Netflix Mayıs 2022 Programı

Netflix Mayıs 2022 Programı

Yaz geliyor ve dışarıda hayat canlanıyor. Fakat evde olmayı sevenler için Netflix mayıs 2022 programı da bir o kadar canlı. Belgesellerden dizilere, komediden drama birçok yapım, bu ay Netflix ekranlarında olacak. Gelin listeye ve gelecek içeriklere yakından bakalım. 

Hold Your Breath: The Ice Dive | 3 Mayıs 

Suyun altında nefesinizi ne kadar tutabilirsiniz? Peki ya bir de buz altındaysanız? Belgesel türündeki yapım, dalgıç Johanna Nordblad’ın tek nefeste buz altında en derine dalarak dünya rekoru kırma çabasını ve bu rekor denemesinin hikayesini anlatıyor. 

Meltdown: Three Mile Island | 4 Mayıs

Pensilvanya’nın Three Mile Adası’nda yer alan nükleer santralde bir kaza meydana gelir. Netflix yapımı belgesel, bu kazanın öncesini ve sonrasında yaşanan etkileri tanıklarıyla ele alıyor. 

Summertime 3. Sezon | 4 Mayıs

Modern bir aşk hikayesini anlatan Summertime, Federico Moccia’nın kitabından uyarlanmış. Birbirine zıt iki karakterin bir yaz tatildeki karşılaşmasını anlatan dizi, final sezonuyla 4 Mayıs’ta Netflix ekranlarında olacak. 

Blood Sisters | 5 Mayıs 

İki yakın arkadaş olan Sarah ve Kemi’nin hikayesini anlatan yapım, suç temalı diziler kategorisinde yer alıyor. Sarah, zengin bir adam olan Kola ile nişanlıdır. Rüya gibi görünen ilişkinin karanlık sırları vardır. Düğün günü damat bir anda ortadan kaybolur ve Sarah ile Kemi kaçmak zorunda kalır.  

Clark | 5 Mayıs 

Stockholm sendromunu hiç duydunuz mu? Peki bu kavramın nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz? Bu kavramın ortaya çıkmasına neden olan İsveçli suçlu Clark Olofsson’un hikayesini anlatan yapım, Netflix mini dizileri arasında yer alıyor. 

The Pentaverate | 5 Mayıs

Uzun yıllardır dünyayı Pentaverate adında gizli bir örgüt yönetmektedir. Kanadalı bir muhabir bu örgütün varlığını keşfeder. Hem örgüt hem de dünya tehlike altındadır ve onları kurtarabilecek tek kişi de Kanadalı muhabirdir. 

Wild Babies | 5 Mayıs

Netflix mayıs 2022 programı içerisinde sevimli mi sevimli bir doğa belgeseli de yer alıyor. Penguen, fil, aslan ve daha birçok hayvan yavrusunun yaşam macerasını ele alan yapım, vahşi doğayı miniklerin gözünden bize aktarıyor. 

Along For the Ride | 6 Mayıs

Auden, üniversiteye başlamadan önce Eli ile tanışır. Geceleri birlikte yaşadıkları macera, Auden için kaygısız ve cesur bir gençlik dönemi olacaktır. 

Our Father | 11 Mayıs

Bir kadın, yaptığı DNA testi sonucunda araştırmalara başlar ve birçok kardeşi olduğunu öğrenir. Bu bilgi onu görevini kötüye kullanan bir doktora kadar götürecek ve korkunç gerçekler ortaya çıkacaktır. 

Erşan Kuneri | 13 Mayıs

Netflix Mayıs 2022 Programı

Uzun süredir beklenen Cem Yılmaz projesi, Netflix mayıs 2022 takvimi içerisinde yerini aldı. GORA ve Arif v 216 filminin sevilen karakteri Erşan Kuneri, 13 Mayıs’ta izleyiciyle buluyor. 

The Lincoln Lawyer | 13 Mayıs 

Michael Connelly’nin çok satan romanından uyarlanan dizi, gözden düşmüş bir avukat ve arabasının arka koltuğundan yönetiiği hukuk şirketini konu alıyor. 

Love, Death & Robots | 20 Mayıs 

Sevilen dizi Love, Death & Robots, merak edilen üçüncü sezonuyla ekranlara geliyor. Farklı dünyalar ve ürpertici hikayelerin olduğu dizi, yeni sezonuyla da oldukça iddialı. 

Yolun Açık Olsun | 23 Mayıs 

Omuz omuza çarpışan Yüzbaşı Salih ve Asteğmen Kerim birlikte bir yolculuğa çıkar. Amaç, Kerim’i sevdiği kıza ulaştırmaktır. Fakat yolculuk, geçmişle bir hesaplaşmayı da beraberinde getirir. 

Operation Mincemeat | 26 Mayıs

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Mincemeat Operasyonu, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan bir olayı konu alıyor. Almanlara karşı zafer kazanmak isteyen İngilizler, iki istihbarat subayının sıra dışı planını uygulamaya koyuyor. 

Kapak Fotoğrafı: Lisa Fotios