Netflix 2021 İçerikleri ile Yine Çok İddialı

Geçtiğimiz yılın büyük bir kısmını evlerde geçirdik. Bu sırada yeni hobiler edindik, farklı yemek tarifleri denedik ve elbette kenarda tuttuğumuz bütün Netflix dizi listelerini bitirdik. Tam şimdi ne izleyeceğiz diye düşünüyorduk ki yıl bitti ve Netflix 2021 içerikleri ile ilgili beklenen duyurusunu yaptı. 

İşte 2021 yılında Netflix’te öne çıkması beklenen film ve diziler;

Azizler

Bu yılın en çok konuşulacak yapımlarından biri olmaya aday gösterilen Azizler, bir Taylan Biraderler yapımı. Senaryo ise yine Netflix’in çok beğenilen yapımlarından Bir Başkadır’a imza atan Berkun Oya’ya ait. 8 Ocak tarihinde yayınlanacak filmin kadrosunda ise Haluk Bilginer, Engin Günaydın, Binnur Kaya, İlker Aksum, İrem Sak, Fatih Artman ve Öner Erkan gibi isimler yer alıyor. 

Clickbait

Henüz yayın tarihi açıklanmayan mini dizi, çağımızda oldukça fazla konuşulan sosyal medyayı merkezine alıyor. Avustralya yapımı olan dizi, taciz suçunu itiraf eden birinin öldürülmesini ve yaşanan bu olayda sosyal medyanın rolünü sekiz farklı bakış açısı ile seyirciye sunuyor. 

Mücadele Çıkmazı

2021 Netflix içerikleri arasında Türk yapımları bu sene iddialarını ortaya koyuyor. Bu yapımlardan bir diğeri de 15 Mart’ta yayına girecek olan Mücadele Çıkmazı. Sokakta kağıt toplayarak hayatını kazanan kahramanımız Mehmet’e Çağatay Ulusoy hayat veriyor. Bir gün Mehmet, 8 yaşındaki bir çocukla tanışıyor ve kurdukları sıcak bağ hayatlarını değiştiriyor. 

Anatomy of a Scandal

“Bir yerde bir Best Seller kitap varsa onun mutlaka filme dönüşmesi gerekir.” gibi bir atasözü olsaydı, biz her geçen gün bunun ne kadar doğru olduğunu görmüş olurduk. Bu kez yazarımız Sarah Vaughan ve kitabımız Anatomy Of A Scandal. 

Başkarakterimiz James, bir taciz davasının sanığı durumdadır. Savcılık avukatı Kate, James’in suçlu olduğuna kesinlikle inanmaktadır. Bunun aksine James’in karısı Sophie ise kendilerine iftira atıldığına emindir. Peki hangisi haklı? 

Angry Birds: Summer Madness

Elbette Nexflix 2021 yılında çocukları da unutmuyor ve çok sevilen Angry Birds oyununun çizgi dizisi ekranlara çıkmaya hazırlanıyor. Fakat değişmeyen bir şey var; yine kızgın kuşlar domuzlara karşı. Her biri 11 dakikadan oluşacak ve 40 bölümlük bu animasyon serisinin sadece çocukları değil büyükleri de çok eğlendireceğini düşünüyoruz.

Behind Her Eyes

Yine bir kitap uyarlaması olan Behind Her Eyes, 2021 Netflix içerikleri arasında yer alacak. Kahramanımız Louise, normal bir hayat sürerken birden kendini içinden çıkılmaz bir aşk üçgeninin içinde bulur. Klasik bir aşk hikayesi gibi görünen durum, psikolojik bir gerilime dönüşür. Stephen King’in “Dahice bir kurgu!” olarak tasvir ettiği kitap, sürükleyici hikayesiyle ekranda da seyircilerin beğenisini kazanacağa benziyor. 

Halston

Ünü modacı Roy Halston Frowick’in 70’li yıllarda dünya çapında bir üne kavuşma hikayesini anlatan yapım, bir dönemin moda dünyasına da ışık tutuyor. Başrolde Ewan McGregor’ın yer aldığı mini dizinin 10 bölüm olacağı biliniyor.