netflix lgbt filmleri

Netflix LGBT Filmleri: İzlemeniz Gereken En İyi Yapımlar | 2024

Güncelleme Tarihi: 1 Temmuz 2024

Netflix’te LGBTİ+ konulu filmler, son yılların en çok konuşulan ve zaman zaman eleştirilen yapımları arasında. Ancak unutmamak gerekli ki sinema, toplumsal farkındalık yaratmak için çok önemli bir araç. Bu nedenle Netflix LGBT filmleri, temsiliyet bakımından çok şey ifade ediyor.

Farklı hikayeleri ve benzersiz deneyimleri perdeye taşıyan bu filmler, izleyicilere hem eğlenceli hem de düşündürücü anlar sunuyor. İster dram ister romantizm, her türde LGBTİ+ temalarını işleyen filmler, geniş bir izleyici kitlesine hitap ediyor. Bu rehberde, Netflix’te yer alan ve izlemeniz gereken en iyi LGBTİ+ filmleri derledik. Her bir film, cinsel kimlik ve aşkı kendine özgü bakış açısıyla ele alıyor.

The Boys in the Band (2020) | IMDB: 6.8

TürDram
Süre2 s. 01 dk.
YönetmenJoe Mantello
OyuncularJim Parsons, Zachary Quinto, Matt Bomer
İzlemek İçinTıklayın!

The Boys in the Band, 1968 yılında New York’ta bir doğum günü partisinde bir araya gelen bir grup gay arkadaşın yaşadığı olayları konu alıyor. Film, karakterlerin kişisel çatışmalarını ve dönemin toplumsal baskılarını derinlemesine işleyerek, LGBTQ+ topluluğunun karşılaştığı zorlukları ve içsel mücadeleleri gözler önüne seriyor. Bu dram filmi, Netflix’te izlenebilecek LGBT temalı filmler arasında öne çıkıyor.

Alex Strangelove (2018) | IMDB: 6.3

TürKomedi, Romantik
Süre1 s. 39 dk.
YönetmenCraig Johnson
OyuncularDaniel Doheny, Antonio Marziale, Madeline Weinstein
İzlemek İçinTıklayın!

Alex Strangelove, lise son sınıf öğrencisi Alex Truelove’un cinsel kimliğini keşfetme sürecini eğlenceli ve dokunaklı bir şekilde anlatıyor. Hem komedi hem de romantizm ögeleriyle zenginleştirilmiş bu film, gençlik temalı Netflix LGBT filmleri arasında dikkat çekiyor.

The Half of It (2020) | IMDB: 6.9

TürKomedi, Dram, Romantik
Süre1 s. 44 dk.
YönetmenLeah Lewis, Daniel Diemer, Alexxis Lemire
OyuncularAlice Wu
İzlemek İçinTıklayın!

The Half of It, utangaç ve zeki bir öğrenci olan Ellie Chu’nun, popüler bir çocuk için aşk mektupları yazmaya başlamasıyla gelişen olayları anlatıyor. Film, cinsel kimlik ve aşkın karmaşıklığını gençlik filmi formatında işlerken Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi LGBT filmleri arasında yer alıyor.

Call Me by Your Name (2017) | IMDB: 7.8

TürDram, Romantik
Süre2 s. 12 dk.
YönetmenLuca Guadagnino
OyuncularTimothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg
İzlemek İçinTıklayın!

Call Me by Your Name, 1980’lerin İtalya’sında geçen ve genç Elio ile ailesinin evinde kalan bir öğrenci olan Oliver arasındaki aşkı konu alıyor. Film, muhteşem manzaraları ve etkileyici oyunculuklarıyla öne çıkarak romantik türde Netflix LGBT filmleri arasında önemli bir yer ediniyor. Call Me by Your Name’in pek çoklarının favori filmler listesinde yer aldığını da eklemeden geçmeyelim.

A Secret Love (2020) | IMDB: 7.8

TürBelgesel, Biyografi, Romantik
Süre1 s. 12 dk.
YönetmenChris Bolan
OyuncularTerry Donahue, Pat Henschel, Diana Bolan
İzlemek İçinTıklayın!

A Secret Love, yıllarca gizli bir ilişki yaşayan iki kadının hikayesini anlatan bir belgesel. Yapım, aşkın zaman ve toplum baskıları karşısındaki gücünü etkileyici bir şekilde ortaya koyuyor. 

The Perfection (2018) | IMDB: 6.2

TürGerilim, Korku
Süre1 s. 30 dk.
YönetmenAllison Williams, Logan Browning, Steven Weber
OyuncularRichard Shepard
İzlemek İçinTıklayın!

The Perfection, iki yetenekli çellist arasındaki tehlikeli ve çarpık ilişkiyi konu alıyor. Gerilim ve korku türünde, cinsel kimlik ve psikolojik gerilim temalarını işleyen film, Netflix LGBTİ filmleri arasında dikkat çekici bir yapım.

Elisa & Marcela (2019) | IMDB: 6.6

TürBiyografi, Dram, Romantik
Süre1 s. 58 dk.
YönetmenIsabel Coixet
OyuncularNatalia de Molina, Greta Fernández, Sara Casasnovas
İzlemek İçinTıklayın!

Elisa & Marcela, gerçek bir hikayeye dayanıyor ve İspanya’da 1901 yılında birbirlerine aşık olan ve evlenmek için mücadele eden iki kadının hikayesini anlatıyor. Film, güçlü bir aşk ve direnç hikayesi sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir