yerli mobil oyun onerileri

Yerli Mobil Oyunlar Arasında Öne Çıkan 5 Oyun

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Peak Games ve Gram Games gibi yerli oyun şirketlerinin dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga tarafından satın alınması, Türkiye’deki oyun sektörünün uluslararası ölçekte tanınmasını sağlıyor. Daha küçük çaplı oyun geliştiriciler ise kendilerini geliştirmeye devam ederek farklı türlerde birçok oyun sunuyor.

Daha önce yerli mobil oyunlar arasında minimalist tasarımlarıyla dikkat çeken bulmaca oyunlarını yazmıştık. Bu yazıda ise yelpazemizi biraz daha geniş tuttuk. İşte son yıllarda yerli mobil oyunlar arasında öne çıkan uygulamalar…

ODDMAR

Oddmar Game

Macera türünde bir platform oyunu olan Oddmar, ilhamını İskandinav mitolojisinden alıyor. Elle çizilmiş olmasıyla hayranlık uyandıran oyunda farklı temalarda 24 bölüm bulunuyor. 2018’de Apple Design Award kazanan ve kusursuz kontrol mekanikleriyle başarısını katlayan Oddmar, en başarılı bağımsız yerli oyunlardan bir tanesi.

IOS için İndir

Andriod için İndir

RECONTACT ISTANBUL

recontact 1

Kendini sinematografik bulmaca oyunu olarak tanımlayan Recontact Istanbul, İstanbul sokaklarında geçen interaktif bir mobil oyun. Üstelik Fikret Kuşkan gibi tanınmış oyuncularla çalışılmış ve oyunun senaryo danışmanlığını da yazar Ahmet Ümit üstlenmiş. İlk oyunun ardından Eyes of Sky adıyla devamı da çıkan bu sıra dışı mobil oyun gizemli bir maceraya davet ediyor.

IOS için İndir

Android için İndir

SWORD OF XOLAN

swordofxolan

Kimi oyuncuları atari günlerine ışınlayacak olan Sword of Xolan, Pixel-art tasarıma sahip başarılı bir platform oyunu. Oyunda macerasına eşlik edeceğiniz Xolan ise adalet için savaşan cesur bir savaşçı. Sword of Xolan, mobil oyun dünyasında geniş çapta dikkat çeken ilk yerli mobil oyunlar arasında yer alıyor.

IOS için indir

Android için İndir

NEWTON – GRAVITY PUZZLE

newton

Yer çekimini kontrol ederek topu hedefe ulaştırmaya çalıştığınız Newton – Gravity Puzzle, stratejik bulmaca oyunları arasında yer alıyor. Birbirinden zorlu 90 seviyeye sahip oyunda 11 farklı dil seçeneği bulunuyor. Özgün bölümleri ve farklı mekanikleriyle reflekslerinizi geliştirebileceğiniz eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor.

IOS için indir

BIT QUAKE

bitquake

Bit Quake, hem telefonda hem de PC’de oynanabilen hızlı tempolu bir platform oyunu. Ekipmanınızı güçlendirerek robotları yok ettiğiniz oyun, retro grafikleriyle nostaljik bir hava yaratıyor. Bölüm sonu canavarları da bu etkiyi artırıyor.

IOS için indir