En Komik Podcastler | En Çok Dinlenen 10 Komedi Podcast'i

En Komik Podcastler | En Çok Dinlenen 13 Komedi Podcast’i

Trafikte, yürüyüşte, ev işi yaparken veya uykudan hemen önce biraz eğlenmek isterseniz komik podcastler imdadınıza yetişiyor. İşitsel yayınların dijital çağı yakalamasıyla öne çıkan bu yayınlar, gelişen mizah anlayışıyla da dinleyiciler için yepyeni bir eğlence kaynağı oldu. Siz de kendinizi bu yeni dünyaya kaptırdıysanız en çok dinlenen 13 komedi podcasti listemize göz atmaya ne dersiniz? Hazırsanız başlayalım…

Soru-Cevap | Ferhan Şensoy

Komedi Podcasti Önerileri: Ferhan Şenso

Podcast Linki: Tıklayın!

Podcast önerileri listemize geçtiğimiz dönemde kaybettiğimiz Türkiye’nin efsane isimlerinden biriyle başlıyoruz. Tiyatro dünyasının duayeni Ferhan Şensoy, kendisinden çok da beklenmeyen bir projeye başlayarak Spotify podcast listelerine adım atmıştı. Soru-Cevap ismini verdiği 10 bölümlük bir seriyi dinleyicilerle paylaşan büyük usta, takipçilerinden gelen soruları kendine özgü tarzı ve benzersiz mizahıyla cevapladı. 

Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok | Deniz Göktaş 

Deniz Göktaş'a Ayıracak Vaktim Yok

Podcast Linki: Tıklayın!

Mizah denince akla gelen en büyük isimlerden biri olan Ferhan Şensoy’dan yeni dönem yükselen komedyenlerden biri olan Deniz Göktaş’a geçelim. Son yıllarda stand-up şovlarına olan ilginin artmasıyla birlikte çok sayıda genç ve yeni stand-up’çıyla karşılaşıyoruz. Ancak Deniz biraz farklı… Ofansif mizah alerjisinin en üst seviyede olduğu topraklarda uçurumun kenarında gezen esprileriyle hem cesur hem de oldukça komik işlere imza atıyor. Stand-up şovlarından sonra başladığı Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok projesi de Göktaş’ın mizahını sevenler için en iyi podcast sayılabilir.

O Tarz Mı? | Can Bonomo, Can Temiz, İsmail Türküsev

Komedi Podcasti: O Tarz Mı?

Podcast Linki: Tıklayın!

Sırada Türkçe Podcast denince ilk akla gelen programlardan biri var. Müzisyen Can Bonomo ve Can Temiz, metin yazarı ve stand-up’çı İsmail Türküsev ile bir araya gelerek podcast programları arasında en çok ilgi çeken işlerden birine imza atıyor. Ekibin her pazartesi Rock FM’de yaptıkları programın kayıtlarından oluşan podcast, bir nevi modern Güzin Abla köşesi. Ancak bu ‘tavsiye programı’ ciddiyetten biraz uzak, komediye oldukça yakın. Sezon sezon yayıncıların değiştiğini şimdiden belirtelim. Fakat programda değişmeyen tek şey en çok dinlenen podcast’ler sıralamasındaki yeri.

Kalt’ın Podcasti | Ozan Akyol, Erman Çağlar

Kalt'ın Podcasti

Podcast Linki: Tıklayın!

Yemek yerken izlenebilecek Youtube kanalları içeriğinde de gururla önerdiğimiz Kalt, birçokları için en komik podcastler listesinin de başında yer alıyor. Erman Çağlar ve Ozan Akyol’un benzersiz işlerine işitsel yayınlarda devam ettiği podcast, kafa dağıtmak isteyen dinleyiciler için birebir. İlginç podcast’ler içinde ilk sıraya yazacağımız programda, ikiliyi dinlerken gerçeklikten oldukça uzaklaşmanız sadece saniyeler alabilir.

Biraz Konuşabilir Miyiz? | Kemal Ayça, İlker Gümüşoluk

Biraz Konuşabilir Miyiz?

Podcast Linki: Tıklayın!

Mesut Süre’yle Rabarba programından tanıdığımız iki isim yeni bir podcast projesinde bir araya geldi. Kemal Ayça ve İlker Gümüşoluk’un hazırladığı “Biraz Konuşabilir Miyiz?”, dinlerken kendinizi en sevdiğiniz arkadaşlarınızla sohbet ediyormuş hissi uyardırmayı başarıyor. 

Cenk ve Erdem Atasözleri Atölyesi

Cenk ve Erden Atasözleri

Podcast Linki: Tıklayın!

Onlar, yılların eskitemediği iki komedyen… Yıllar önce bir araya gelerek zamanın ötesinde bir mizah anlayışıyla seyirci önüne çıkan Cenk ve Erdem Beyler de zamanı yakaladı ve podcast dünyasına katıldı. Kendilerine has üsluplarıyla hazırladıkları komedi podcasti, her bölümde kendi uydurdukları atasözlerini konu alıyor. Her yaştan insanın keyifli dinleyebileceği Atasözleri Atölyesi, Storytel ve Spotify’dan dinlenebiliyor. 

Diyojen

Komedi Podcasti: Diyojen

Podcast Linki: Tıklayın!

Komedi podcastleri yalnızca ilişkilerden veya günlük hayattan bahseder diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İsmail Türküsev, Turgut Uç ve Sonat Işık’ın birlikte hazırladığı Diyojen’de konu futbol. Milyonların eğlencesi olan futbolu daha da eğlenceli hatta son derece komik bir hale getiren üçlü, yaklaşık 1 saat süren programları ile bol bol kahkaha attırıyor. 

Bu Mu Yani?

Bu Mu Yani?Podcast Linki: Tıklayın!

Kurumsal işlerinden ayrılan iki çocukluk arkadaşının bir araya gelerek hazırladığı podcast, hayata dair soruları ve konuları eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Zuhat Taser ve Oğulcan Aydoğmuş’un hazırladığı komedi podcasti, günlük hayatta karşımıza çıkan birçok kavramı farklı bir bakış açısıyla ele alıyor. Özellikle sabahları işe giderken dinlemek isteyenler için uyarı: Bu podcast size yaşadığınız hayatı sorgulatabilir! 

Umarım Annem Dinlemez

Umarım Annem Dinlemez

Podcast Linki: Tıklayın!

Ailenize anlatamayacağınız kadar utanç verici anlarınızın en komik anılarınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Tuluğ Özlü tarafından hazırlanan Umarım Annem Dinlemez (UAD), her hafta farklı bir konuğun “yer yarılsa da içine girsem” dediği birbirinden komik anılarıyla şekilleniyor. 

Meksika Açmazı

Komedi Podcasti: Meksika Açmazı

Podcast Linki: Tıklayın!

En çok dinlenen komedi podcastleri listemizde son sırada Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam’ın hazırladığı Meksika Açmazı var. Yıllardır devam eden ve sevilen radyo programı Rabarba’dan tanıdığımız üçlü, birbirinden saçma sorulara olabilecek en saçma yanıtları veriyor. Yıllardır birlikte olan isimlerin uyumu ve mizah anlayışı ise her bölümde dinleyiciyi kahkahalara boğuyor.

N’aaptın?

En Komik Podcastler | En Çok Dinlenen 13 Komedi Podcast'i

Podcast Linki: Tıklayın!

Günün stresinden uzaklaşmak ve kafayı boşaltmak için harika bir podcast arıyorsanız N’aaptın? tam size göre! Dört adamın ilişkiler, cinsellik ve hayat üzerine konuştuğu programda ciddi hiçbir şey yok. Kendilerini ‘Ne pis adamlar bunlar!’ cümlesiyle tanımlayan ekip, bel altı şakalar yapmaktan da geri durmuyor. Özellikle işten eve dönüş yolculuğunuza renk katacak programa mutlaka şans vermelisiniz.

Fularsız Entellik

En Komik Podcastler | En Çok Dinlenen 13 Komedi Podcast'i

Podcast Linki: Tıklayın!

Ekşi Sözlük yazarı Immanuel Tolstoyevski tarafından hazırlanan podcast’in mottosu oldukça ilginç: ‘Halk için halka rağmen entellik’. 

Hayata dair her konuya değinen Immanuel Tolstoyevski, programında ünlü isimleri de konuk ediyor. Aklınıza gelen veya gelmeyen farklı konularla ilgili keyifli bir sohbet dinlemek isterseniz podcast listenize bu seriyi ekleyebilirsiniz. Sohbet çok hoşunuza mı gitti? Immanuel’in yazılarını okumak için web sitesini de ziyaret edebilirsiniz. 

Gülünecek Bir Şey Göremiyorum

En Komik Podcastler | En Çok Dinlenen 13 Komedi Podcast'i

Podcast Linki: Tıklayın!

Bloglarda gezinmeyi seviyorsanız mutlaka yolunuz Oitheblog’a düşmüştür. İşte bu sayfanın yaratıcısı İdil ve Öykü, kendi aralarındaki konuşmaları kayıt altına almaya karar vermiş ve ortaya ‘Gülünecek Bir Şey Göremiyorum’ çıkmış. Yaklaşık 30 dakikalık bölümlerden oluşan program, belirli bir konsept üzerinden ilerlemiyor. Sanki evinizin salonunda iki yakın arkadaşınızla oturuyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz podcast, tekrar tekrar dinlenebilecek tatta! 

Kapak Fotoğrafı: Jonathan Velasquez