anagorsel

Minimalist Tasarımlarıyla Öne Çıkan 5 Yerli Mobil Oyun

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Karantina sürecindeki dijitalleşme eğilimi, mobil oyunlara artan ilgiyle de kendisini gösteriyor. Yapılan araştırmalar evde daha çok vakit geçirmeye başladığımız son aylarda mobil cihaz kullanımının arttığını, 900 milyona yakın uygulamanın da telefonlara indirildiğini söylüyor.

Peak Games’in başarısıyla kendinden söz ettiren Türk oyun sektörü ise büyük şirketlerin yanında, bağımsız oyun geliştiricilerin tasarladığı oyunlarla da dikkat çekiyor. Biz de size bu oyunlar arasından minimalist tasarımlarıyla öne çıkan beş bulmaca oyununu tanıtmak istedik.

VOİ

voi

Siyah ve beyazdan oluşan dünyasıyla sizi kendisine bağlayacak zeka oyunu Voi, çözmeniz gereken 88 yaratıcı bölüm içeriyor. Oyunun mantığı ise 1’le 1’in toplamının 0 olması, bunun sonucunda da siyahla siyahın toplamının beyaz etmesi şeklinde anlatılıyor. Kafanız karıştı mı? O zaman çözmek için oyunu aşağıdaki linkten telefonunuza indirebilirsiniz.

iOS: ​https://apps.apple.com/us/app/voi/id1110376793

MOTİF.

motif

Yerli minimalist bulmaca oyunları arasında sanatsal unsurlarıyla dikkat çeken Motif, rahatlatıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Oyunda size verilen parçaları kullanarak her bölümde istenen motifi oluşturmanız bekleniyor. İki yüzden fazla seviyeye sahip oyunu ailece oynayabilir, parçaları simetrik bir şekilde yerleştirmeye çalışırken keyifli zaman geçirebilirsiniz.

iOS:​https://apps.apple.com/tr/app/motif/id1208348913

FOUR PLUS

fourplus

Apple tarafından öne çıkartılan ve Günün Oyunu seçilen Four Plus, iki yüz bine yakın oyuncuya ulaşmış bulunuyor. Hem iOS hem de Android platformlarından ücretsiz olarak indirebileceğiniz oyun, popüler 2048 oyununu hatırlatıyor. Oyunda dikey ve yatay çizgileri bir araya getirerek artılar elde ediyor ve patlatıyorsunuz. Ancak karşınıza çıkabilecek çarpıları da unutmamanız gerekiyor. Rahatlatıcı bir puzzle deneyimi için oyunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

iOS:​​https://apps.apple.com/tr/app/four-plus/id1367913298

Android:​​https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hof.fourplus

LOGİ

logi

Zihin açıcı bir başka yerli bulmaca oyunu da topu hedefe ulaştırmaya çalıştığınız Logi. Zarif minimal tasarımları ve dingin müzikleriyle birbirinden zor 100 bölüme sahip oyun, mantık

sınırlarını zorluyor. En popüler yerli mobil oyunlardan biri olan Logi’yi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

iOS: ​https://apps.apple.com/us/app/logi/id1397173114

HOCUS

hocus

Apple’ın Günün Oyunu olarak seçtiği ve bulmaca oyunları arasında üst sıralarda yer alan Hocus’ta, kırmızı bir küpü hareket ettirerek hedefe ulaştırmanız gerekiyor. Elbette, Escher esintili geometrik tasarımlarla bu o kadar kolay olmuyor. Rusya’dan Güney Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyada oynanan yerli oyunlarımızdan Hocus, kafa yormanız gereken 120 bölümden oluşuyor.

iOS: ​https://apps.apple.com/us/app/hocus/id1030548464