Evcil Hayvan Bakımı İçin Aplikasyon Önerileri

Evcil Hayvan Bakımı İçin Aplikasyon Önerileri

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2023

Evcil hayvan ebeveynlerinin dilinden, en iyi diğer ebeveynler anlar… Sonuçta ne kadar çabalarsak çabalayalım, patili dostlarımıza duyduğumuz sevgiyi kelimelere dökmek gerçekten güç. Hatta kelimeler kifayetsiz, o sevgiyi hissedenler empati kurarak birbirini anlayabilir. Neyse ki dostlarımızla aramızda kelimelerin anlamlarıyla alakalı bariyerler yok. Onlar, tonlamamızdan ve beden dilimizden hislerimizi rahatlıkla sezebiliyor. 

Yine de bu tek başına yeterli değil… Evcil hayvanlarla en rahat iletişimi, onlara gösterdiğimiz emek üzerinden kuruyoruz. Birkaç tane ev yapımı ödül maması, birlikte oynadığımız oyunlar, uzun uzun tüy tarama seansları, belki de yeni bir oyun veya oyuncak… Hatta dostumuzun düzenli veteriner hekim kontrollerine özen göstermek bile onlara duyduğumuz sevginin bir ifadesi değil mi? Bu mantıktan yola çıkarak sevgimizi sergilemek, dostlarımıza daha iyi bakmak ve onlarla iletişimimizi güçlendirmek adına evcil hayvan bakımı için aplikasyon önerileri karşınızda!

11pets

Evcil Hayvan Bakımı İçin Aplikasyon Önerileri 11pets

Patili dostlarımıza ebeveynlik yaparken birinci önceliğimiz onların sağlığı olmalı. Düzenli veteriner hekim kontrolleri, kiloları, geçirdiği operasyonlar, aşı takvimleri derken üstümüze düşen ve takip etmemiz gereken bir hayli sorumluluk var. 11pets de bu derdimize çözüm getirmek için gayet ideal bir uygulama. Hangi hayvan olursa olsun şimdiye kadarki tüm tıbbi işlemleri ve gelecekteki randevuları 11pets üzerinden rahatlıkla takip etmek mümkün. Bu yüzden 11pets’in hem size, hem de dostunuza faydası dokunacaktır.

Uygulamanın iOS versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Google Play için ise burayı kullanabilirsiniz.

EveryDoggy

EveryDoggy
EveryDoggy

EveryDoggy, özel olarak köpek ebeveynlerini alakadar ediyor. Biliyorsunuz ki köpeğinizle kurduğunuz tüm iletişim, onun eğitim süreciyle doğrudan alakalı. Bu nedenle köpeğinize, aranızdaki hassas dengeyi sarsmadan ve ilişkinizi bozmadan doğru yöntemlerle etkili bir eğitim vermeniz gerekiyor. Kimileri bunun için profesyonel eğitmenlere yönelirken bu sorumluluğu kendi üstlenmek isteyen köpek ebeveynleri için EveryDoggy hayat kurtarıcı olabilir. Uygulamadaki konulara göre düzenlenen eğitim videoları ve clicker denen sesle şartlama tekniği sayesinde köpeğinize sağlıklı bir eğitim vermeniz mümkün. 

Uygulamayı merak ediyorsanız iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

Android için indirmek istiyorsanız ise buradan uygulama sayfasına gidebilirsiniz. 

Cat Games

Cat Games
Evcil hayvan bakımı için aplikasyon önerileri: Cat Games

Bu uygulama ise kedi ebeveynleri için. Biliyorsunuz ki kediler, avcı doğalarını büyük ölçüde koruyan canlılar. Hatta aynı familyadaki kaplanlarla genetik benzerlikleri %95.6! Ancak dostlarımız, evlerde doğal olarak avcılık dürtülerini tatmin etmelerine yetecek kadar avlanamıyor. Hal böyle olunca bu enerjiyi atmalarını sağlayacak alternatif çözümlere yönelmemiz gerekiyor. İşte bu aplikasyon, tam olarak bu soruna parmak basıyor. 

Cat Games aplikasyonunu açıp kedinizin önüne koyduktan sonra bırakın dostumuz ekrandakileri yakalamaya çalışsın. Yalnız dikkat; sonuçta o “avları” hiç yakalayamayacağı için oyunun sonunda kedinize ödül maması vermeniz iyi olur. Aksi takdirde daha da gerginleşme ihtimali var….

Bu uygulamaya iOS için ulaşmak isterseniz burayı kullanabilirsiniz.

Google Play’deki muadiline ise buradan erişim sağlayabilirsiniz.

My Pet Recipes

Evcil Hayvan Bakımı İçin Aplikasyon Önerileri

Fotoğraf: Pixabay

Aslında pet shoplardan ya da veteriner hekimlerden aldığımız mamalar evcil dostlarımızın her ihtiyacını karşılıyor. Fakat kim arada şımarmak istemez ki? 

Ev yapımı leziz tariflerle evcil hayvanınıza bir güzellik yapın! Böylelikle onu ödüllendirir ve keyfine keyif katarsınız. Bunun için de başvurabileceğiniz birçok tarif var. Hem bu tariflere ulaşmak, hem de bulduğunuz tarifleri kayıt altına almak için My Pet Recipes aplikasyonu size yardımcı olacak.

iOS için uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Android işletim sistemi içinse buraya bakmanız yeterli.

PetCube

Evcil Hayvan Bakımı İçin Aplikasyon Önerileri
PetCube

Son olarak değinmek istediğim uygulama PetCube. Birçok evcil hayvan ebeveyni, dostunu evde yalnız bırakıp gittiğinde gözü arkada kalıyor. Bu oldukça doğal bir durum, sonuçta onların ebeveynleriyiz. Neyse ki PetCube ile entegre edeceğimiz kameralar sayesinde evde yokken aklımızın onlarda kalmasına gerek kalmayacak. Evde çıkan sesleri bile uyarılarla telefonlarımıza ileten bu uygulama, gün içerisinde uzun süre evden uzak kalmak zorunda olanlar için can simidi olabilir.

Uygulamaya App Store’da göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Google Play için ise bu bağlantı işinizi görecektir.

Kapak Fotoğrafı: Los Muertos Crew