Pandemide Bağışıklığınızı Güçlendirecek Avokado İçeceği Tarifi

Pandemide Bağışıklığınızı Güçlendirecek Avokado İçeceği Tarifi

Bağışıklık sistemimizin kuvvetli olması, bizi birçok virüs, soğuk algınlığı ve kronikleşen rahatsızlıklar gibi tehditlere karşı koruyor. Özellikle pandemi döneminde sağlık en önemli değer haline gelmişken kendimiz için uygulayabileceğimiz ulaşılabilir ve basit yöntemler var.

Avokado Mutlaka Tüketilmesi Gereken Besinlerden!

avokado içeceği tarif

Fotoğraf: Lisa Fotios

California Halk Sağlığı Departmanına göre yaklaşık 7.000 yıl önce Güney Meksika ve Kolombiya’da ortaya çıkan avokado, sağlıklı kalmak adına mutlaka tüketilmesi gereken besinlerden.  Bir yağ asidi olan tekli doymamış oleik asit bakımından yüksek olması sebebi ile kalbe yararı olan, böbreklere iyi gelen, görme duyusunu iyileştiren, kanseri önleyici etkisi ile konuşulan ve yaşlanma karşıtı olarak da kozmetik dünyasında yerini alan avokado, zengin besin içeriği sayesinde yoğun bir antioksidan deposu. Dolayısıyla soğuk hava şartlarında mutlaka faydalanmamız gereken, beslenme planımıza dahil edilmesi yerinde olacak bir meyve. O halde sizlere C, E, K ve B-6 vitaminlerinin yanı sıra riboflavin, niasin, folat, pantotenik asit, magnezyum ve potasyum açısından harika bir kaynak olan avokado ile hazırlanan nefis bir içecek tarifi verelim.

Pandemide Bağışıklığınızı Güçlendirecek Avokadolu Yeşil Direnç

avokado içeceği

Fotoğraf: Monika Grabkowska

Malzemeler

  • 1 adet Avokado
  • 1 çay kaşığı çörek otu
  • Tercihe göre ½ veya 1 adet limonun suyu
  • 2 adet elma 
  • ½ çay kaşığından az deniz tuzu veya himalaya tuzu

Hazırlanışı

Öncelikle elmaları katı meyve sıkacağından geçirerek suyunu elde ediyoruz. Elma suyu içerisine soyulmuş olan avokadoyu ve diğer tüm malzemeleri ekleyip blender’dan geçiriyoruz. İşte nefis yeşil direnç içeceğiniz hazır.

Önemli:

Tansiyonu olanlar ve hamileler, içeriğindeki tuz nedeniyle fazla tüketimden kaçınmalı.

Afiyet olsun. Sağlıklı günler…