Sinir Stres Bırakmayan Eğlenceli Diziler

Sinir Stres Bırakmayan Eğlenceli Diziler

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2023

Elinizde sihirli bir kumanda olsa bir süreliğine hayatı durdurur muydunuz? Cevabınız evetse doğru yerdesiniz. Size sihirli bir kumanda veremeyiz fakat tüm stresinizden uzaklaştıracak keyifli diziler önerebiliriz. İşte her zevke uygun ve birbirinden eğlenceli diziler listemiz…

Modu Yükselten Diziler

Sinir Stres Bırakmayan Eğlenceli Diziler
Fotoğraf: Count Chris

Hayat sizin için çok zor biliyoruz. Bu nedenle tek ihtiyacınız olan koltuğunuza kurulmak ve stresli zamanlarda izlenecek diziler listemizden birini seçmek. İşte hangi ruh halinde olursanız olun modunuzu yükseltecek diziler… 

Ted Lasso | IMDB: 8.8

Bir Amerikan futbolu koçu, Premier Lig takımlarından birine teknik direktör olursa ne olur? Evet, durum biraz tuhaf ama her şeyin bir açıklaması var, inanın. Dizinin ortaya çıkışı bundan 7 yıl önce NBC Sports için çekilen bir reklama dayanıyor. İlk defa bu reklamda Ted Lasso karakterini canlandıran Jason Sudeikis, yapımcılığını da üstlendiği dizide son derece pozitif, cana yakın bir koçu canlandırıyor. Tek kusuru futboldan pek anlamaması… İngiliz ve Amerikan kültürleri arasındaki farklılıklara yapılan vurgularla keyiflenen dizi, futbol tutkunlarının favorilerinden biri olmaya aday.

Cobra Kai | IMDB: 8.5

Karate Kid sevenler, nostaljiye boğulmak isteyenler, Ralph Macchio ve William Zabka’yı özleyenler; bakın burası çok önemli: Cobra Kai geri döndü. 1984’teki turnuvanın ardından kahramanlarımızın başına neler geldiğini merak ediyorsanız bu diziyi izleyin. Artık çoluk çocuğa karışmış ezeli rakiplerin Sensei olma süreçlerini, eğittikleri ergen gençlerin lise hayatıyla beraber ele alan dizi, yarım saatlik bölümleriyle bir çırpıda izleniyor. Karate tekniklerinizin tekrar üstünden geçerken her bölümün nasıl bittiğini anlamayacaksınız.

Arrested Development | IMDB: 8.7

Sıradaki dizi absürt komedi sevenler için geliyor. Birbirinden tuhaf bireylere sahip zengin bir aile, şirketteki hesaplarda sahtecilik suçlaması ardından gelirlerini kaybeder. Ailenin tek aklı başında üyesi Michael ise kendi halinde bir hayat sürme planları yaparken bundan vazgeçer ve aile üyelerinin yeni düzene alışmaları için ipleri eline alır. Daha doğrusu almaya çalışır, çünkü bu hiç de kolay olmayacaktır. 

Schitt’s Creek | IMDB: 8.5

İşte her şeyini kaybetmiş bir aile dizisi daha! Amerika’nın en tanınan ailelerinden biri olan Rose’lar, bir anda iflas eder. Sahip oldukları her şey gider, bir tanesi dışında: Değersiz sayılan Schitt’s Creek kasabası! Bu kasabada bir motele yerleşen aile, eski günlerine dönmek için kasabayı ayağa kaldırmaya çalışır. Elbette bunu yaparken tuhaf olaylar ve ilginç karakterlerle baş etmek zorundadırlar. 

Zoey’s Extraordinary Playlist | IMDB: 8.1

Müzikalleri sever misiniz? Hayır, bir anda filmlerden veya oyunlardan bahsetmeye başlamıyoruz. Sıradaki dizimiz bir müzikal. Üstelik oldukça komik. Kontrol için hastaneye giden Zoey, MRI makinesi içerisindeyken deprem olur. Hastaneden çıktığında ise artık bir süper gücü vardır. İnsanların zihinlerinden geçenleri duymaya başlar, fakat duydukları şarkı şeklindedir. Bu ilginç ve komik hikaye, keyiflenmek ve modunuzu yükseltmek için birebir.  

İyi Hissetmenizi Sağlayacak Dizi Önerileri

Sinir Stres Bırakmayan Eğlenceli Diziler
Fotoğraf: Havilah Galaxy

Hayatın birbiri ardına gelen problemleri bunalmamıza neden oluyorsa iyi hissettiren diziler ile bazı ufak kaçışlar gerçekleştirebiliriz… İşte “feel good” olarak değerlendirilebilecek iyi hissetmenizi sağlayacak dizi önerilerimiz…

Pushing Daisies | IMDB: 8.4

Masalsı yapımları seviyorsanız listenizin ilk sırasına bu diziyi yazabilirsiniz. Bir turtacı olan Ned, küçüklükten beri özel bir güce sahiptir: Ölüleri diriltmek. Yalnızca dokunarak ölmüş kişileri hayata döndüren Ned’in ikinci dokunuşu onları sonsuza kadar bir cesede dönüştürür. Bu yeteneğini ölen kişilerin katillerini bulmak için kullanan Ned, bir gün karşısında ilk aşkını görür. Onu hayata döndüren Ned diğerlerinden farklı olarak yeniden öldürmez. Aşkı hala ilk günkü gibi tazedir ama birbirlerine dokunmadan bu aşkı yaşamaları gerekir. Rengarenk dünyası ve oldukça sevimli karakterleriyle bu dizi, size çokça pozitif duygu yükleyecek. 

Modern Family | IMDB: 8.5

Üç çift, birbirinden garip insanlar ve kocaman bir aile. 11 sezon ve 250 bölümle bize birbirinden komik olayları anlatan bu dizi, yaşananlarda var olan gerçeklik payı ile kendine bağlamayı başarıyor. Her ne olursa olsun ailenin birbirine bağlılığı ve sevgisi izleyenlerin içini ısıtıyor. 

How I Met Your Mother | IMDB: 8.3

Kimilerine göre en iyi arkadaşlık dizileri arasında ilk sırada yer alan How I Met Your Mother, bir babanın çocuklarına anneleri ile tanışma hikayesini anlatmasını konu alıyor. Fakat bu tanışmaya bir türlü gelemeyen ve sözü uzatan Ted, gençlik anıları ve arkadaşları ile sıkı ilişkilerinden söz ediyor. Bazen eğlenceli, bazen romantik, bazen hüzünlü bu dizide hayata dair her şeyi bulmak mümkün. 

My Name is Earl | IMDB: 7.8

Earl için her şey ikramiye kazanması ve hemen ardından geçirdiği bir trafik kazasıyla başlıyor. Biletini kaybeden ve bir süre hastanede kalan Earl, hayatında ilk defa karma felsefesi ile karşılaşıyor. Önceki hayatını gözden geçirdikten ve karmanın aslında tüm hayatına hakim olduğunu gördükten sonra ise daha iyi bir insan olmaya karar veriyor. Bunun için kötülük yaptığı veya kalbini kırdığı herkesin bir listesini yapıyor ve bir nevi yaptıklarını telafi etmeye çalışıyor. Aslında Earl bize iyiliğin ne kadar ve güzel olduğunu oldukça komik bir şekilde anlatıyor. 

This is Us | IMDB: 8.7

Öncelikle uyaralım, bu dizide yalnızca hayattaki gerçeklikler var. Aynı gün doğan ve 36. yaşını kutlayan bir grup insanın hikayesini anlatan dizi, iyisiyle kötüsüyle yaşanan hayatları konu alıyor. Karakterlerin başlarına gelenlerle mücadele etme şekli, birbirlerine destek olmaları ve koşulsuz sevgileri en hüzünlü anlarda bile gülümsemenizi ve hayata tutunmanızı sağlıyor. 

Kapak Fotoğrafı: Antonino Visalli