Spor Yaparken İşinize Yarayabilecek 5 Mobil Uygulama

Güncelleme Tarihi: 4 Aralık 2020

İnsanlar birbirlerini etkiler ve birbirlerinden etkilenir. Spor yapan birini görmek, sağlıklı ve etkili beslenme konusunda kendini geliştirmiş kişilerle konuşmak, farklı spor alanlarında bilgi sahibi kişilerle tanışmak hayatımızı sandığımızdan çok daha fazla değiştirebilir. Bazen küçük bir grupla yapılan yürüyüş bazen  kalabalık bir ekiple yapılan basketbol maçı bazen de gece acıkmasını giderici fit bir tarif sağlıklı yaşam için atılan başlangıç adımları olabilir. 

Sizinle aynı şeylerden hoşlanan kişilerle karşılıklı paylaşım yapabileceğiniz, meydan okumalar içeren ve sizin de motive olmak için kullanabileceğiniz sporla ilgili 5 mobil aplikasyonu derledik.

Endomondo

Kaynak : androidpolice.com

Antrenmanlarınızı takip etmek, geri bildirim sağlamak ve hedefinize nasıl ulaşacağınız hakkında size rehberlik etmek için tasarlanmış bir aplikasyon olan Endomondo, cebinizdeki favori kişisel antrenörünüz olmaya aday. Ayrıca bu aplikasyonun en iyi özelliklerinden biri de meydan okuma seçeneği. Bu seçenek sayesinde hem kendinize hem de bu aplikasyonu kullanan diğer kullanıcılara meydan okuyabiliyorsunuz. Antrenmanları eğlenceli hale getirmek ve motive olmak için birebir.

Chember

Kaynak : chember.co

Mahallenizdeki basketbol sahasında tek başınıza oynamaktan sıkıldıysanız ve kalabalık maçlar yapmak istiyorsanız ücretsiz indirebileceğiniz Chember aplikasyonu tam da bu isteğiniz için üretilmiş. Aplikasyon sayesinde çevrenizdeki sokak basketbolu topluluklarına bağlanabiliyor, yakınınızda bulunan sahaları bulup sahalar hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve kendi sokak basketbolu profilinizi oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede maç lobileri oluşturup turnuvalar düzenleyebilirsiniz. 

Meetup

Kaynak : meetup.com

Aslında Meetup aplikasyonu geniş kapsamlı bir sosyal ağ. İçerisinde bir sürü sosyal grubu barındırıyor. Bu aplikasyon ‘Yakınlarınızda sizinle aynı aktivitelerden hoşlanan insanlar olabilir mi?’ sorusunun cevabını veriyor.  Meetup aplikasyonunu kullanarak katılabileceğiniz yürüyüş ya da bisiklet grupları bulabilir hatta birlikte spor salonuna gidebileceğiniz arkadaşlar da edinebilirsiniz. 

Yazio

Kaynak : remoters.net

Yazio, yediğiniz her yiyeceğin kalorisini hesaplayabilmesi sayesinde kalori takibinin en iyi yapılabildiği aplikasyonlardan. Uygulama içinde takip edebileceğiniz bir sayaç kısmı da var. Örneğin ne kadar süredir şeker, alkol, sigara tüketmediğinizi bu sayaçtan takip edebilirsiniz. Ayrıca içerisinde günlük beslenmenizde kullanabileceğiniz bir sürü sağlıklı tarif de var.

Sweaters

Sweaters, çevrenizdeki spor etkinliklerini, birlikte spor yapabileceğiniz kişileri ve  alanları bulmanıza  yardımcı olan bir aplikasyon. Üye olduktan sonra kendiniz de bir spor etkinliği oluşturabiliyorsunuz. İlgilendiğiniz spor alanından uzman kişilerle etkileşimde bulunabiliyorsunuz. İçerisindeki haritadan size en yakın olan sağlıklı yeme-içme lokasyonlarını ve spor alışverişi yapabileceğiniz markaları görebiliyorsunuz.