gul hurgel

Gül Hürgel ile Evde Tek Başına

Güncelleme Tarihi: 2 Ekim 2021

Gül Hürgel, Türkiye’den dünya markası çıkabileceğinin ve bunda kişinin sahip olduğu hayal gücünün ve estetik referanslarının etkisinin ne kadar büyük olduğunun bir kanıtı.

Kendi elbise markasının feminen ve sofistike ruhunu ve elbiselerini aynı anda üzerinde taşıyabilen ve sanki başka bir dönemden bugünün dünyasına ışınlanmış gibi gizemli bir tarza sahip olan Gül Hürgel, bu hafta ‘’Evde Tek Başına’’ köşemizin konuğu.

Neredeyse Pandemi’nin tamamını evde geçiren gül Hürgel bu süreçte hem içsel yol kat etmiş hem de yeni showroom’un çalışmalarını gerçekleştirmiş.

Gerisini kendisinden dinleyelim.

Yaklaşık 2 aydır hiç evden çıkmadım. Kendimi hiçbir arka ses olmadan sakin bir şekilde dinleme fırsatım oldu. Yaşadığım birçok tedirginliğin yerini anlam veremediğim bir huzur aldı. Bunun sebebi her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha kavramış olmam.

Sabahları mutlaka erken uyanırım. Güneş ışığı odama vurduğu anda benim için gün başladı demektir. En sevdiğim şey sabah kuşların sohbetlerine kulak misafiri olmak.

Papağan
Fotoğraf / Isaac Benhesed

Evde zamanımın büyük bir bölümünü yemek yapmasam da mutfakta geçiriyorum. Yemek yapmak, sofra kurmak beni inanılmaz mutlu ediyor. Eski usül anne yemekleri, yeni tarifler hemen hemen hepsini deneme fırsatım oldu.

Domates
Fotoğraf / Nordwood

Beni tanıyanlar çiçek tutkunu olduğumu bilir.  Ve bir de balonJ Bahçeme dikilecek çiçeklerin hepsini kendim seçtim. Çiçek gördüğüm zaman inanılmaz mutlu hissediyorum. Bu huyum anneannemden geçmiş sanırım. Diktiği her dal ağaç her tohum çiçek olurdu. Şimdi de minik sebze bahçemin hazırlığına başladım.

Gğl Bahçesi
Fotoğraf / Ricardo Resende

Henüz herkesin bilmediği ve beni çok heyecanlandıran bir olay da yeni showroom’umuzun açılacak olması. Evden tüm detayları takip ediyorum. Çok yakında kapılarımızı açıyor olacağız.

En sevdiğim kişisel bakım rutinim banyodan sonra yüzümü soğuk su ile yıkamak. Cilt bakımında çok fazla yeni ürüne yönelmiyorum çünkü aşırı hassas bir cildim var. Bu süreç içerisinde eski rutinimden vazgeçmedim. The Body Shop’un Vitamin E Overnight Serum-in-oil en severek kullandığım ürün.

En çok yeğenlerimi ve babaannemi özledim dersem kimse alınmaz umarım.J Her gün mutlaka görüntülü konuşuyoruz. Onun haricinde en yakın arkadaşlarımla devamlı temas halindeyiz. Birbirimize her konuda destek olup moral vermek, eskisi gibi hala kahkaha atmak bizi daha da güçlendirdi.