İzleyeni Şaşkına Çeviren Bir Dizi: Behind Her Eyes

İzleyeni Şaşkına Çeviren Bir Dizi: Behind Her Eyes

Sizi zaman zaman merakta bırakacak, yer yer de sahnelerin uzunluğundan dolayı yakınmanıza sebep olacak bir dizi var karşınızda: Behind Her Eyes!

Netflix’in orijinal içeriklerinden biri olan Behind Her Eyes, Sarah Pinborough’un 2017 yılında yayımladığı aynı adlı romanından uyarlandı. Oyuncu kadrosunda Eve Hewson (Adele), Simona Brown (Louise), Robert Aramayo (Rob), Tom Bateman (David), Tyler Howitt (Adam), Georgie Glen (Sue) yer alıyor. Bir mini dizi olan Behind Her Eyes, ortalama 50’şer dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Bugün itibarıyla dizinin IMDb puanı ise 7.2. Behind Her Eyes inceleme yazısında ilk olarak şunu söylemeliyiz ki dizi, gerek oyunculukları gerekse şaşırtıcı olay örgüsüyle kesinlikle izlenmeye değer. Şimdi gelin, diziyi konusu ve diğer detaylarıyla birlikte ele alalım. 

Behind Her Eyes Konusu

gözlerinin ardında

Dizi, bekar bir anne olan Louise’in, şehre yeni taşınmış psikiyatrist David ve eşi Adele ile yollarının kesişmesinden sonra gelişen olaylara odaklanıyor. David’in göreve başladığı psikiyatri kliniğinde çalışan Louise, kısa bir süre içinde David ile yakınlaşır. Bir taraftan da tesadüfi bir şekilde Adale ile tanışan ve arkadaş olan Louise kendini bir anda sapkın zihin oyunlarının içinde bulur ve hayatı gizemli bir hale bürünür. 

Louise kendi halinde bir yaşam süren, uzun süredir gerçek aşkı arayan ancak bulamayan ve bütün ilgisini çocuğuna aktaran bir karakter. Karşınızda böyle birini gördüğünüzde neden evli bir adamla birlikte olduğuna asla anlam veremiyor, dizi buna ince mesajlarla açıklık getirse de bir türlü kabul edemiyorsunuz. Ancak konu belli bir noktadan sonra öyle bir noktaya evriliyor ki bu yasak aşk senaryonun tamamen arka planında kalıyor. İyi ki de kalıyor; çünkü Louise ve David aşkını, oyunculuk performanslarından dolayı dizinin hiçbir noktasında özümseyemiyorsunuz. Buna karşılık ön plana çıkan, her sahnede muhteşem performanslar sergileyen iki karakter var ki bunlardan biri Adele ve arkadaşı Rob. Bu iki isim, gerçekten de büyük oyunculuk eksikliklerinin üstünü kapatıyor. 

Senaryo Muhteşem, Finali Şok Edici

gözlerinin ardında karakteri

Kendi adıma şunu rahatlıkla söyleyebilim ki Behind Her Eyes senaryosu kusursuzca işlenmiş. Diziyi izlerken hiçbir mantık hatasıyla karşılaşmıyor, her bölümün sonunda merak içerisinde kalıyorsunuz. Diziyle ilgili tek olumsuz yorumum, bazı sahnelerin gereksiz yere uzatılmış olması olabilir. Senaryonun akışına, dizinin bütününe hiçbir faydası olmayan birçok sahne var. Ancak eminim ki siz de kendinizi diziye benim kadar kaptırırsanız bir şey kaçırırım korkusuyla bu sahneleri bile atlamayacaksınız. Behind Her Eyes’in finali ise “Nasıl yani!” dedirtecek kadar şok edici. Yine kendi adıma konuşmam gerekirse senaryo bize final hakkında hiçbir ipucu vermiyor. 

Sonu şaşırtan yapımlardan hoşlanıyor ve günlük hayatın koşuşturmacası içinde çıtır çerez bir dizi izlemek istiyorsanız Behind Her Eyes’ı izleme listenize hemen eklemelisiniz!