Su İçmeyi Unutma, Eğlenceyi Bırakma! #DrinkMoreWater

Su İçmeyi Unutma, Eğlenceyi Bırakma! #DrinkMoreWater

Güncelleme Tarihi: 8 Ekim 2023

Güzel şeyler hep kısa mı sürer? Her zaman değil! 

Dostlarınızla bir araya geldiğiniz, keyif ve eğlence dolu bir gecenin yarıda kalmaması için bazen tek yapmanız gereken biraz su içmek olabilir! Üstelik gece eğlencelerinde su içmeyi ihmal etmemek, yalnızca o geceyi değil ertesi günü de kurtarabilir! İşte Pernod Ricard ve Erasmus Student Network iş birliğinde ortaya çıkan Responsible Party organizasyonu da tam olarak bunu söylüyor: 

#DrinkMoreWater yani Daha Fazla Su İç!

Responsible Party Nedir?

Pernod Ricard Responsible Party DrinkMoreWater
Responsible Party

Responsible Party, dünyaca ünlü alkollü içecek üreticisi Pernod Ricard ve Erasmus Öğrenci Değişim Programı iş birliğinde ortaya çıkan bir organizasyon. Platform, ‘binge drinking’ adı verilen ve Türkçeye “aşırı alkol tüketimi” olarak çevrilebilecek davranışla mücadele etmeyi hedefliyor. Ancak tüm bunları yaparken “party” unsurunu da asla göz ardı etmiyor. Yani amaç eğlenceden vazgeçmek değil, eğlenceyi ve keyifli anları çok daha sorumlu bir şekilde, kontrolü kaybetmeden sürdürebilmek.

Su İçmek İçin Susamayı Bekleme!

Pernod Ricard Responsible Party DrinkMoreWater
Pernod Ricard Responsible Party #DrinkMoreWater

Responsible Party’nin son dönemde gençlere ve yetişkinlere çok daha sorumlu bir eğlence hayatı sağlamak adına gerçekleştirdiği iletişim çalışmalarının başında #DrinkMoreWater kampanyası geliyor. Vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından biri olan su, neredeyse her organımız için olmazsa olmaz. Keyifli ruh halleri için sağlıklı bir vücudun varlığı da çok önemli. O halde eğlenceyi yarıda bırakmamak, dostlarımızla ya da sevdiklerimizle geçirdiğimiz sosyallaşme anlarını keyifle uzatabilmek için yapmamız gereken şey çok basit: Masamızda her daim bir bardak su bulundurmak ve arada sırada elimizi o su bardağına uzatmak!

Su İçmenin Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Su İçmeyi Unutma, Eğlenceyi Bırakma! #DrinkMoreWater
Pernod Ricard Responsible Party #DrinkMoreWater

Sağlıklı yaşam için tıp dünyasında farklı yaklaşımlara rastlamak mümkün. Ancak neredeyse herkesin mutabık olduğu konulardan bir tanesi su içmenin vücut sağlığı için çok yararlı olduğu yönünde. 

Yaş, cinsiyet, bünye ve sağlık durumuna göre değişmekle birlikte genellikle uzmanlar, her gün ortalama 2.5-3 litre su içilmesi gerektiğini belirtiyor.*

Su içmenin vücudumuza sağladığı temel faydalar ise şu şekilde:

  • Su içmek, kan hacmini artırıyor ve bu sayede vücudunuzdaki oksijen organlarınıza hızlı bir şekilde taşınabiliyor.
  • Sindirim sistemlerindeki organların daha efektif bir şekilde çalışmasına yarar sağlıyor.
  • Stresi azaltıyor.
  • Ödem atılmasını sağlayarak vücudun kendini yenilemesini artırıyor.
  • Vücut ısısını dengeliyor.
  • Böbrek sağlığına fayda sağlıyor.

Tüm bunların haricinde gece eğlenceleri sırasında su içmek, hem o gece daha iyi hissetmenize hem de ertesi gün çok daha sağlıklı bir şekilde güne başlamanıza imkan tanıyor.

*Vücudunuza göre günlük su içme miktarınızı belirlemek için mutlaka doktorunuza danışınız.

Pernod Ricard’dan #DrinkMoreWater Kampanyası!

Su İçmeyi Unutma, Eğlenceyi Bırakma! #DrinkMoreWater
Pernod Ricard Responsible Party #DrinkMoreWater

Dünyaca ünlü alkollü içecek üreticisi Pernod Ricard, Responsible Party organizasyonuyla birlikte #DrinkMoreWater kampanyasını sürdürüyor. Eğlenceli anların yarıda kalmaması, sosyalleşme aktivitelerinin iyi hissedilen anlarla buluşması için yürütülen proje; gençlere, yetişkinlere ya da eğlenmeyi seven herkese su içmenin önemini hatırlatıyor.

Responsible Party organizasyonuyla bugüne kadar 33 farklı ülkeden 450 binden fazla kişiye ulaşan Pernod Ricard, 2030 yılından önce tam 1 milyon kişiye ulaşmayı taahhüt ediyor! 

Bu yazıyı okuduğunuza göre size ulaştı bile! O halde hep birlikte daha çok su tüketmeye ve su içmeyi unutmamaya söz verelim mi?