İstanbul’daki En İyi Dövmeciler | En İyi Dövme Sanatçıları

İstanbul’daki En İyi Dövmeciler

Şöyle güzel bir dövme yaptırmak çoğu kişinin hayali. Fakat hem kaliteli hem de titiz çalışan bir dövme sanatçısı bulmak çok zor. Peki İstanbul’da dövme nerede yaptırılır? İşte İstanbul’daki en iyi dövmeciler listesi…

Avrupa Yakası En İyi Dövmeciler

Her şeyde olduğu gibi İstanbul dövmeciler konusunda da çok kaliteli isimlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’daki en iyi dövmeciler, basit dövmelerden karmaşık ve vücudu kaplayan dövmelere kadar pek çok farklı isteğinizi yerine getirebiliyor. Peki, hangi Avrupa yakası dövmecileri tercih edilmeli?

Özkan Gültekin | Peak Tattoo

istanbul dövmecileri

AdresHalaskargazi, Kuyumcu İrfan Sk., 34371 Şişli/İstanbul
Instagram@peaktattoo

Özellikle siyah gri tonlar, hayvan figürleri ve geometrik desenler üzerine uzmanlaşmış olan Özkan Gültekin, 15 yaşından beri dövme sanatçılığı yapıyor. İTÜ Maden Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra aldığı eğitimin aksine hayallerinin peşinden koşmaya karar veren Gültekin, şu sıralar bir yandan da Amsterdam’daki bir dövme stüdyosunda konuk sanatçı olarak çalışıyor. Eğer kendisinin şahane dövmelerinden bir tane yaptırmak isterseniz Nişantaşı’nda yer alan Peak Tattoo stüdyosuna ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Yeliz Özcan | Get Ink Tatoo Studio

en iyi dövmeciler

AdresAsmalı Mescit, Jurnal Sk. No:8/1, 34430 Beyoğlu
Instagram@yelizozcan_tattooer

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim aldıktan sonra suluboya efektli dövmelerde uzmanlaşan Yeliz Özcan, İstanbul’daki en iyi dövme sanatçıları arasında yer alıyor. Galata’da bulunan Get Ink Tatoo Studio’da çalışmalarına devam eden sanatçı, istediğiniz sulu boya tarzındaki dövmelerle tüm vücudunuzu kapatacak yeteneğe sahip.

Emrah Çakın | Red Cat Tattoo Factory

istanbul dövmecileri

AdresHamam Sok. No:10 Bebek 34342
Instagram@redcattattoo
Rezervasyon0212 287 45 35

Emrah Çakın tarafından kurulan Red Cat Tattoo Factory, uzun yıllardır İstanbul dövmecileri arasında adından söz ettirmeyi başarıyor. Bebek’te yer alan dükkanlarında müşterilerinin her isteklerini karşılamak için elinden geleni yapan Emrah Çakın; Burcu Esmersoy, Bengü, Ferhat Göçer, Demet Akalın gibi ünlü isimlere de dövme yapmış bir sanatçı.

Resul Odabaş

istanbul dövme sanatçıları

AdresCihangir Mahallesi Havyar sokak 23 /3, Beyoğlu
Instagram@resulodabas
Rezervasyon0534 209 16 96

Dövme yapmaya lise yıllarında Beyoğlu’ndaki bir stüdyoda başlayan Resul Odabaş, şu anda İstanbul’un en iyi dövmecileri listelerinin gedikli isimlerinden biri. Genellikle watercolor ve geometrik tarzda çalışmaları bulunuyor. Resul Odabaş’ın elinden çıkan farklı geometrik form ve renklere sahip dövmeler, iç içe geçerek birbiriyle muhteşem bir ahenk oluşturan tablo gibi tasarımlara dönüşüyor. Başarılı sanatçı, çalışmalarını yine en az kendisi kadar başarılı bir dövme sanatçısı olan kardeşi Fatih Odabaş ile Cihangir’deki stüdyosunda sürdürüyor.

Emre Can İncik | Blac Tattoo

istanbul en iyi dövmeciler

AdresFiruzağa Mahallesi Çukurcuma Caddesi No:44 Kat:1, Daire:3 Cihangir
Instagram@emreincikk
Rezervasyon0530 747 34 11

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olduktan sonra dövmecilik kariyerine başlayan Emra Can İncik, şu sıralar Blac Tattoo bünyesinde sanatını icra ediyor. Başarılı sanatçının uzmanlık alanı ise realistik dövmeler. Blac Tattoo, görenin bir daha bakmak isteyeceği unutulmaz dövmeler yaptırmak istiyorsanız İstanbul’daki dövmeciler arasında ilk başvurmanız gereken yerlerden bir tanesi.

Vasil Kurakhchishvili | Vaso Vasiko

beyoğlu dövmeci

AdresDemirhan Apartmanı, Asmalı Mescit Mahallesi, İstiklal Cd. No:164 Kat:3, 34430 Beyoğlu
Instagram@vasovasiko
Rezervasyon0533 203 67 40

Sıra dışı dövmeler için ilk aranan isimlerden biri olan Gürcistanlı sanatçı Vasil Kurakhchishvili, uzun zamandır İstanbul’da ikamet ediyor. Damak içi dövmelerden Japon tarzı dövmelere kadar pek çok farklı tasarıma sahip katalogu, eşsiz bir dövme arayanlar için en iyi tercihlerden biri. Asmalı Mescit Mahallesi’nde bulunan stüdyosunda hizmet veren sanatçı, çoğu dövme sanatçısının altından kalkamayacağı tasarım ve hayalleri gerçeğe dönüştürebiliyor.

Anadolu Yakası En İyi Dövmeciler

Dövme yalnızca bir iş değil başlı başına bir sanat. Hâl böyleyken deneyimli isimlerden yardım almak oldukça önemli. İstanbul dövmecileri için buluşma noktası olan Kadıköy, dövme meraklılarına birbirinden kaliteli seçenekler sunuyor. Sizin için Avrupa Yakası’ndaki en iyi dövmeciler listesi oluşturduk…

Fahrettin Demir | PIN Tattoo Gallery

pin tattoo istanbul

AdresCaddebostan mahallesi Bağdat Caddesi no:296/3 Nizam Palas Apt. Kadıköy
Instagram@demir.ink

Uzun yıllar boyunca Kadıköy Barlar Sokağı’nda profesyonel dövmecilik yapan Fahrettin Demir, uzmanlık alanını artistic realism/pentür olarak tanımlıyor. İstanbul en iyi dövmeciler dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başaran sanatçı, Kadıköy’de bulunan dükkanında dövme tutkunlarına hizmet veriyor. Eğer büyük boyutlu vücut dövmesi yaptırmak isterseniz PIN Tattoo Gallery tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Ruhsel Donbalak | Ruhsel Blacksea Tattoo

ataşehir dövmeci

AdresWatergarden AVM 10/1 No:66 BATI ATAŞEHİR
Instagram@Ruhseltattoo
Rezervasyon0532 340 80 55

Ünlülerin ilk tercihleri arasında yer alan Ruhsel Blacksea Tattoo’nun sahibi Ruhsel Donbalak, uzun yıllardır İstiklal Caddesi’nde yer aldıktan sonra Ataşehir’de de hizmet veriyor. Ömür boyu sürecek ve gururla taşıyacağınız dövmeler için İstanbul dövme sanatçıları arasında ilk başvurmanız gereken isimlerden biri olan Ruhsel Donbalak, komple vücut dövmelerinden küçük boyutlu tasarımlara kadar her türlü işçilik üzerinde uzmanlığa sahip.

Erdoğan Çavdar | Anatolia Tattoo

kadıköy dövmeci

AdresOsmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sk., 34714 Kadıköy
Instagram@erdogancavdar
Rezervasyon0535 233 23 78

Ressamlık geçmişi olan Erdoğan Çavdar’ın girişimiyle kurulan Anatolia Tattoo, uzun yıllardır popülerliğini koruyan deneyimli İstanbul’daki dövmeciler arasında yer alıyor. Siyah-beyaz, renkli, küçük veya büyük fark etmeksizin hayalinizdeki dövmeyi vücudunuza başarılı bir şekilde işlemeyi başaran Erdoğan Çavdar’ın çalışmaları adeta sanat eseri gibi. Anatolia Tattoo, özellikle uzun yıllar boyunca dayanıklı dövmeleriyle ünlü olan dükkanlardan biri.

Sonat Gökdel | Hakan Gerçek Tattoo

bağdat caddesi dövmeci

AdresCaddebostan, Hakan Gerçek Tattoo, Bağdat Caddesi, Kadıköy
Instagram@sonatgokdel
Rezervasyon0530 454 8211

Anadolu Yakası dövmecileri arasında yer alan Sonat Gökdel, Hakan Gerçek Tattoo bünyesinde yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. Özellikle kol dövmeleri üzerinde hünerlerini gösteren Sonat Gökdel’in porfölyösünde hem renkli hem de siyah-beyaz çalışmalar yer alıyor. Birçok ünlü ismin hayatları boyunca taşıyacağı dövmelerin tasarımcısı ve uygulayıcısı olan Sonat Gökdel, tam anlamıyla mektepli diyebileceğimiz bir dövme ustası. Sanatçı, aynı zamanda Armmuseum – Bir Dövme Projesi isimli kitabın yazarı.

Çağatay Ateş | Negatif Tattoo

istanbul iyi dövmeci

AdresCaferağa, Kadife Sk. No:6/F, 34710 Kadıköy
Instagram@cagatay.ates
Rezervasyon0216 418 11 19

Dövme sanatçılığını yalnızca bir meslek değil aynı zamanda bir tutku olarak gören Çağatay Ateş, oldukça deneyimli bir isim. 2000’li yılların başlarında atıldığı meslek hayatını bugünlerde Negatif Tattoo bünyesinde sürdüren sanatçı, özellikle incelik isteyen detaylı dövme tasarımlarıyla tanınıyor. Sanatçı, deneyimli İstanbul dövmecileri arayanlar için Negatif Tattoo’da ziyaretçilerini bekliyor.

Budakan Tamer | Lithium Tattoo

moda dövmeci

AdresGen. Asım Gündüz Cd. Bahariye Palas Apt. No:106/3 Moda 34710 Kadıköy
Instagram@budakantamer
Rezervasyon0216 803 83 83

Budakan Tamer tarafından kurulan ve Kadıköy’de hizmet veren Lithium Tattoo, hem Chicano hem de gerçekçi tarzda dövmeler yapıyor. Aynı zamanda bir sokak ressamı olan Budakan Tamer’in kol ve vücut dövmelerinin oldukça gerçekçi durduğunu söylemek mümkün.