En İyi İstanbul Kahve Mekanları

En İyi İstanbul Kahve Mekanları

Sosyalleşmek, çalışmak, güne başlamak, günü bitirmek, yaz, kış, soğuk, sıcak… Neredeyse her durumda büyük bir keyifle tükettiğimiz kahve, doğal olarak hayatlarımızda önemli bir yere sahip. Bu nedenle de içtiğimiz kahvenin iyi bir kahve olmasını, gittiğimiz mekanın da bize hitap etmesini isteriz. Neyse ki İstanbul kahve mekanları açısından geniş bir yelpazeye sahip olduğu için şanslıyız!

İstanbul’da Kahve Nerede İçilir?

En İyi İstanbul Kahve Mekanları
Fotoğraf: Juan Pablo Serrano Arenas

Her yerde bir sürü kahve dükkanı varken İstanbul’da kahve nerede içilir sorusunu yanıtlamak hem çok kolay, hem de çok zor… Yine de İstanbul’un en iyi kahvecileri, yoğunlukla Beşiktaş ve Kadıköy civarında konumlanmış durumda. Siz de iyi bir kahve içmek isterseniz işte karşınızda İstanbul’un üçüncü nesil kahve dükkanları…

Avrupa Yakası Kahve Mekanları 

Şehrin kahve dükkanlarından söz açılmışken rotamızı Avrupa Yakası kahve mekanları alternatiflerine çeviriyoruz. Avrupa Yakası’nda iyi kahve içebileceğiniz yerlere gelin birlikte göz atalım. 

Ayıbedenler l Beşiktaş

En İyi İstanbul Kahve Mekanları

Anadolu Yakası’ndan sonra listemize Avrupa Yakası kahve mekanları arasından en samimi alternatifle devam ediyoruz: Ayıbedenler! Beşiktaş’ın göbeğindeki Altıntaş sokakta bulunan bu yeni nesil kahveci, aynı zamanda bir radyo merkezi. Mekanın alt katında müdavim müşterilerinden ünlü kişilere kadar birçok isim, haftanın belirli günleri radyo programı yapıyor. Bu sayede oluşan sıcak ortam ve özenle kavurdukları kahvelerle birleşince ortaya huzurlu bir ev atmosferi çıkıyor… Sosyalleşmek için bire bir! Bu arada, espresso shot ile yaptıkları Oreolu Milkshake’i denemeden geçmeyin deriz.

Ayıbedenler adresi: Sinanpaşa, Altıntaş Sk. No:23 D:B, 34022 Beşiktaş/İstanbul

Molecule l Beşiktaş

En İyi İstanbul Kahve Mekanları

Beşiktaş’ın göz bebeği Akaretlerin hemen başında yer alan Molecule Coffee, İstanbul kahve dükkanları arasında oldukça popüler bir yere sahip. Üstelik Molecule yalnızca bir kahveci değil. Yemekten tatlıya öylesine geniş bir menüsü var ki buraya oturup tüm gününüzü hiçbir yere kıpırdamadan geçirebilirsiniz. Molecule’ün kendine ait markalı kahveleri ve ürünleri de bulunuyor.

Molecule Coffee adresi: Vişnezade, Şair Nedim Cd. 25/A D:25/A, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Han l Karaköy

En İyi İstanbul Kahve Mekanları
Fotoğraf: Zomato

Tarihin dokusunu sanatsal bir bakışla birleştiren Han Karaköy, tüm ruhunuzu sanatla dolduruyor. Dört bir yanı en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış olan mekan, sizlere şehrin göbeğinde bir kaçış noktası yaratıyor. Büyük ve sakin bir mekan olan Han, ders çalışmak için ya da büyük gruplarla bir arada buluşmak için gayet uygun bir yer. Lezzetli kahvelerin yanında kahvenin sunuş şekline de fazlasıyla önem verdiklerinden, güzel sunumlar hazırlamak için de oldukça uğraşıyorlar. Han Karaköy, hafta içi ve hafta sonu saat 10.00’dan 20.00’ye kadar açık. Şehrin göbeğinde bir soluklanmak isterseniz mutlaka uğrayın!

Han Karaköy adresi: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Hoca Tahsin sokak, No 17, Karaköy

Sunday l Nişantaşı

Sunday

Fotoğrafa baktığınızda bile içinizi ısıtan bir mekan olan Sunday, şık ve şirin dizaynıyla keyifli vakit geçirmeniz ve leziz bir kahve deneyimi yaşamanız için sizleri bekliyor. Tasarlanırken her şey estetik açıdan zevk vermek için düşünülmüş gibi. Bu özel tasarım yerde eğer çalışmak için bulunuyorsanız, çalışma masalarını tercih edebilir; dostlarınızla özlem gidermek için buluşuyorsanız dört bir yanı renklendirilmiş bu masalarda dost meclisini toplayabilirsiniz. Özellikle yazın Nişantaşı taraflarındaysanız, Sunday’de Cold Brew veya Ice Cappuccino içmenizi tavsiye ederiz.

Sunday adresi: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 44, Şişli

Mendel’s Coffee l Beşiktaş

Mendel's

İstanbul kahveciler açısından epey zengin ama Mendel’s Coffee, türünün tek örneği… Wes Anderson’un ünlü Grand Budapest Hotel filminin temasıyla dizayn edilen Mendel’s, kahveleriyle ön plana çıktığı kadar tatlıları sayesinde de insanların gözde mekanlarından biri haline geliyor. Hatta bu yüzden önünde oluşan kuyruklara denk gelmek mümkün… Çikolatalarıyla kahvelerinin uyumunu sıcak ve şirin Mendel’s atmosferinde deneyimlemek için tek yapmanız gereken şey, diğer insanlardan biraz erken davranmak!

Mendel’s Coffee adresi: Şair Nedim Cd. No:18 Akaretler/ Beşiktaş/İstanbul

Anadolu Yakası Kahve Mekanları

Bir kahvesever olarak “Anadolu Yakası’nda nerede iyi kahve içebilirim?” diye düşünüyorsanız Anadolu Yakası kahve mekanları listelememiz tam da size göre. İstanbul en iyi kahveciler denildiğinde akla gelen mekanları sizler için sıraladık. 

Pug Coffee l Maltepe

Pug Coffee

Anadolu Yakası kahve mekanları arasında bir inci gibi parlayan Pug Coffee Co, güler yüzlü çalışanları ve rahat ortamı sayesinde akşam yürüyüşünden dönerken kahve içmek için uğrayabileceğiniz bir mekan. Enerjisi yüksek bir kahve dükkanı olması sayesinde mutsuz bir günün kalıntılarını üstünüzden atmanıza yardımcı olabilecek Pug Coffee’de vanilya şuruplu latte’yi mutlaka denemelisiniz. Merkez şubesi Küçükyalı’da bulunan Pug Coffee’nin Adatepe’de de bir şubesi bulunuyor.

Pug Coffeee Adresi: Adatepe Mah. Bağdat Cad. No:274/B,  Maltepe

Knus Coffee l Suadiye

Knus Coffee

İstanbul’da kahve içerken Japonya esintileri istiyorsanız, Knus Coffee Suadiye’de sizleri bekliyor. İçeri girdiğiniz an sizi yeşil rengin iyi enerjisi karşılıyor. Sembolü tatlı bir panda olan bu kahve dükkanındaki çalışanlar gayet ilgili. Knus Coffee, normal kahve çeşitleri yanında Japanese Syphon ve Japanese Iced gibi üçüncü dalga ürünleri de menüsünde barındırıyor. Yine ilginç ürünlerinden biri olan Knus Ice Tea için sizlere çarkıfelek meyvesi ya da Bodrum mandalinası gibi seçenekler de sunuluyor. Tüm bu ürünleri yerinde denemek isterseniz, Knus Coffee Suadiye’de sizleri bekliyor.

Knus Coffee adresi: Suadiye Mahallesi, Suadiye Cami Sokak, No: 23/C, Kadıköy

Kronotrop l Kadıköy

Kronotrop

Geçtiğimiz yılların en hızlı büyüyen ve büyürken de kalitesinden ödün vermeyen en meşhur kahvecilerinden Kronotrop, trendleri yakalamak isteyenlerin gözde kahvecisi. Eğer yer bulup Kronotrop Kadıköy’e oturmayı başarırsanız, ünlü bir isimle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek! Kronotrop’un Nitro Brew isimli soğuk kahvesini mutlaka denemelisiniz.

Kronotrop Kadıköy adresi: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No:14, 34710 Kadıköy/İstanbul

Coffeetopia l Caddebostan

Coffeetopia
Fotoğraf: Nihal Başar

En iyi İstanbul kahve mekanları üçüncü nesil olur, zincir olmaz demiştik fakat… Konu Coffeetopia olunca işler biraz değişiyor. Hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin her zaman insanlarla renklenen Coffeetopia, lezzetli kahveleri ve güler yüzlü çalışanlarıyla dükkana ısınmanızı sağlıyor. Siz de yağmurlu bir günde sığınmak ve bir kahve içerek ısınmak istiyorsanız, Coffeetopia’yı tercih edebilirsiniz. 

Coffeetopia Bağdat Caddesi adresi: Caddebostan, Bağdat Cd. No:224 D:4, 34728 Kadıköy/İstanbul

Primos de Colombia | Suadiye

En İyi İstanbul Kahve Mekanları

Anadolu Yakası’nda kahve içebileceğiniz iyi yerlerden bir diğeri de Suadiye’de bulunan Primos de Colombia. Açık ve kapalı alanı bulunan mekanın kahvelerinin yanı sıra lezzetli tatlılarını da deneyebilirsiniz. 

Primos de Colombia adresi: Suadiye Mahallesi,Bağdat Caddesi, Noter Sk. No:1/A, 34740 Kadıköy