sihirli degneginizi sakladiginiz yerden cikarin

Sihirli Değneğinizi Sakladığınız Yerden Çıkarın!

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Hepimiz zor bir süreç ile yüzleştik, kendimizce sınavlardan geçtik. Geçmeye de devam ediyoruz. Ben bu sürecin hediyelerinin olduğuna inananlardanım.  O yüzden gerçekten içime döndüm. Dışıma çıktım, kendime baktım. Sustum, iç sesimi susturdum. Bıraktım, teslim oldum, olabildiğince akışta kaldım. Lafta değil, gerçekten bunları yaptım, yapabildim. Nasıl mı? Çok basit ve bence mucizevi bir teknik ile. Zor olanın değerli olduğuna inanarak yetiştirilen bir toplumda ilk defa kolay bir şeye inandım, kolaylığı seçtim. Hakikatten de çok daha eğlenceli, neşeli ve katkı dolu oldu. Resmen bir sihirli değnek değmiş gibi hissettim hem de böyle bir dönemde. Üstelik değnek de benimmiş, sadece kendimden saklamışım.

Daha fazla uzatmadan; ben yaptıysam, faydalandıysam, katkı aldıysam neden başkaları da bunu öğrenmesin dedim ve benim bu dönüşüm yolculuğuma destek sağlayan ve bana tüm olasılık kapılarının anahtarlarının bende olduğunu hatırlatan ACCESS CONSCIOUSNESS Eğitmeni ve Kolaylaştırıcısı kuzenim Özlem Dölek ile bir röportaj yaptım.

Siz de bu röportajı okuduktan sonra kendi hayatınızı kolaylıkla yaratmayı seçer misiniz?

Eğer seçtiyseniz, şimdiden mucizeleriniz kutlu olsun!

Yaşamımın Neye Benzemesini İsterdim?

Yaşamımın Neye Benzemesini İsterdim?
Fotoğraf Eugenia Maximova

Hayatınızda karşına çıkan şeyleri kabul etmeye ve buna açık olmaya ne kadar gönüllüsünüz?

Ağzınızdan çıkan her kelimenin bir enerjisi var. Biz nasıl talep edip sorarsak, evrende o şekilde organize oluyor ve bize geri dönüyor. Negatif düşünen bir bilinçaltına sahipseniz zaten olumlu düşünemezsiniz. Bilinçaltımızda zaman kavramı yok. 20 yıl önce bir şey yaşamış olsanız bile şu an gibi hissedip onu referans noktası alıp, kararlarımız öyle verebiliyoruz.  Access’te sorulara cevap aramazsınız, soruyu sorarsınız ve kendinizi akışa bırakırsınız.

 

Ozlem Dolek 1

Özlem Dölek / Uluslararası ACCESS CONSCIOUSNESS Eğitmeni ve Kolaylaştırıcısı

Access Conscıousness nedir? Sistemden kısaca bahsedebilir misin?

Access Consciosuness (Bilince Erişim Sistemi), 1990’da Amerika’da Gary Douglas tarafından kurulan ve Dr. Dain Heer’ın katkılarıyla geliştirilen; hayatımızda daha çok berraklık, kolaylık, neşe, ihtişam ve bilinç yaratmak üzere tasarlanmış bir dizi araçlar ve süreçlerden oluşur.

Hayatımızın her alanında an’da kalabilmemizi ve farkında olmamızı sağlar. Access’in hedefi “İnsanların bildiklerini bilmeleri konusunda” güçlendirmektir.

Access Consciousness’ın temel eğitimi ACCESS THE BARS’tır. Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz; duygularımız, düşüncelerimiz, hislerimiz, inançlarımız, kararlarımız, yargılarımız beynimizde depolanarak bir elektrik yükü oluştururlar. Bu elektrik yükü; hayaller, farkındalık, para, kontrol, yaratıcılık, cinsellik gibi başımızda yer alan 32 adet BARS adını verdiğimiz enerji noktasında depolanır. Access Bars bilinçaltı temizleme çalışması ile bu noktalara hafifçe dokunularak o alanlarda kilitli olan enerjiyi temizlenip, manyetik alan serbest bırakılır. Bu noktalardaki enerji birikiminin serbest bırakılması ile şimdiye kadar bizi kısıtlayan ve kısır döngüye alan, parayla, ilişkilerinizle, başarılı olmakla, mutlu olmakla, cinsellikle, yaşamla, kendiniz olmakla ilgili tüm blokajlardan özgürleşirsiniz ve böylece yaşamınızın akışı değişir.

Bu uygulamayı bilgisayarınızın çöp kutusunda sakladığınız ancak bir türlü silemediğiniz, sizin önünüzü tıkayan sizi bloke eden veya yavaşlatan dosyaların silinerek rahatlamanızı sağlamaya çalışan bir sistem gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede uzun zamandır sizi bloke eden ayağınızda bir pranga gibi yürümenizi yavaşlatan kendinizi yorgun ve hep mücadele içinde bırakan sizi kısıtlayan, sınırlayan, engelleyen, korkularınızdan, endişelerinizden ve yargılarınızdan kurtulursunuz.

Access Bars’ın diğer yöntemlerden farkı nedir?

Access bilince erişim çalışmasının diğer tekniklerden farkı; diğer yöntemler gibi tek tek geçmiş olaylar ve hatıralarla ilgilenmemesi ve direkt olarak, merkezden, yani kendinizden yola çıkıp, tümden gelen iç gücümüzü fark ettirmesi ve bu merkezi dışarıya doğru yaymayı amaçlamasıdır. Minimum efor, tam akış, ve bilinçlilik sağlamak, bu sistemin özelliğidir.

Hayatımıza hangi alanlarda ne gibi katkılar sağlar?

Access Bars, bugüne kadar tüm dünyada binlerce insana; uyku, sağlık, kilo, para, seks, ilişkiler, endişe, stres ve benzeri daha birçok konuda hayatlarını istedikleri yönde değiştirmelerine yardım etti. Bu tamamen kendiniz olmakla ilgili. Siz hayatınızın hangi alanını değiştirmeyi seçiyorsunuz?

Access size ne yapacağınızı ya da kim olduğunuzu söylemez. Access’te savunduğumuz şey bütün gücün kendinizde mevcut olduğudur. Amacımız, zaten bildiğiniz şeyleri bildiğinizi ortaya çıkartmak, doğduğunuzdan ve hatta anne karnından beri başka insanlardan alınan bakış açıları, inanç sistemleri ve yargılar yerine farkında olarak hayatı yaşamaya başlatmak ve gerçekte olduğunuz ama dış etkiler yüzünden kısıtladığınız bilinçli varlık olarak işlev göstermenizi sağlamaktır. Eğer hiçbir şey hakkında yargınız olmazsa tam farkındalığa erişmeye ve tamamıyla her şeyi olduğu gibi görmeye başlarsınız, olmasını istediğiniz veya olması gerektiği gibi değil.

Şu an çok garip bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemi nasıl değerlendiriyorsun. Hastalıklar, virüsler gibi durumlarda Accsess ne öneriyor?

Koronavirüs ve diğer tüm virüsler korkudan beslenirler. Korkunun frekansı 0-10 HZ arasındadır.  Korku frekansı sizi virüsün frekansına düşürür ve rezonansa sokarak enfeksiyonu başlatır. Eğer biz frekanslarımızı 50 – 100 HZ arasına yükseltirsek bize ulaşması imkansızlaşır. Önce tedbirlerimizi alıp, sonrasında enerji çalışmaları yaparak sağlayabiliriz. “Her gün hayatın tümü bana kolaylık, neşe, ihtişamla gelir” tılsımlı bir Accsess aracıdır. Günde 30 kez bunu söyleyebilirsiniz. Şükürler olsun, bundan çok daha sağlıklı nasıl olurum? Dersek de enerji alanımızı yükseltmiş oluruz.

Özellikle kadınların ilişkilerle ilgili çözmek istediği sorunlar oluyor. Bunun için pek çok yere danışıyoruz. Access ilişkilerimiz ile ilgili konularda ne öneriyor?

İlişkilerde, herkes kendini bir elmanın iki yarısı gibi tam ve bütün hissetmek istiyor. Kendini tam ve bütün hissetmenin bir partnerle olacağını sanıyor. Aslında bizler tam ve bütünüz. Biz kendimizi ne kadar tam ve bütün olarak kabul edersek, aşkta ve ilişkilerde de o kadar mutlu olacağız.

İlişkilerimiz de farkında olarak ya da olmayarak bir karar almış oluyoruz. “Aşk bana göre budur” diyoruz, tanımlıyoruz. İmkansızdır, yalandır, yoktur veya ben yetersizim, değersizim, sevilemem. Vermiş olduğumuz bu kararlar, sonuçlandırmalar bizim şu an ki mevcut aşk/ilişki gerçekliğimii yaratıyor. Karar verdiğimiz için hep o duyguları, durumları yaratacak kişileri hayatımıza çekiyoruz. Benzer benzeri çekiyor. İşte bu seanslarda siz bakış açılarınızı değiştirip, frekansınızı yükselttikçe, hayatınızda tam da talep ettiğiniz, seçtiğiniz gibi bir ilişki yaratıyorsunuz.

Yine özellikle kadınları ilgilendiren bir sorum olacak. Kilo problemi de Access ile çözülebiliyormuş. Bir teknik var mı? Ve önemlisi gerçekten işe yarıyor mu?

Evet. Gerçekten kendimizin ve en önemlisi de bedenlerimizin ne kadarını alıp kabul edebiliyoruz? Ne kadar çok yargımız var bedenlerimiz ile ilgili değil mi? Bilinçaltımızda ki bu yargı, karar, bakış açılarımızı da kilo olarak tutabiliyoruz bedenlerimizde. Diyet yaparak belli kiloları verebiliyoruz. Fakat dikkat ederseniz sonrasında hızlıca, katlanarak verdiğimiz kiloları geri alabiliyoruz. İdeal bedeninizde olmanıza engel neyi tutuyorsunuz, neye tutunuyorsunuz da bırakamıyorsun? (Ego, cimrilik, kıtlık, hep beklenti de olmak, korunma ihtiyacı, kendine güvenmeme, hep ben bilirim, kaybetme korkusu vs..) Ve istediğiniz bedene ulaşamıyorsunuz! Seans sırasında bu gibi bilinçaltı kodlarımız temizlediği için, kilo vermemiz de kendiliğinden kolaylaşıyor. Çünkü bedenimizi, kendimizi sevmeyi ve seçmeyi öğreniyoruz.

Senin bu eğitimi aldıktan sonra hayatınızda neler değişti?

Senin bu eğitimi aldıktan sonra hayatınızda neler değişti?
Fotoğraf / Jonathan Borba

En önemlisi ben değiştim. Hayattan daha fazla keyif almaya başladım. Şunu fark ettim ki; bakış açım değişip, özgürleştikçe ailem, çevrem herkes benimle beraber değişmeye başladı. Bu çok klişe gelecek ama Accsess gerçekten çok güçlü bir teknik.  Eskiden paraya, iş hayatıma, başarıya, ilişkilere dair keskin kararlarım vardı. Bana göre hayat zor olmalıydı ki, kazandığım para, ilişkim hayatımdaki her şey kalıcı olsun. Aşk zor olunca aşktı. Para aslanın ağzındaydı. Az ile yetinmeliydim. Böyle ilginç bakış açılarım vardı.

Access’te kolaylık vardı. Hayatın tümü bana kolaylık neşe ve ihtişamla geldi. Yaşadığım zor durumları bile anda kolaylıkla nasıl değiştirebildiğimi öğrendim. Seçim yapmayı, izin vermeyi, gönüllü olmayı, anda olmayı öğrendim. Kısa bir süre önce babamı kaybettim. Yaşadığım en büyük acının içindeki hediyelere bakabildim. O durumda bile hep sorular sorarak acımı hafiflettim.  Babamı onurlandırmak için daha büyük seçimler yaptım. Access aslında bana bir cevap vermedi sadece hayatımı nasıl oluşturmak istediğim ile ilgili sorular verdi. Ve bugüne kadar yapmış olduğum kısıtlamaları yok edecek araçlar verdi.

Accsess’i kimler yapabilir?

Access Counsicousness, herkesin kedine olan yolculuğudur. Hayatında mucizelere yer açmak isteyen herkes bu eğitim ve seansları alabilir.