Glamping Rotaları

Türkiye’deki Glamping Rotaları

Yeni normal, yeni tatil trendlerini de beraberinde getirdi. Pandemi dönemi öncesi yavaş yavaş duymaya başladığımız, mevcut koşulların gereklilikleri sayesinde ise önemli bir tatil trendi haline gelen glamping, ülkemizde de oldukça yaygın. Türkiye’nin birçok noktası, farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eden glamping tesislerine ev sahipliği yapıyor. Her biri temelde doğayla baş başa ve aynı zamanda konforlu bir tatil vadetmesine rağmen hayal ettiğiniz gibi bir deneyim yaşamak için bu tesisler arasından doğru rotayı seçmeniz gerekiyor. İşte Türkiye’deki glamping rotaları…

Campo Portakal – Çıralı (Antalya)

Campo Portakal Glamping

“Eco Glamping” mottosuyla faaliyet gösteren Campo Portakal, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı mevkisinde faaliyet gösteriyor. Adından da anlaşılacağı üzere portakal ağaçları çevresinde kurulu bir kamp alanı sunan tesis, Büyük Çadır, Safari Çadırı, Bedevi Çadırı ve Bell Çadırı gibi farklı konaklama alternatifleri sunuyor. Campo Portakal Olimpos Plajı, Likya Yolu ve Chimaera Dağı gibi önemli cazibe merkezlerine de yakın bir konumda bulunması sayesinde misafirlerine eğlenceli bir glamping deneyimi vadediyor.

www.campoportakal.com

Bonjuk Bay – Marmaris

Bonjuk Bay Glamping

Marmaris’in merkezine arabayla yalnızca 25 dakika uzaklıkta bulunan Bonjuk Bay, glamping dendiğinde ülkemizde ilk akla gelen yerlerden bir tanesi. Tesisin yalnızca fotoğraflarına bakmak bile insanın huzurla dolması için yeterli oluyor. Oldukça lüks şekilde dekore edilen Afrika Safari Çadırı’nın yanı sıra taş evler ve bungalovlarla da hizmet veren Bonjuk Bay, organik lezzetlerle dolu mutfağı ve tesis içerisinde sıklıkla düzenlediği workshop’larla unutulmaz bir tatilin kapılarını aralıyor.

www.bonjukbay.com

Avalon Steppes – Kayaköy (Muğla)

Avalon Steppes Glamping

Avalon Steppes, Türkiye’de faaliyete geçen ilk glamping tesislerinden bir tanesi. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Kayaköy bölgesinde yer alan tesis, masal gibi bir tatil için ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunuyor. Evlilik teklifi, nişan ve hatta düğün gibi organizasyonlar için de sıklıkla tercih edilen Avalon Steppes, misafirlerine oldukça lüks çadırlarda konaklama imkanı sunuyor.

www.instagram.com/avalonsteppes

Mona Camp – Sığacık (İzmir)

Mona Camp Glamping

İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık bölgesinde yer alan Mona Camp, glamping aktivitesi için tercih edebileceğiniz ideal rotalardan bir tanesi. Teos Antik Kenti’ne yaklaşık 15 dakika uzaklıkta konumlanan tesiste, glamping çadırlarının yanı sıra karavanlarda konaklama imkanı da sunuluyor. Bölgenin kendine özgü zeytin ağaçları arasında huzur dolu bir tatil geçirmek isterseniz Mona Camp’i tercih edebilirsiniz.

www.monacamp.com

Perdue – Faralya (Muğla)

Perdue Glamping

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Baba Dağı’nın eteklerinde yer alan Perdue, glamping aktivitesini adeta bir üst noktaya taşıyor. Konaklama açısından üç farklı süit seçeneği sunan tesis, denize sıfır konumuyla misafirlerini olağanüstü bir deneyime davet ediyor. Balayı veya yıldönümü gibi kutlamalar için ideal bir rota olarak dikkat çeken Perdue, restoranında sunduğu yöresel lezzetler ve misafirleri için hazırladığı birbirinden eğlenceli aktivitelerle tatilinizin her bir anını unutulmaz kılmaya oldukça kararlı görünüyor.

www.perdue.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir