahin, aslında %100 vegan bir işletme değil. Ancak Lübnan mutfağı ve özellikle falafel çeşitlerine ağırlık veren mekan, vegan lezzetler konusunda oldukça iddialı. Birbirinden lezzetli falafel tabaklarını ve mekanın muhteşem humusunu mutlaka denemelisiniz.

BiNevi Deli | Etiler

İstanbul vegan restoranları BiNevi Deli
İstanbul’un en iyi vegan restoranları: BiNevi Deli

Adres: Etiler, Bahtiyar Sk. 10-1, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Instagram: @binevideli

Fine dining bir vegan restoran arayışındaysanız yolumuzu Etiler’e çevirmenin zamanı gelmiş demektir. İstanbul vegan restoranlar içerisinde en ünlü mekanlardan biri olan BiNevi Deli, vegan mutfağını yaratıcılıkla birleştirerek pek de eşi benzeri olmayan lezzetler ortaya çıkarıyor. Paket servis hizmeti de veren mekana mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz!

Community Kitchen | Balat

İstanbul’un En İyi Vegan Restoranları
İstanbul’un en iyi vegan restoranları: Community Kitchen

Adres: Balat Lavanta Sk. No:14 34087 Fatih/İstanbul

Instagram: @community_kitchen

Taksim ve Kadıköy’ün en iyi vegan restoranları hakkında yeterince bilgi aldığımıza göre finali alternatif bir semtle, Balat’la yapalım. Fatih’e bağlı Balat semtinde hizmet veren Community Kitchen yalnızca %100 vegan menüye sahip olmasıyla değil, oldukça samimi ve sıcak ortamıyla da ilgi çekiyor. Hatta vegan olmasanız dahi Community Kitchen’da keyifli vakit geçireceğinizin garantisini verebiliriz. Özellikle vegan döner çeşitleri oldukça meşhur olan mekanda tatlı çeşitlerini denemeyi de unutmayın!