Yetişkinler İçin Animasyon Dizileri

Yetişkinler İçin Animasyon Dizileri

Animasyon dizilerinin çocuklar için olduğunu kim söylemiş? İçimizdeki çocuğu eğlendirecek, dünyamızdan bambaşka evrenlere doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak yetişkinler için animasyon dizileri de var. 

Yetişkinler İçin Animasyon Dizisi Önerileri

Yetişkinler İçin Animasyon Dizileri

Animasyon dizileri birçok farklı konuyu ele alıyor. Çoğunlukla ofansif mizaha sahip olan bu yapımlar, absürt durumların içerisinde yaptığı ince göndermelerle yetişkinler tarafından oldukça beğeniliyor. Kısa süreleri ve keyifli vakit geçirme vaatleri ile birçokları için vazgeçilmez olan bu diziler arasından en iyilerini sizin için seçtik. Hazırsanız en iyi animasyon dizileri listemize başlayalım. 

Rick and Morty | IMDB: 9.1 

Yetişkinler için animasyon dizileri yazımızı çok ses getiren, Netflix’ten izleyebileceğiniz Rick and Morty ile açıyoruz. Uzun zamandır kayıp olan bilim insanı Rick Sanchez’in kızının evine dönmesiyle başlayan macera, Rick’in torunu Morty’yi deneylerine alet etmesiyle beraber bambaşka bir boyut alır. Kısa sürede bu süper ikili evrenin farklı köşelerine yolculuğa çıkacaktır. Canlı renkleri ve başarılı ses oyunculuğuyla öne çıkan Rick and Morty, sizi hem güldürecek hem de farklı konular hakkında düşündürecek.

Rick and Morty’nin geçmiş sezonlarını ve bu yaz yayınlanan yeni bölümlerini kaçırmayın deriz.

BoJack Horseman | IMDB: 8.8

90’lar sitcom’u “Horsin’ Around”’un başrol oyuncusu, insansı bir at olan BoJack Horseman’ın yıldızı, dizisi yayından kaldırılınca söner. Günümüzde hayatından nefret eden, alkolün içinde kendini kaybeden BoJack, Hollywood’a geri dönüş zamanının geldiğine karar verir. Ancak tepeye ulaşmak kolay olmayacaktır; onun bildiği, geride bıraktığı Hollywood artık çok farklıdır…

2014’le 2020 arasında Netflix’te altı sezon oynayan BoJack Horseman, eleştirmenlere göre ikinci sezonunda çarpıcı bir seviyeye ulaşıyor. Hem güldüren hem üzen hem de günümüzdeki ünlü kültürüne olan takıntımızı ustaca ortaya koyup tartışmaya açan BoJack Horseman kesinlikle izlenmesi gereken animasyonlar arasında.

Love, Death & Robots | IMDB: 8.4

Mutlaka izlenmesi gereken animasyon dizileri listemize Netflix yapımı Love, Death & Robots ile devam ediyoruz. Farklı karakterleri, farklı hikâyeleri ele alan, yirmişer dakikalık kısa bölümlerden oluşan bu antoloji dizisi, bilim kurgudan gerilime ve hatta komediye kadar farklı türleri kapsıyor. Benzersiz ve içgüdüsel bir izleme deneyimi sunan Love, Death & Robots, etkileyici animasyonuyla seyirciyi nefes kesen dünyasının içine çekiyor. Heyecan veren kadrosu ve ünlü yapımcılarıyla Love, Death & Robots’u mutlaka izlemelisiniz!

Invincible | IMDB: 8.7 

Sırada Skybound/Image çizgi romanından uyarlanarak senaryolaştırılan Invincible var. Aksiyon ve macera türleri üzerinden yürüyen, bu sene vizyona giren Invincible, listemizin en yeni animasyon dizisi. Amazon Prime Video yapımı Invincible, 17 yaşındaki Mark Grayson’ın hayatını ele alıyor. 

İlk bakışta sıradan bir genç gibi görünen Mark’ı yaşıtlarından ayırt eden bir özelliği vardır: Babası Omni-Man, gezegendeki en güçlü süper kahramandır. Süper kahraman olmanın bedelini ustaca inceleyen Invincible’ı izlenecek animasyon dizileri listenize eklemeyi unutmayın.

Futurama | IMDB: 8.5

 

Yetişkinler için animasyon dizileri deyince aklımıza gelen eserlerden biri olan Futurama var sırada. 1999 senesinde yanlışlıkla donan pizza kuryesi Fry, buzunun erimesiyle kendini birdenbire 2999 senesinde bulur. Soyunun tek üyesi, küçük bir kargo dağıtım hizmetine sahip olan yaşlı bir bilim adamının kanatları altına girer. Birlikte çıkacakları maceralara birbirinden renkli karakterle de dâhil olacaktır. İlginç bilim kurgu senaryoları içinde çok eğleneceğiniz, bir o kadar da sosyal hicivle karşılaşacağınız Futurama’yı beğeneceğinize eminiz! Futurama’nın yapımcılarından Matt Groening’in aynı zamanda The Simpsons’un yapımcısı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Big Mouth | IMDB: 7.9 

Bir grup gencin ergenlik dönemini anlatan animasyon, aslında yazarların kendi gençliklerinden esinlenerek oluşturduğu bir senaryoya sahip. Fakat dizi içerisinde yalnızca ergenlik değil ırkçılık, cinsiyetçilik, din gibi birçok hassas konuya da değiniliyor. Oldukça komik anlara sahip olan diziyi yemek yerken izleyecekseniz oldukça dikkatli olmanızı öneririz. 

Disenchantment | IMDB: 7.2 

Mistik, fantastik, tarihi ve komik… Matt Groening tarafından yaratılan animasyon dizisi, zorla evlendirilmek üzere olan bir prensesi düğünden kaçarak kendi yolunu bulmasını anlatıyor. Bu yolculukta ise ona bir şeytan ve bir elf eşlik ediyor. Her bölüm farklı bir maceraya atılan asi prenses, içine düştüğü durumlar ve verdiği tepkilerle izleyiciyi eğlendirmeyi başarıyor. 

South Park | IMDB: 8.7 

Sırada efsane animasyon dizisi South Park var. Uzak bir kasabada yaşayan ve ilkokula giden Eric, Stan, Kyle ve Kenny, kendilerini her bölümde farklı bir problemin içerisinde buluyor. Ofansif mizahın en iyi örneklerinden olan dizi, popüler kültüre ve siyasete sık sık atıfta bulunuyor. Eğer henüz South Park izlemediyseniz sizi 26 sezonluk harika bir serüvenin beklediğini de belirtelim.

Family Guy | IMDB: 8.2 

Griffin ailesiyle daha önce tanışmış mıydınız? Onlar daha önce gördüğünüz hiçbir aileye benzemiyor. Başı dertten kurtulmayan baba Peter, cefakar anne Lois, hor görülen Meg, parlak ama kilolu bir ergen olan Chris, dünyayı ele geçirmeye çalışan bebek Stewie ve ailenin en zekisi köpek Brian… Güncel mesajlarının yanı sıra dizinin en sevilen yanı kuşkusuz Stewie’nin planları ve köpek Brian’ın sürekli olarak aile üyelerini küçümsemesi olabilir. 

Avatar: The Last Airbender | IMDB: 9.3 

En iyi animasyon dizileri listemizi aslında çocukların da izleyebileceği ancak satır altı mesajlarıyla yetişkinlere hitap eden ve bu derinliğiyle anlam kazanan Avatar: The Last Airbender ile kapatıyoruz.

Su Kabilesi, Toprak Krallığı, Ateş Ulusu ve Hava Gezginleri olmak üzere dört ulusa bölünmüş, savaşla boğuşan bir dünyanın tek umudu Avatar’dır. Ancak yıllardır kimse onu görmemiştir. Buzda donmuş genç bir çocuk bulunduğunda, onun uzun zamandır kayıp olan Avatar olduğu anlaşılır. Avatar, dünyaya barışı getirebilmek için büyülü bir yolculuğa çıkmalıdır. Efsane bir dünya tasarlayan ilham verici bu diziyi mutlaka izleyin deriz.

Kapak fotoğrafı: Unsplash | Mateusz Butkiewicz