Yemek Yerken İzlenecek Youtube Kanalları Listesi - 2022

Yemek Yerken İzlenecek Youtube Kanalları Listesi – 2023

Televizyon kanallarının yaklaşık 50 yıl süren saltanatı, 21. yüzyıl ile sona ermiş gibi görünüyor. Artık çoğu kişi Youtube gibi mecralar bir içerik deryası olduğu için televizyon izlemek yerine internette bulduğu içerikleri tüketiyor. Son 10 yılda hızlı tüketime ve aynı anda birçok şeyi yapmaya alıştığımız için yemek yerken video izlemek de epey yaygın. Eğer siz de YouTube video olmadan olmaz diyenlerdenseniz işte sizin için hazırladığımız yemek yerken izlenecek YouTube kanalları…

140journos 

Son yıllarda 140journos ekibi, yaptığı belgesellerle çok ilgi çekiyor. Çoğunlukla siyasi içeriklere sahip olsa da magazin, toplumsal gerçekler, unutulmuş ünlüler hakkında detaylı belgesellere sahip kanal, her geçen gün yeni üretimlerine devam ediyor. İzlediğiniz belgesellerde biraz 32. Gün tadı biraz da modernite istiyorsanız YouTube kanalları içerisinde 140journos size uygun olabilir. 

Flu TV  

Üç yıl önce İstanbul Film Akademisi için hazırladığı Olmaz Öyle Saçma Şey programıyla tanınan İlker Canikligil önderliğinde kurulan Flu TV, Türkiye’deki YouTube kanalları arasında en çok farklı konuda içeriğe sahip kanallardan biri. Kültür tarihine mi ilgilisiniz? O zaman Türkiye’nin en büyük kültür tarihi öğreticilerinden Prof. Dr. Nevzat Kaya’nın Böyle Buyurdu Kültür serisini izleyebilirsiniz. Tiyatro oyunculuğu nasıl oluyor diye mi merak ediyorsunuz. Ünlü oyuncu Celal Kadri Kınoğlu tarafından hazırlanan Olmaz Öyle Saçma Oyunculuk video serisini takip edebilirsiniz. Alanının en önde gelen bilim insanları tarafından hazırlanan fizik ve tarih videoları, Aytuğ Akdoğan’ın yorumlarıyla modern edebiyatın nabzının tutulduğu Yazar Burada Ne Demek İstemiş serisi ve tabii ki ünlü Olmaz Öyle Saçma Şey videoları… Neredeyse sınırsız ve kaliteli içeriğe sahip bu kanala mutlaka göz atmalısınız. 

ŞokoPop

Yemek yerken izlenecek Youtube kanalları listesinde sırada Türkiye’nin en derin magazin çukuru var. ŞokoPop, kanalını işte tam da böyle tanımlıyor. Youtube’da yayın hayatına başladığı ilk dönemlerde kimliğini gizleyen fakat daha sonra gerçek ismini açıklayan Ekim Acun, 90’lar Türkiye’si başta olmak üzere yakın geçmişteki magazinsel olaylar üzerine hem bilgilendirici hem de oldukça eğlenceli içerikler hazırlıyor. Yıldız Tilbe-Sezen Aksu kavgasından Türkiye’deki pop kültürünün en önemli ikonlarından biri olan Seda Sayan’ın hikayesine kadar birçok farklı konu, ŞokoPop tarafından mercek altına alınıyor. Nostalji seviyor ve magazinel olayları takip etmekten hoşlanıyorsanız ŞokoPop tam da aradığınız Youtube kanalı olabilir.

196Sekiz

Televizyon kanalları tahtlarını dijital platformlara ve Youtube’a kaptırırken televizyonun dahi çocuklarının bu değişimi fark etmesi de uzun sürmedi. Popstar Türkiye programıyla tanımış olsak da Türk televizyonculuğunda başarılı işlerin birçoğunda imzası bulunan Armağan Çağlayan da 2020 yılı itibarıyla Youtube’a bomba gibi bir giriş yaptı. YouTube kanalı önerisi denildiğinde ilk akla gelenlerden olan 196Sekiz ile kısa sürede bir milyon aboneyi aşan Çağlayan, siyaset dünyasından çarpıcı isimlerini ya da popüler kültürün tartışmalı ünlülerini konuk ettiği Gör Beni programıyla kısa sürede Youtube Türkiye’nin trendleri arasına girmeyi başardı. Siyasi isimlerin bulunduğu videoların yanında ünlü şeflerin tariflerinin yayınlandığı yemek videoları, ünlülerin konuk olduğu sohbetler ve toplumsal incelemeler de 196Sekiz kanalında bulunuyor. 

Tarih Obası

Tarihteki ilginç olaylara merakınız var mı? İşte tam size göre bir kanal! Sıkıcılışan tarih anlatıcılığının tam tersine ilginç konuları, destanları, mitleri inceleyen Ceren Sungur, hoş sohbeti ile kısa sürede büyük bir izleyici kitlesi topladı. Tarih anlatan en iyi YouTube kanalları arasında yer alan Tarih Obası, özet nitelikte kısa videolara da detaylı uzun videolara da sahip. 

Lemurya ve Mu efsanelerinin kökenleri, Moğol şamanizmi ve cadılık, Avrupa’da gizemli dans salgınları, Atlantis efsanesi nasıl doğdu, Türkiye’de Mehdilik iddiaları… Bu başlıklar sizin için ilgi çekici ise Tarih Obası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kendisi de bir akademisyen olan Ceren Sungur, genç takipçilerinin kişisel gelişimine de önem vererek hazırladığı Öz Hakiki Kişisel Gelişim video serisinde kendini geliştirmek isteyen gençlere kitap tavsiyeleri veriyor ve incelemelerde bulunuyor. 

Crossover Talks

Pandemi döneminde ortaya çıkan ve dijital dünyanın çok yakından tanıdığı dört genci bir araya getiren Crossover Talks, yemek yerken izlenecek Youtube kanalları arayışında olanlar için harika bir seçim. Volkan Öge önderliğinde bir masa etrafında toplanan kişiler, akıllarına gelen her konudan konuşurken esprileri ile bu sohbeti çok eğlenceli bir hale getiriyor. Programda yer alan kişiler ise sezonlara göre değişiklik gösterebiliyor. 

Cep Hikayeleri

“Her hafta bir yeni hikaye!” söylemiyle yola çıkan Cep Hikayeleri, şimdiye kadar yayınladıkları birbirinden farklı 204 hikayesi ile Türkiye’nin insanlarına ses oluyor. Kısa sürelere sahip videoları, ilgi çekici konuk ve konuları, kaliteli prodüksiyonları ile Cep Hikayeleri’ni dinleyerek yemeğin keyfini çıkarabilir, başkalarının hikayelerine dahil olabilirsiniz. 

Neyse Ne

Oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senarist unvanlarına bir yenisini ekleyen Caner Özyurtlu, yaklaşık 4 buçuk senedir oldukça aktif bir Youtuber. Özyurtlu’nun Youtube kanalı olan NeyseNe, farklı konseptlerde içeriklere sahip. Yeni nesil talk show örneklerinden biri olan Loş Sohbet serisi ve bu serinin after party’si olarak değerlendirilebilecek Laps Laps Laps programları ile Neyse Ne, yemek yerken izlenecek kanallar listemizde kesinlikle değerlendirilmesi gereken kanallardan biri. 

Son Kabile 

Kardeş Payı ile tanıdığımız senarist Murat Kaman ve kardeşinin yer aldığı kanal, oldukça eğlenceli sohbet videolarından oluşuyor. İşin İçinden serisinde yer alan birbirinden ünlü konukların yanı sıra Bak Kardeşim serisindeki ilginç konular, neredeyse hepsi birbirinden komik olan videolar ortaya çıkarmış. Yemek yerken izlenecek Youtube kanalları listenize Son Kabile’yi eklerken ağzınızdakileri püskürtmeyeceğinizden de emin olun. 

Irmak Kazuk 

NTVSpor ekranlarında uzun süre izlediğimiz başarı spiker Irmak Kazuk, kanalına da kendi ismini vermiş. Son dört yıldır düzenli olarak videolar yükleyen programcının en sevilen serisi ise kuşkusuz birbirinden ünlü isimlerle hem spor hem de günlük hayattan konuştuğu Tiki Taka. Bunun dışında eğer futboldan hoşlanıyorsanız kanalda yer alan Efsane En’ler ve Cevaplı Yorum bölümlerini de izleyebilirsiniz. 

Kafa TV  

2014 yılında hayatımıza giren ve çok sevdiğimiz Kafa Dergi, yayıncılık alanında vizyonunu kısa sürede geliştirdi ve artık dijital yayıncılık olmazsa olmaz diyerek Youtube kanallarını açtı. Burada yayınladıkları videolarda ise hem dergi yazarları hem de Türkiye’nin en sevilen isimleri yer alıyor. Metin Akpınar, İlber Ortaylı, Can Yılmaz, Gökhan Çınar ve Zafer Algöz, bu isimlerden yalnızca birkaçı… Her zevke uygun bir içerik bulmanın mümkün olduğu kanalda 500’ün üzerinde video yer alıyor. 

Noluyo Ya? 

Türkiye’deki en eğlenceli Youtube kanalları arasında gösterilen Noluyo Ya?, Fırat Albayram ve Ceyda Kasabalı Albayram’ın doğal halleri ve değişik esprileri ile yemek saatlerini renklendiriyor. Gezdikleri yerlerin yanı sıra ünlü konukları ile yaptıkları sohbetlerle evlerimize konuk olan çift, oldukça samimi hareketleriyle izleyenlerin sempatisini topluyor. 

Mesut Süre ile İlişki Testi

Yayınlandığı ilk günden beri hayran kitlesi giderek artan ve Youtube Türkiye’nin en başarılı işlerinden biri haline gelen İlişki Testi, Rabarba isimli radyo programıyla uzun yıllardan beri tanıdığımız Mesut Süre tarafından hazırlanıyor. Bu yazının hazırlandığı tarihte 500’den fazla yayınlanmış olan programda Mesut Süre çiftleri konuk ediyor ve Süreyya Bursa tarafından hazırlanmış bir konsept dahilinde ilişkileri hakkında sohbetler gerçekleştiriyor. Henüz İlişki Testi’ni hiç izlememiş olanlara bir uyarı yapmakta fayda var. Mesut Süre mizahına alıştığınızda bu program bağımlılık yapabilir.