İstanbul’daki En İyi Dövmeciler | En İyi Dövme Sanatçıları

İstanbul’daki En İyi Dövmeciler | En İyi Dövme Sanatçıları

Şöyle güzel bir dövme yaptırmak çoğu kişinin hayali. Fakat hem kaliteli hem de titiz çalışan bir dövme sanatçısı bulmak çok zor. Peki İstanbul’da dövme nerede yaptırılır? İşte İstanbul’daki en iyi dövmeciler listesi…

İstanbul En İyi Dövmeciler

Her şeyde olduğu gibi İstanbul dövmeciler konusunda da çok kaliteli isimlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’daki en iyi dövmeciler, basit dövmelerden karmaşık ve vücudu kaplayan dövmelere kadar pek çok farklı isteğinizi yerine getirebiliyor.

Özkan Gültekin | Peak Tattoo

En İyi Dövmeciler: Özkan Gültekin

Adres: Halaskargazi, Kuyumcu İrfan Sk., 34371 Şişli/İstanbul

Instagram: @peaktattoo

Özellikle siyah gri tonlar, hayvan figürleri ve geometrik desenler üzerine uzmanlaşmış olan Özkan Gültekin, 15 yaşından beri dövme sanatçılığı yapıyor. İTÜ Maden Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra aldığı eğitimin aksine hayallerinin peşinden koşmaya karar veren Gültekin, şu sıralar bir yandan da Amsterdam’daki bir dövme stüdyosunda konuk sanatçı olarak çalışıyor. Eğer kendisinin şahane dövmelerinden bir tane yaptırmak isterseniz Nişantaşı’nda yer alan Peak Tattoo stüdyosuna ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Yeliz Özcan | Get Ink Tatoo Studio

İstanbul Dövme Sanatçıları: Yeliz Özcan

Adres: Asmalı Mescit, Jurnal Sk. No:8/1, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @yelizozcan_tattooer

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim aldıktan sonra suluboya efektli dövmelerde uzmanlaşan Yeliz Özcan, İstanbul’daki en iyi dövme sanatçıları arasında yer alıyor. Galata’da bulunan Get Ink Tatoo Studio’da çalışmalarına devam eden sanatçı, istediğiniz sulu boya tarzındaki dövmelerle tüm vücudunuzu kapatacak yeteneğe sahip.

Denizhan Özkar | Ozkrink

İstanbul Dövme Sanatçıları: Denizhan Özkar

Rezervasyon: ozkrink@gmail.com

Instagram: @denizhan_ozkr

İstanbul dövme sanatçıları arasında Dot work tekniğini en iyi uygulayanlardan biri olan Denizhan Özkar, sektörde uzun yıllar boyunca kazandığı deneyimi sanatına yansıtıyor. Özellikle tek renk ve geometrik dövmeler üzerine uzmanlaşan sanatçı, Moda’da bulunan dükkanında müşterilerine hizmet veriyor. 

Fahrettin Demir | PIN Tattoo Gallery

En İyi Dövmeciler: Fahrettin Demir

Adres: Caddebostan mahallesi Bağdat Caddesi no:296/3 Nizam Palas Apt. Kadıköy/İstanbul

Instagram: @demir.ink

Uzun yıllar boyunca Kadıköy Barlar Sokağı’nda profesyonel dövmecilik yapan Fahrettin Demir, uzmanlık alanını artistic realism/pentür olarak tanımlıyor. İstanbul en iyi dövmeciler dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başaran sanatçı, Kadıköy’de bulunan dükkanında dövme tutkunlarına hizmet veriyor. Eğer büyük boyutlu vücut dövmesi yaptırmak isterseniz PIN Tattoo Gallery tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Ruhsel Donbalak | Ruhsel Blacksea Tattoo

İstanbul'daki Dövme Sanatçıları: Ruhsel Donbalak

Rezervasyon: 0212 252 80 55

Adres: İstiklal Caddesi Kumbaracı Yokuşu No: 64 Kat:1 BEYOĞLU / Watergarden AVM 10/1 No:66 BATI ATAŞEHİR

Instagram: @Ruhseltattoo

Ünlülerin ilk tercihleri arasında yer alan Ruhsel Blacksea Tattoo’nun sahibi Ruhsel Donbalak, uzun yıllardır İstiklal Caddesi’nde yer alan dükkanında sanatını icra ediyor. Ömür boyu sürecek ve gururla taşıyacağınız dövmeler için İstanbul dövme sanatçıları arasında ilk başvurmanız gereken isimlerden biri olan Ruhsel Donbalak, komple vücut dövmelerinden küçük boyutlu tasarımlara kadar her türlü işçilik üzerinde uzmanlığa sahip.

Emrah Çakın | Red Cat Tattoo Factory

İstanbul Dövmeci Listesi: Emrah Çakın

Rezervasyon: 0212 287 45 35

Adres: Hamam Sok. No:10 Bebek, İstanbul, Türkiye 34342

Instagram: @redcattattoo

Emrah Çakın tarafından kurulan Red Cat Tattoo Factory, uzun yıllardır İstanbul dövmecileri arasında adından söz ettirmeyi başarıyor. Bebek’te yer alan dükkanlarında müşterilerinin her isteklerini karşılamak için elinden geleni yapan Emrah Çakın; Burcu Esmersoy, Bengü, Ferhat Göçer, Demet Akalın gibi ünlü isimlere de dövme yapmış bir sanatçı.

Erdoğan Çavdar | Anatolia Tattoo

En İyi Dövmeciler: Erdoğan Çavdar

Rezervasyon: 0535 233 23 78

Adres: Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sk., 34714 Kadıköy/İstanbul

Instagram: @erdogancavdar

Ressamlık geçmişi olan Erdoğan Çavdar’ın girişimiyle kurulan Anatolia Tattoo, uzun yıllardır popülerliğini koruyan deneyimli İstanbul’daki dövmeciler arasında yer alıyor. Siyah-beyaz, renkli, küçük veya büyük fark etmeksizin hayalinizdeki dövmeyi vücudunuza başarılı bir şekilde işlemeyi başaran Erdoğan Çavdar’ın çalışmaları adeta sanat eseri gibi. Anatolia Tattoo, özellikle uzun yıllar boyunca dayanıklı dövmeleriyle ünlü dükkanlardan biri olarak biliniyor.

Resul Odabaş

İstanbul'daki Dövme Sanatçıları: Resul Odabaş

Rezervasyon: 0534 209 16 96

Adres: Cihangir Mahallesi Havyar sokak 23 /3 Istanbul, Turkey 34568

Instagram: @resulodabas

Dövme yapmaya lise yıllarında Beyoğlu’ndaki bir stüdyoda başlayan Resul Odabaş, şu anda İstanbul’un en iyi dövmecileri listelerinin gedikli isimlerinden biri. Genellikle watercolor ve geometrik tarzda çalışmaları bulunuyor. Resul Odabaş’ın elinden çıkan farklı geometrik form ve renklere sahip dövmeler, iç içe geçerek birbiriyle muhteşem bir ahenk oluşturan tablo gibi tasarımlara dönüşüyor. Başarılı sanatçı, çalışmalarını yine en az kendisi kadar başarılı bir dövme sanatçısı olan kardeşi Fatih Odabaş ile Cihangir’deki stüdyosunda sürdürüyor.

Emre Can İncik | Blac Tattoo

İstanbul Dövme Sanatçısı Listesi: Emre İncik

Rezervasyon: 0530 747 34 11

Adres: Firuzağa Mahallesi Çukurcuma Caddesi No:44 Kat:1, Daire:3 Cihangir, İstanbul

Instagram: @emreincikk

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olduktan sonra dövmecilik kariyerine başlayan Emra Can İncik, şu sıralar Blac Tattoo bünyesinde sanatını icra ediyor. Başarılı sanatçının uzmanlık alanı ise realistik dövmeler. Blac Tattoo, görenin bir daha bakmak isteyeceği unutulmaz dövmeler yaptırmak istiyorsanız İstanbul’daki dövmeciler arasında ilk başvurmanız gereken yerlerden bir tanesi.

Vasil Kurakhchishvili | Vaso Vasiko

İstanbul En İyi Dövmeci: Vaso Vasko

Rezervasyon: 0533 203 67 40

Adres: Demirhan Apartmanı, Asmalı Mescit Mahallesi, İstiklal Cd. No:164 Kat:3, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Instagram: @vasovasiko

Sıra dışı dövmeler için ilk aranan isimlerden biri olan Gürcistanlı sanatçı Vasil Kurakhchishvili, uzun zamandır İstanbul’da ikamet ediyor. Damak içi dövmelerden Japon tarzı dövmelere kadar pek çok farklı tasarıma sahip katalogu, eşsiz bir dövme arayanlar için en iyi tercihlerden biri. Asmalı Mescit Mahallesi’nde bulunan stüdyosunda hizmet veren sanatçı, çoğu dövme sanatçısının altından kalkamayacağı tasarım ve hayalleri gerçeğe dönüştürebiliyor.