Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlayacak 7 Meditasyon Podcast Programı

Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlayacak 7 Meditasyon Podcast Programı

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021

Bu hayatta her şey olur! Bazen kararsız kalırız, bazen kendimizi bir çıkmazda gibi hissederiz. Karamsar duygular bir sarmaşık gibi bizi sarmaya başladığındaysa çözüm her daim bir bilene danışmaktır. Bu bilen zaman zaman kılık değiştirir, başka maskeler takar. Bugünün şanslı bileni, sizin için hazırladığımız kendinizi iyi hissettirecek yedi meditasyon podcast önerisi derlemesi. Siz de bir bilene danışın ve hissettiklerinizin normal olduğunu görerek, duygularınızı yönetmek konusunda bir fikir alın. Keyifli dinlemeler!

1) Yeşim’in Şifa Evi

Hayatın bitmek tükenmek bilmeyen koşuşturması içinde biraz sakinleşip kendi içinize çekilmeye ihtiyacınız varsa Yeşim’in Şifa Evi bu iş için biçilmiş kaftan! Yeşim Bayraktar, yaklaşık on dakika olarak hazırladığı podcastlerle sizlere duygularınızı yönetmeniz ve stresle başa çıkmanız konusunda yardımcı oluyor. En büyük iddiasıysa on dakikalık verimli bir meditasyondan sonra sekiz saatlik kaliteli bir uyku deneyimi yaşamış gibi dinç olabileceğiniz.

2) Meditasyon ve Felsefe 101

Yaşam üzerine sorular sorarak sizleri düşünmeye iten Efe Can Dalbudak, bazen de yönlendirmeli meditasyon sayesinde zihninizi boşaltmanıza ve hızlı bir yolculuğa çıkmanıza yardımcı oluyor. Hepimizin muzdarip olduğu “hayatı kaçırma hissi” konusu üzerine de yoğunlaşan Dalbudak’la keyifli bir on beş dakika geçirebilir ve yeni nesil podcast önerileri ile tanışabilirsiniz.

Fotoğraf: Mohammad Metri

3) Sezon 1: Satsang

Çetin Çetintaş’la yaşamı ve benliğinizi sorgulayın ve kendinizi keşfetme yolunda bir adım atın. Yaklaşık kırk dakikadan oluşan ve her bir bölümünde bir yargının ele alındığı bu meditasyon podcastleri sayesinde kendinizi günlük bir sohbet içinde hissedeceksiniz. Sonsuz benlik, yaratılmış benler ve zekanın yükselmesi gibi konuları da ele alan Çetin Çetintaş sayesinde zihninizin rahatladığını hissederken bir yandan da yeni bilgilerle buluşmanın keyfini sürün…

4) Olumlu Dünya

Yazar Deniz Özturhan tarafından hazırlanan Olumlu Dünya podcastlerini dinlerken, kendinizi konfor alanınızda ve güvende hissediyorsunuz. Samimi bir üslupla birtakım konuları ele alan Özturhan, bu rahatlatan iç döküşü yaklaşık yirmi beş dakika boyunca sürdürüyor ve sizleri de pijamalarınızı giyip bu gece yarısı sohbetine katılmaya davet ediyor. Gündeme uygun olarak sizlere ilk önerimiz: Korona günlerinde delirmemek mümkün mü?

5) Eda Kurtuluş’la Keşif Sohbetleri

“Şimdi işleri biraz daha ciddileştirelim” diyenler için psikolog Eda Kurtuluş’la keşif sohbetlerine çıkalım. Ele aldığı konulara göre farklı farklı sürelerde sizleri kendi yolculuğuna davet eden Kurtuluş, daha çok duyumsanmak, farkındalık fark yaratır mı ve yalnızlığın seçimi gibi konular üzerine eğiliyor.

Fotoğraf: Victor Garcia

6) Kendine İyi Davran

Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın “Kendini keşfet, motive ol ve yüzleş.” mottosu ile yola çıkarak hazırladığı bu meditasyon podcast programını dinlerken kendinizi her gün duyduğumuz kavramların içine yolculuk etmeye hazırlayın. Güç sahibi olmanın on kuralı, “Hırs zarar verir azim geliştirir.” gibi cümlelerden yola çıkarak rahatlamanız ve motive olmanız için hazırlanan Kendine İyi Davran’da, sıradan kelimelerin renkli anlamlarını keşfetmeye de hazır olun. 

7) Acil Çıkış!

Eski bir radyocu ve bugünün podcastçisi Evren Budak, içinde bulunduğumuz bu dönemde yayın yaparak yalnız hissetmekten kendini koruyanlardan. Şu an Kanada’da yaşayan Budak, siz de yalnız hissetmeyin diye “Online Olmak İstemiyorum” diyerek sizleri acil çıkışa davet ediyor.