izmir dövmeci

En İyi İzmir Dövmecileri

İzmir dövmecileri, tıpkı İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi birbirinden yetenekli birçok dövme sanatçısından oluşuyor. Şehirde, işlerini severek takip ettiğimiz çok sayıda isim var. İzmir dövmeci önerisi verirken aralarından tercih yapmakta gerçekten çok zorlandık ki her bir sanatçıdan tek tek bahsetmenin imkansız olduğu da bir gerçek. Bu sebeple dövmeci arayanlara beğendiğimiz, güvendiğimiz dövme stüdyoları önerdik; bu stüdyoların bünyesinde çalışan 30’a yakın isme değindik. 

Erkeklerin çoğunlukta olduğu dövme sanatı piyasasında alanında başarılı kadın sanatçılar görmek bizleri mutlu ediyor! İzmir’in en iyi dövmecileri hakkında konuşurken en dikkatimizi çeken nokta, İzmir kadın dövmeci konusunda diğer pek çok şehirden daha yoğun bir popülasyona sahip. Bu yazımızda takdir ettiğimiz birçok kadın dövme sanatçısı göreceksiniz. 

Sizler için hazırladığımız, farklı tarzlarda ve boyutlarda çalışmalar yapan ve şehrin en iyilerinden oluşan İzmir dövmeciler listesi… 

Coşkun Şakre | Coşkun Şakre Tattoo Studio

izmir dövmecileri

AdresMansuroğlu, 286/8. Sk. Ali Çolakoğlu Sitesi No:1 D:1C, Bayraklı/İzmir
Instagram@sakre_tattoo_exclusive

İzmir’in en iyi dövmecileri hakkında konuşmaya, Türkiye’nin belki de gelmiş geçmiş en iyi dövme sanatçılarından Coşkun Şakre ile başlayalım. Ulusal ve uluslararası dövme yarışmalarında birçok derece ve birincilik ödülü elde eden sanatçı, ağırlıklı olarak freehand çalışmayı seviyor ve realist tarzda çalışmalar üretiyor. 

 • Cristian Baroni, Selçuk Şahin, Halil Akbunar, Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Emre Canpolat ve daha birçok futbolcu ve ekran yüzünün dövme sanatçısı Coşkun Şakre. 
 • Dövme bakım ürünleri markası olan Lady Witch, Coşkun Şakre ve dövme sanatçısı eşi Meltem Şakre’ye ait. 

Editör notu: Coşkun Şakre insanüstü bir yetenek. Vücudunuzda taşımak istediğiniz bir fotoğrafı/görseli kendisine gösterdiğinizde o görselin aynısını resmen fotokopi gibi vücudunuzda taşıyacağınız garanti. 1996’dan beri dövme sanatçısı olarak hizmet veren bu dev yeteneğin ellerinden çıkma bir dövmeye sahipseniz gerçekten çok şanslısınız! 

Ulaş Yeşilyurt | Hygge Skin Art

izmir dövmeci önerisi

AdresKazımdirik, Sanayi Cd. No:17/1, Bornova/İzmir
Instagram@hygge.skinart

İzmir’in en iyi dövmecileri listemize Türkiye’nin en iyi dövme sanatçılarından Ulaş Yeşilyurt ve dövme sanatçısı eşi Simge Güleryüz ile birlikte kurdukları Hygge Skin Art ile devam ediyoruz. Toplam 12 kişilik ekipten oluşan Hygge Skin Art, İzmir dövmeci önerisi arıyorsanız listenizde ilk sırada yer almalı. 

İzmir’in en iyi dövmecileri bu stüdyo bünyesinde! Minimalden microrealist dövmelere, brushwork’ten illüstratif çizimlere kadar sahip olmak istediğiniz tarz ne olursa olsun, Hygge Skin Art’ta içinize yatan sanatçıyı bulacağınıza eminiz. İşte öne çıkan tarzlarıyla Hygge dövme sanatçıları;

Yiğit Işıl | Beyond Tattoo Studio

izmir en iyi dövmeci

AdresAlsancak, Kültür Mahallesi, Meksika Sokağı No:17A, Konak/İzmir
Instagram@beyondtatts

İzmir dövmecileri listemize sırada şehrin en iyi dövme stüdyolarından bir diğeri Beyond Tattoo Studio var. İncecik çizgilerine bayıldığımız Yiğit Işıl tarafından kurulan Beyond Tattoo Studio, şu anda bünyesinde farklı tarzlarda işler üreten dövme sanatçılarıyla birlikte çalışıyor. 

Beyond Tattoo Studio, zaman zaman alanında tanınmış Vera Gamze ve bambaşka dünyalara açılan rengarenk dövmeler ortaya çıkaran İlayda gibi çeşitli dövme sanatçılarını konuk olarak ağırlıyor. 

Alsancak dövmeci arıyorsanız, bu bölgede hizmet veren Beyond Tattoo Studio ve stüdyonun çalışanlarına göz atın; pişman olmayacaksınız! 

 • Stüdyonun kurucusu ve güçlü çizgileriyle öne çıkan sanatçı Yiğit Işıl,
 • Mikro gerçekçi evcil hayvan portreleriyle işlerini kesinlikle incelemenizi önerdiğimiz Yiğit Özcan
 • Doğadan ilhamlı rengarenk dövmeler için Zeynep Hürcan
 • Pastel tebeşirli, pastel boya dövmeleriyle Doğa Güney

Özge Canoğlu | No11 Tattoo Studio

izmir renkli dövmeci

AdresBarbaros, 333. Sk. No:13, Konak/İzmir
Instagram@no11.artstudio

En iyi İzmir dövmecileri arasında yer alan No11 Tattoo Studio, tam bir sanat kolektifi! İzmir kadın dövmeci denince akla gelen isimlerden Özge Canoğlu tarafından kurulan No11 Tattoo Studio, bünyesinde birçok sanatçı barındırıyor. 

Gerçekçi bitki ve çiçek çalışmalarından rengarenk etkileyici hayvan figürlerine ve siyah beyaz çalışmalara kadar çeşitli alanlara yönelmiş dövme sanatçıları ile yoluna devam eden No11 Tattoo Studio, İzmir dövmeci önerisi arayan herkesin incelemesi gereken yerlerden. No11’de yer alan İzmir dövmecileri ise şu şekilde;

 • Çiçekler, bitkiler ve doğadan ilhamlı tasarımlara sahip Özge Canoğlu,
 • Siyah çizgileri güçlü renklerle birleştiren Tunç Canoğlu
 • Siyah beyaz güçlü çalışmalarıyla Didem Aydın ve Yasin Er,
 • Renkli illüstrasyonları ile İpek Kuyumcu ve pastel renklerin hakim olduğu çalışmalar üreten ve “çerçeve” dövmelerine bayıldığımız Nesrin Kara
 • Vücudunuza çiçekler açtırmak veya rengarenk dünyaları üzerinizde taşımak istiyorsanız Armağan Bilir
 • İllüstrasyon çalışmalarıyla Burcu Güzeldiyar

Editör notu: Eğer siz de daha çok erkeklerin egemen olduğu alanlarda kadınları desteklemek ve onları ön plana çıkarmak istiyorsanız İzmir kadın dövmeci konusunda birçok yetenekli sanatçı barındırıyor. No11 Tattoo Studio, kadın dövme sanatçılarının yoğunlukta olduğu bir yer. 

Özgür Yurdusev

izmir dövme

AdresTuna Mahallesi, Cemal Gürsel Cd, No:186 D:2, Yazgılı Apt, Karşıyaka/İzmir
Instagram@ozguryurdusev

Ödüllü bir dövme sanatçısıyla devam edelim: Özgür Yurdusev. Karşıyaka’daki stüdyosunda hizmet veren sanatçı, renkli ve siyah beyaz realist çalışmalar üretiyor. Realist dövmeler seviyor ve İzmir dövmeci önerisi arıyorsanız Özgür Yurdusev işlerine göz atın. 

Birçok yarışmada dereceye giren sanatçı son ödüllerini geçtiğimiz aylarda Marmaris Tattoo Festival’de aldı. En İyi Geleneksel dalda 1., En İyi Küçük Renkli’de 2. ve Cumartesi Gününün En İyisi kategorisinde 5.lik ödülünü kazandı. 

Editör notu: Kapatma dövme yapmak ayrı bir beceri isteyen, ayrı bir sanat. Geniş bir alanı kaplayan cover up dövme çalışmasına ihtiyacınız varsa Özgür Yurdusev’in işlerinde çok başarılı olduğunu söyleyelim!

Doğukan Arslan 

dövme örnekleri

Instagram@doguarslan91

Optik illüzyonlar, göz alıcı oyunlar sever misiniz? Eğer siz de çizgileri ev op art seviyorsanız ödüllü dövme sanatçısı Doğukan Arslan’ın işlerini mutlaka görmelisiniz! Line engraving yani çizgi gravür hissi yaratan illüzyonu bol dövme tasarımlarıyla ön plana çıkan sanatçı, Türkiye’de bu tarzda dövme çalışmaları üreten en iyi isimlerden. 

İzmir dövmeci önerisi arıyorsanız, Doğukan Arslan’la iletişime geçebilirsiniz. Doğukan, Sullen Sanat Kolektifi sanatçılarından biri olduğu gibi, İzmir’de Coşkun Şakre Tattoo Studio ile birlikte çalışıyor. 

İzmir Dövmecileri İçin Dövme Fiyatları

dövme ne kadar
Fotoğraf: Content Pixie

İzmir dövme fiyatları diğer şehirlerde de olduğu gibi farklılık gösteriyor. 

 • Sahip olmak istediğiniz dövmenin boyutu fiyatı belirleyen faktörlerden yalnızca biri.  
 • Çalışmak istediğiniz sanatçının var olan bir tasarımına mı sahip olacaksınız yoksa hayallerinize göre sıfırdan bir tasarım mı çalışılacak? Bu fiyatı belirleyen bir diğer faktör.
 • Dövmenin fiyatını belirleyen en önemli nokta ise elbette çalışmak istediğiniz dövme sanatçısı! Sanatçının tecrübesine, popülerliğine ve katıldığı yarışmalardaki başarısına İzmir dövme fiyatları değişiklik gösterebilir. 

Fiyat bilgisi için en doğru yöntem, işlerini beğendiğiniz sanatçı ile iletişime geçip istediğiniz boyutu belirterek hayallerinizden bahsetmek. Ancak genel bir bilgi vermek gerekirse küçük ve kolay tasarımlar için fiyatlar 600-700 TL’den başlıyor. Ancak elbette dövme modeli ve dövme sanatçılarının ustalıklarının bu fiyatı değiştirebileceğini unutmayın!

Kapak Fotoğrafı: Mariano Nocetti