En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

En İyi İstanbul Çikolatacıları | 2023

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2023

Bu yazımız çikolata tutkunları için hazırlandı! İstanbul çikolatacıları tarafından sunulan, yemelere doyamayacağınız çeşit çeşit el yapımı çikolatalarına yakından göz atın! İşte İstanbul’daki en iyi çikolata dükkanları…

İstanbul’daki En İyi Çikolata Dükkanları

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023
Fotoğraf: Kier In Sight

İstanbul çikolatacıları saymakla bitmiyor! İşte tatlı sevmeyenlere bile tatlı yemeyi sevdirecek İstanbul’un en iyi çikolatacıları…

Hane Çikolata & Kahve

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No:7 D: E, Kadıköy

Instagram: @hanecikolata

Açıldığı günden bu yana tatlıseverlerin yoğun ilgisi sayesinde işlerini giderek büyüten Hane Çikolata, açtığı yeni şubelerle de hizmet alanlarını genişletmeye devam ediyor. Birbirinden lezzetli tatlı ve kahveleriyle, haftanın her günü 12.00-00.00 arası kapılarını çikolata tutkunlarına açıyor!

Asuman – Çikolata Dükkanı

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Caferağa, Yeni Fikir Sk. No:1, Kadıköy

Instagram: @cikolatadukkani

Kapısındaki uzun kuyruklardan anladığımız kadarıyla, İstanbul’da Asuman’ın adını duymayan kalmamış… Harika çikolatası ve yaptıkları leziz tatlılar ile şehre gelen turistlerin bile uğrak noktası olmayı başaran Asuman’ın, Moda’da bir de Çikolata Dükkanı bulunuyor. Çikolata Dükkanı, her gün 13.00-22.15 saatleri arasında hizmet veriyor. Üstelik Çikolata Dükkanı’nın birbirinden güzel çikolatalarını sipariş edebileceğiniz internet sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Mendel’s

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Sinanpaşa, Şair Nedim Cd. 18/A, Beşiktaş

Instagram: @mendelscomtr

İlk şubesini Akaretler’de açarak tatlıseverlerin onayını hemen kazanan Mendel’s, ikinci şubesiyle de Fişekhane’de! Erimiş çikolatayla sıcacık servis edilen tatlılarını hala denemediyseniz, güzel bir kahve eşliğinde mutlaka denemelisiniz…

Çikolatacı Aziz Bey 

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Kuzguncuk, İcadiye Cd. No:56/A, Üsküdar 

Instagram: @cikolataciazizbey

Kuzguncuk’ta her gün 10.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren Çikolatacı Aziz Bey’in Bitter Narlı Çikolata’sını kesinlikle denemelisiniz. Üstelik pastacı kreması, çilek, Fransız bisküvisi ve Belçika çikolatası ile hazırladıkları ‘Azizbey Spesiyal’ isimli tatlısının da tadına doyamayacaksınız!

Baylan

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Caferağa, Muvakkıthane Cd. No:9/A, Kadıköy 

Instagram: @baylanistanbul

1923’ten beri hizmet veren Baylan, en eski İstanbul çikolatacıları arasında yer alıyor. Kadıköy’deki tarihi şubesinin yanı sıra Galataport ve Bebek’te de şubesi bulunan Baylan’ın yıllara meydan okuyan lezzeti damağınızdan silinmeyecek. Baylan’ın çikolatalarını denemeye giderseniz, klasikleşmiş tatlısı Kup Griye’yi de yemeden dönmeyin!

Tarihi Beyoğlu Çikolatacısı

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Katip Mustafa Çelebi, İstiklal Cd. 69/A, Beyoğlu

Instagram: @beyoglucikolatacisi

Yine tarihi bir lezzetle karşınızdayız… 1924’ten beri hizmet veren Tarihi Beyoğlu Çikolatacısı, Taksim çikolatacıları denince ilk aklımıza gelenlerden. Başka şubesi ve kargo hizmeti olmayan çikolatacının efsane lezzetlerini İstiklal Caddesi’ndeki minik dükkanında tadabilirsiniz!

Marie Antoinette Chocolatier

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Zorlu Center, Cihannüma, Barbaros Blv. No:2, Beşiktaş

Instagram: @marieantoinettechocolatier

Fenerbahçe, Caddebostan ve Zorlu Avm’de şubeleri bulunan Marie Antoinette, Belçika çikolatası ile hazırlanmış, katkı maddesi bulunmayan el yapımı 60’tan fazla çeşit çikolatasını tatlıseverlerin beğenisine sunuyor. Dahası, online sipariş seçeneği ile de lezzetini her geçen gün daha uzak noktalara ulaştırmayı başarıyor.

Maia Chocolate

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Çengelköy, Çengeloğlu Sk. Üsküdar

Instagram: @maiachocolates

Çikolata yapım aşamasına kakao çekirdeklerinin seçim sürecinden, Belçika’dan gelen ham maddelerle başlayan Maia’nın, Çengelköy’de bir yapım atölyesi de bulunuyor. Birbirinden lezzetli çikolata, pasta ve bisküvilerini tatmak için 12.00-00.00 saatleri arasında Çengelköy’e uğrayabilirsiniz!

Vanilin Chocolate 

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Kuzguncuk, İcadiye Cd. No:78, Üsküdar

Instagram: @vanilinchocolate

Üretim hayatına Kayseri’de başlayan, ardından İstanbul’a taşınan Vanilin Chocolate’ın Kuzguncuk’ta bulunan dükkanında, birbirinden lezzetli el yapımı çikolatalar kesinlikle denemeye değer! Tadı damağınızda kalacak çikolatalardan online sipariş vermek isterseniz internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Harem Chocolate

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Teşvikiye, Hüsrev Gerede Cd. No:76, Şişli

Instagram: @haremchocolate

Karamelli, vegan, fıstıklı, bademli gibi çok çeşitli çikolataları ile özel günler için de harika bir hediye seçeneği olabilecek ürünleri olan Harem Chocolate, Teşvikiye’deki şubesinde çikolataseverlere hizmet veriyor. Üstelik online sipariş seçeneğine de buradan ulaşabilirsiniz.

Butterfly Chocolate

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Kültür, Nisbetiye Cd No:56, Beşiktaş

Instagram: @butterflychocolateofficial

Galataport, Vadistanbul, Akmerkez, İstinyepark gibi İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinde şubeleri bulunan Butterfly Chocolate, birbirinden lezzetli çikolata çeşitleri ile hafızalardan silinmeyecek bir lezzet sunuyor. Online alışveriş seçeneği ile de sevdiklerinize bol çikolatalı hediyeler gönderebilirsiniz.

Ba’De Chocolatier Moda

En İyi İstanbul Çikolatacıları ⏐ 2023

Adres: Caferağa Mahallesi, Ağabey Sk. No:4, Moda/Kadıköy

Instagram: @badechocolatier

Kadıköy çikolatacılarından bahsedip Ba’De Chocolatier’den bahsetmezsek olmaz! Özel tasarım çikolatalarına Moda’daki şubesinde 10.00-20.00 saatleri arasında ya da internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Michele Blackwell