En İyi Netflix İspanyol Dizileri - 2023 Önerileri

En İyi Netflix İspanyol Dizileri | 2024 Önerileri

Son birkaç yıldır çekilen Netflix İspanyol dizileri izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü ve görmeye de devam ediyor. Özellikle Türkiye’de yaşayan insanlar, Akdeniz kültürü nedeniyle İspanyollara oldukça yakın hissediyor. Ancak İspanyolca dizi demek yalnızca İspanya yapımı dizi anlamına gelmiyor. Güney Amerika’nın pek çok ülkesi tarafından hazırlanan diziler de aynı segmentte değerlendirilebilir.

2024 Yılında İzleyebileceğiniz Netflix İspanyol Dizileri

O halde gelin, İspanyolca konuşulan dizilerin tamamı arasından sizin için seçtiklerimize bir göz atalım. İşte 2024 yılı itibarıyla Netflix’ten izleyebileceğiniz en iyi İspanyol dizileri…

Narcos | IMDB: 8.8

TürBiyografi, Suç, Dram
Bölüm Sayısı30
OyuncularPedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
İzlemek İçinTıklayın!

 2015-2017 yılları arasında yayınlanan Narcos, Pablo Escobar’ın Kolombiya’daki mütevazı kökenlerinden uyuşturucu krallığına uzanan ürpertici yolculuğunu gözler önüne seriyor. Güçlü ve bir o kadar da şiddet dolu uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayelerine, yolsuzluklara ve dönem politikalarına odaklanan Narcos için gerek senaryosu gerekse oyunculuklarıyla kusursuz bir suç dizisi diyebiliriz.

La Casa de Papel IMDB: 8.2

TürAksiyon, Suç, Dram
Bölüm Sayısı41
OyuncularÚrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño
İzlemek İçinTıklayın!

Başlangıçta bir mini dizi olması planlanan La Casa de Papel, çok kısa sürede fenomen haline geldi ve ‘gelmiş geçmiş en iyi İspanyol dizisi’ olarak yorumlandı. Dizide, ‘Profesör’ lakaplı bir suç dehası ile ona eşlik eden 8 çete üyesinin İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soyma planını izliyoruz. Profesörün yıllar boyunca her ayrıntısını düşünerek yapmış olduğu plan, çete üyeleri arasındaki aksiyon, dram ve aşk ile birleşince ortaya heyecan dolu bir dizi deneyimi çıkıyor. 

Vis a Vis | IMDB: 8.1

TürDram, Gerilim
Bölüm Sayısı51
OyuncularAlba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo
İzlemek İçinTıklayın!

2015-2019 yılları arasında yayınlanan Vis a Vis, internet dizileri arasında en çok izlenen yapımlardan bir tanesi. Dizide, aşık olduğu patronuna kanarak zimmetine para geçirdikten sonra hapis cezasına çarptırılan Macarena’nın hikayesine; onun bu hayata adapte olma çabası içerisinde geçirdiği değişime şahit oluyoruz. ‘Dünyanın en tatlı kötü karakteri’ olarak nitelendirebileceğimiz Zulema Zahir ise dizinin bu denli sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri. En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Vis a Vis’in finali eminim ki size de “keşke bitmeseydi” dedirtecek.

Son bir not; 2020 yılı başında, Macarena ile Zulema’nın hapishaneden çıktıktan sonraki maceralarını anlatan devam dizisi Vis a Vis: El Oasis yayınlandı. 

Club de Cuervos | IMDB: 8.2

TürKomedi, Dram, Spor
Bölüm Sayısı45
OyuncularLuis Gerardo Méndez, Mariana Treviño, Jesús Zavala
İzlemek İçinTıklayın!

Dizi, iki kardeşin kendilerine Meksika’da bir futbol kulübünün miras kalmasından sonra girdikleri yüksek beklentiyi ve birbirleriyle mücadelesini konu ediyor. Entrika, hırs ve kaliteli mizahı bir araya getiren Club de Cuervos, keyifle izlenecek dört sezonluk bir dizi.

La Casa de las Flores | IMDB: 7.6

TürKomedi, Dram
Bölüm Sayısı34
OyuncularCecilia Suárez, Claudette Maillé, Dario Yazbek Bernal
İzlemek İçinTıklayın!

La Casa de Las Flores, kara komedi sevenlerin bir numaralı İspanyol dizisi. Dizide, çiçek ticareti yapan Mora ailesinin tüm sırları ifşa ediliyor ve görülüyor ki bu aile aslında o kadar da mükemmel veya masum değil! Bol bol kahkaha atmak istiyorsanız çıtır çerez bu diziyi izleyebilirsiniz.

Las Chicas del Cable | IMDB: 7.5

TürDram, Tarih
Bölüm Sayısı42
OyuncularBlanca Suárez, Yon González, Ana Fernández
İzlemek İçinTıklayın!

1920’li yılların Madrid’inde geçen Las Chicas de Cable, Ulusal Telefon Kurumu’nda çalışan dört kadının güçlü dostluğu ile aralarındaki kıskançlık ve entrikalara odaklanıyor. Ancak diziyi bunlardan ziyade vermiş olduğu LGBTİ+ ve feminizm mesajları değerli kılıyor. Dayanışmaya, özgürlüğe ve devrimlere tanık olmak istiyorsanız Las Chicas de Cable’yi listenize eklemelisiniz. 

​​La Reina del Sur | IMDB: 7.8

TürAksiyon, Dram, Suç
Bölüm Sayısı60
OyuncularKate del Castillo, Humberto Zurita, Alejandro Calva
İzlemek İçinTıklayın!

Güzel oyuncu Kate del Castillo’nun başrolünde yer aldığı dizi, bir kadının suç dünyasındaki intikam planını anlatıyor. Bir uyuşturucu satıcısına aşık olan Teresa, bir gün sevgilisinin öldürüldüğünü öğrenir. Gizlendiği 8 yılın ardından yeniden ortaya çıkar ve suç şebekesinin en tepesine doğru bir yolculuğa çıkar. 

Editör Notu: Dizinin aslında şu ana kadar yayınlanan 183 bölümü var. Ancak bunların yalnızca 60’ı Netflix’te bulunuyor.

El Chapo | IMDB: 7.8

TürBiyografi, Suç, Dram
Bölüm Sayısı34
OyuncularMarco de la O, Humberto Busto, Diego Vásquez
İzlemek İçinTıklayın!

Uyuşturucu baronu Joaquín Archivaldo Guzmán’ın hikayesini anlatan yapım, gerçek bir hikayeden yola çıkıyor. Guzmán’ın kartel için çalıştığı günlerden başalayarak yavaş yavaş yükselmesini konu alan dizide heyecan ve gerilim hep üst seviyelerde yaşanıyor. Eğer Narcos’u izlediyseniz ve sevdiyseniz Netflix İspanyol dizileri arasındaki bu yapımı da listenize mutlaka ekleyin. 

El Inocente | IMDB: 7.8

TürSuç, Dram, Gizem
Bölüm Sayısı8
OyuncularMario Casas, Xavi Sáez, Santi Pons
İzlemek İçinTıklayın!

Harlan Coben’ın aynı adlı romanından uyarlanan Netflix mini dizisi, bir adamın değişen hayatına odaklanıyor. Kazayla işlediği bir cinayet sonrası hapis yatan ve aradan geçen yılların ardından ise tekrar bir düzen oturtmaya çalışan Mat, kendini bir anda karmaşık bir durumun içinde buluyor. Contratiempo filminden tanıdığımız Mario Casas, karşımıza yine çok başarılı bir gizem ve suç dizisi ile çıkıyor.

O Sabor das Margaridas | IMDB: 7.1

TürDram, Gerilim
Bölüm Sayısı12
OyuncularMaría Mera, Carlos Villarino, Manuel Cortés
İzlemek İçinTıklayın!

Doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişinin bulunması ile her şey değişebilir. Netflix İspanyol dizileri listemizde yer alan ve İngilizceye Bitter Daisies olarak çevrilen yapım, bir kızın kaybolması ile başlıyor. Bu konuyu araştırmakla görevlendirilen dedektif ise bu olayı geçmişi ile karşılaştırıyor ve vakayı bir cinayet soruşturmasına dönüştürüyor. 

Perdida | IMDB: 7.1

TürSuç, Dram, Gizem
Bölüm Sayısı11
OyuncularDaniel Grao, Carolina Lapausa, Melani Olivares
İzlemek İçinTıklayın!

Netflix İspanyol dizileri listesinde sıradaki yapım, bir babanın kızı için neler yapabileceğini anlatıyor. Antonio, kızına ulaşmak için çeşitli yollarla bir hapishaneye girmeye çalışıyor. Fakat eylemleri sadece kendini değil, etrafındaki insanları da etkiliyor. Planların yolunda gitmemesi ve Antonio’nun kızının nerede olduğu ile ilgili ipuçları bulmaya çalışması, dizinin temposunun her an yüksek kalmasını sağlıyor. 

Valeria | IMDB: 6.6

TürKomedi, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı25
OyuncularDiana Gómez, Silma López, Paula Malia
İzlemek İçinTıklayın!

Arkadaşlık hikayelerini sever misiniz? Cevabınız evetse Valeria tam size göre. Modern zamana ait bir Sex and the City hikayesi olarak da tanımlanabilecek olan dizi, hem işi hem de evliliğinde çıkmaza giren Valeria’nın arkadaşlarına sığınması, onlardan destek alması ve bu dört kadının bolca eğlenmesini anlatıyor. 

La cocinera de Castamar | IMDB: 7.4

TürDram, Romantik
Bölüm Sayısı12
OyuncularMichelle Jenner, Roberto Enríquez, Hugo Silva
İzlemek İçinTıklayın!

Netflix İspanyol dizileri ile bu kez zamanda yolculuğa çıkıyoruz ve 1720 yılına gidiyor. Castamar dükünün hizmetlisi olarak mutfakta çalışmaya başlayan bir kadının hikayesine odaklandığımız dizi, bir yandan da soyluların hayatındaki entrikaları izlememizi sağlıyor. 

Machos Alfa | IMDB: 7.5

TürKomedi
Bölüm Sayısı30
OyuncularGorka Otxoa, Fele Martínez, Fernando Gil
İzlemek İçinTıklayın!

Toksik maskülenite kendini ne kadar gizleyebilir? Veyahut gizlemeye çalışırsa ortaya nasıl absürt durumlar çıkabilir. 10 bölümden oluşan Machos Alfa, dört erkek arkadaş ve eşlerinin yaşadıklarını konu alıyor. Her biri farklı karakterde olan ve farklı sorunlarla baş etmeye çalışan arkadaşlar, hem kendilerini geliştirmeye hem de hayatlarını düzene sokmaya çalışıyor. 

Elite | IMDB: 7.2

TürSuç, Dram, Gerilim
Bölüm Sayısı64
OyuncularOmar Ayuso, Itzan Escamilla, Mina El Hammani
İzlemek İçinTıklayın!

Netflix İspanyol dizileri 2024 listemizin son sırasında ise hala devam eden ve çok sevilen bir yapım var. Geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başaran Elite, işçi sınıfından üç gencin ülkenin en zengin okullarından birine gitmesiyle başlıyor. Yaşadıkları dışlanma, zamanla okula uyum sağlamaları, gençler arasındaki çekişme ve ilişkiler, izleyicinin entrikalarla dolu bir dizi ile buluşmasını sağlıyor.