Yazlıkta Keyifle Okuyabileceğiniz Sarah Jio Kitapları

Yazlıkta Keyifle Okuyabileceğiniz Sarah Jio Kitapları

Bu yaz, her zamankinden daha geç geldi sanki. Ülkece Covid-19 mücadelesi verdiğimiz ve bunaldığımız koca bir kışın ardından aşı kaynaklı olumlu gelişmeler herkese bir umut oldu ve kısıtlamaların esnetilmesiyle tatil mekanları dolup taşmaya başladı. Yazlığı olanlar ise konaklamak için bir turizm işletmesi yerine evlerinin rahat ortamına kuruldu. Yazlık kültürü elbette apayrı bir kültürdür. Telaşsız, sakin, konforlu ve samimi bir yaz vadeder. Ne kadar süre kalırsanız kalın kendi alanınızda olmanın verdiği özgürlük sayesinde hem sürdürülebilir hem de ekonomik bir tatil yapma imkanınız olur. 

Yaz en neşeli ve güneşli günleri ile akarken, insan bazen de sakin kalıp iç dünyasına çekilmeye ihtiyaç duyar. İşte o anlar sizi farklı bir moda sürükleyecek Amerikalı yazar Sarah Jio’nun samimi ve akıcı anlatımı, kitap arayışında olanlar için iyi bir tercih olabilir. Genelde aşk hikayelerini kurgusal bir mantık içerisinde geçmiş ve gelecek ile birleştiren yazar, Türkiye’de çok seviliyor ve çok okunuyor. Karşınızda yazlığınızda keyifle okuyabileceğiniz Sarah Jio kitapları…

Elveda Haziran

Sarah Jio kitapları Elveda Haziran

Aile bağları ve affetme olguları üzerine odaklanan kitapta, June Andersen adındaki kadın karakterin kendini yeniden keşfetmesi akıcı ve sürükleyici bir dil ile ortaya konuyor. Roman, herkesin bugününü sorgulatıp geçmişe tekrar bakmasını, zor gelse de çıkış yolu ve çözümün bize çok yakın olduğunu anlatıyor. Hikayede ana karakterin aniden kendisini büyüten kişinin öldüğü haberini alması ve çocukluğunun geçtiği yere dönmesi ile yüzleşme başlıyor. 

Agapi: Ölümsüz Aşk

Sarah Jio kitapları Agapi

Sarah Jio kitap önerileri arasında Agapi: Ölümsüz Aşk, yazarın okuyucuları arasında apayrı bir yere konuyor. Agapi, kitapta aşkın altıncı hali olarak anlatılıyor. Aşkı farklı yönleri ile ele alan, tanımını yapan ve aşkı sorgulayan yazar, ölümsüz aşk kavramını enine boyuna irdeliyor. Gerçekten de onu “o” olduğu için sever misiniz? 

Böğürtlen Kışı

Böğürtlen Kışı

Yazar Sarah Jio’nun üçüncü romanı olan Böğürtlen Kışı, dünya çapında “çok satanlar” listelerinde yer alıyor. Tüm dünyada ve Türk okurları arasında fazlasıyla beğeni toplayan romanda acıklı bir hikayeyle baş başa kalırken, sürükleyici anlatım ve etkileyici kurgusu sayesinde su gibi akıp giden bir dille karşılaşıyorsunuz. Hikayede evlat acısı ile kendinden geçmiş ve farklı dönemlerde yaşamış iki kadının birbirleriyle olan bağlantısı çözülmeyi bekliyor. Hikaye içinde hikaye tekniği ile yazılan roman, son derece merak uyandırıcı ve hayret verici sonuçlarla çevrili.

Kelebek Adası

Sarah Jio kitapları Kelebek Adası

Fotoğraf: Hakan Çayoğlu

Etkileyici, sürükleyici ve çözülmeyi bekleyen olaylar kurgusu ile gizem dolu bir aşk hikayesinin anlatıldığı Kelebek Adası adlı kitapta alışılan hikayelerden farklı bir “ada” hikayesi var. Birbirinden değişik hayat öykülerini zengin bir kurgu ile birleştiren Sarah Jio, bizlere umut etmenin güzelliğini bir kez daha hatırlatıyor ve aşkın gücünü gözler önüne seriyor. Romanda karşılaşacağınız mavi kelebekler ise değişimin habercisir ve artık onlarla bir kez dahi karşılaşsanız hiçbir şey bildiğiniz gibi kalmayacak. 

Mart Menekşeleri

Mart Menekşeleri

Sarah Jio’nun ilk romanı olan Mart Menekşeleri, Library Journal En İyi Kitap Ödülü’ne layık görüldü. Bu hikayede umut, hüzün ve pişmanlık; duygu dolu bir yolculukla harmanlanıyor ve okuyucusunun karşısına çıkıyor. Sevdiklerimizi affetmenin gücünü her daim ve her koşulda kendimizde bulabileceğimizi etkileyici bir anlatım ile sunan yazar, bizleri yine geçmişe götürüyor ve 1943 tarihli bir günlük ile gizem dolu bir hikayenin kapısını aralıyor.

Paris’ten Çiçeklerle

Paris'ten Çiçeklerle

Geçmiş ve günümüz arasında mekik dokuyan yazar, bu romanında bizleri Paris ile yeniden tanıştırıyor. Ancak kitapta ülkenin eşsiz güzelliğinin ötesinde, 1940’lı yıllarda işgal altındaki savaştan yıpranan Paris’in tüm acılarını sırtlanan bir kadının hikayesi gözler önüne seriliyor. Yaşanan bir dolu gönül yarası ve travmalara tanık olacağınız Paris’ten Çiçeklerle kitabında, iki güçlü kadın karakteri üzerinden geçmiş ile bugün etkileyici bir kurgu üzerinden anlatılıyor. Bu yönüyle de Paris’ten Çiçeklerle, Sarah Jio kitapları arasında ayrı bir yere sahip.

Kapak Fotoğraf: Hakan Çayoğlu